Zabijakov osobný strážca

• Česko Zabiják & bodyguard (viac)

Špičkový bodyguard Michael Bryce (Ryan Reynolds) dostane špeciálnu úlohu – musí sa postarať o svojho úhlavného nepriateľa. Jeden z najznámejších zločincov sveta, Darius Kincaid (Samuel L. Jackson), je kľúčovým svedkom v dôležitom prípade, a treba ho bez ujmy na zdraví dopraviť na súdne pojednávanie. Neúprosný telesný strážca a obávaný zabijak, ktorí si dlhé roky šli po krku, sa na dlhých 24 hodín stanú súčasťou spoločného tímu. Na neuveriteľnej ceste z Londýna do Haagu na nich všade striehnu ľudia obávaného východoeurópskeho diktátora (Gary Oldman). Čakajú ich šialené naháňačky a divoké prestrelky na súši aj na mori. A všetko ešte skomplikuje Kincaidova žena (Salma Hayek), ktorá je rovnako známa firma ako jej manžel... (Forum Film SK)

filmfanouch

Zabiják a bodyguard je buddy komedie. A velmi kvalitní buddy komedie. A to nejen kvůi tomu, že si nepamatuju, že bych se přestal smát. Každý herec je do své role správně obsazen- Samuel L. Jackson si s jeho Kincaidem neuvěřitelně vyhrává, Reynolds mu zdatně sekunduje, Gary Oldman hraje psychopatickýho rusáka a Salma Hayek je Salma Hayek. Akční scény jsou dobře natočené (celá scéna rvačky s domácími potřeby skvělá), Reynolds s Jacksonem se vtipně doplňují. Možná to jenom měli skončit dřív, přece jenom se z jednoho konce nakonec stane druhý který možná až moc hraje na jistotu, film skončí tak nějak samovolně a kazí první a lepší polovinu. Pořád ale dost dobrá komedie. ()

lamps

Občas to hodně skřípe v propojení crazy buddy komedie se závažnými myšlenkami a seriózními prvky (záporák Garyho Oldmana je až příliš jednostranně psychopatický pro tak odlehčený film) a tempo je nevyrovnané v závislosti na atraktivitě jednotlivých postav, ale dvě titulní postavy jsou natolik zábavně načrtnuty a jejich konfrontace tak dobře motivačně zasazená, proměnlivá a vyšperkovaná, jedna vedlejší postava (Hayek) tak dokonale ztělesňuje mou představu o bad ass femme fatale a akční scény tak přesně skloubí adrenalin s nadsázkou, že nemůžu než spokojeně pobrukovat a tenhle áčkový herecký úlet doporučit. Už kvůli Samuelovi, který sází jednu petardu za druhou a střihá si svou třetí nejlepší roli po Pulp Fiction a Osmi hrozných. 70% ()

Pepinec

Jestli mě tady někdo chcete nechat zabít, řekněte prosím Samuelovi. A jestli tu někdo ví, že ho na mě už poslali, sežeňte mi prosím Ryana! Pak mi bude celkem jedno, jak to dopadne... Těmhle klukům to spolu klapalo víc, než kdy mně s nějakou holkou, a to si myslím, že tentokrát ani moc nepřeháním. Nějakou kritikou se vůbec nebudu zabývat, naštěstí mě ještě pořád neplatí za to, abych si nějakou vymýšlel. Nuda si ještě teď líže rány, jak dostala na zadek, protože když už na plátně nebyli ti dva božani, byla tam Šelma dokonalá anebo skvěle natočená akce vyvracející mýtus, že v ulicích Amsterdamu lze zažít jen jeden druh honičky. Zkrátka jízda jako když stojíš zády k černé sjezdovce a kamarád do tebe šťouchne hůlkou. ()

Pilda17

Samuel L. Jackson je jeden z těch negrů, který dokáže do každého snímku vložit to své a ani tady tomu není jinak. Humor, který umí podat ve velkém stylu jen on, je už celkem klasika. Výborný, možná až excelentní herecký výkon, který zaslouží obdiv. Ryan Reynolds se jen veze a kdyby na jeho místě hrál kdokoliv jiný, bylo by to vlastně jedno. Hraje jen stín Samuela, ale i přesto nevadí. Akční zábavná jízda, která v dnešní době bude vyčnívat a mám sto chutí dát plnou nálož, ale nechám si prostor na druhé zhlédnutí .. 8/10 = 89% ()

Deimos

KINO Špalíček/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Akce 9/10/// PLUS: sehraná dvojice Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson, který má konečně pořádnou roli a ne kdejaký štěk, který by mohl zahrát kdokoliv, celkově je to nahláškovaná jízda od začátku do konce, nebere se to vážně, přitom tu jsou postavy, které se chovají civilně, jinak parádní akce, originální momenty i některé vymazlené záběry jednoznačně potěší a Gary Oldman záporáky prostě umí MÍNUS: trochu rozkolísaný spád a motivace některých postav je stejně málo uvěřitelná jako mnohé akční scény./// Shrnutí: snímek se veze na vlně akčních hláškujících filmů s vytříbenou a propracovanou akcí., která se nebere moc vážně, ale předvádí tolik originálních kousků, že by jste je u akčního filmu (po tom všem co už jste viděli) nečekali. Parádní zábava a rozhodně překvapení./// Celkem 84%/// ()

Cappuccino

Príbeh typický na žánrovku buddy action-comedy, jemne okorenený dvomi bláznami Jacksonom a Reynoldsom s niekoľkými bohovými scénami, pri ktorých som sa z chuti zasmial (spievajúci Jackson so zborom mníšok skutočne nemal chybu). Prosím, nerobte z toho žiadne pokračovanie, lebo s veľkou pravdepodobnosťou dopadne veľmi zle (ako to už pri druhých dieloch býva), ale s The Hitman's Bodyguards som bol v rámci žánru úplne spokojný. Akčno-komediálna jednohubka ako vyšitá. ()

-OverLord-

Tak to se povedlo! Konečně zase nadupaná akční jízda mixnutá ostrou komedií, kde se hláškama ani krví nešetří. Rkový rating je prostě paráda a ostatní filmoví tvůrci by si z toho měli vzít příklad. Jackson po delší době opět ukazuje, že je komediální král, a maximálně si to užívá, protože mu role sedne jako prdel na hrnec. Hlášky neberou konců a natěšeně jsem čekal, co dalšího z něj zase vypadne. Reynolds mu obstojně sekunduje a dohromady tvoří výbornou komickou dvojku. Na pár scén jen tak nezapomenu. To vše je doprovázeno parádním soundtrackem. Vadou na kráse je možná jen pár béčkových efektů a do očí bijící zelené plátno. No a legendárního Oldmana tady zastiňuje (stejně tak legendární) Jackson, ale to úplně všechny. Sečteno a podtrženo, je to svižná akční ptákovina a děsná prdel. ()

S.Quentin QUALE

Ano, pořád se tam něco děje, asi nebudete mít potřebu to vypínat, ale já si po týdnu nevzpomínám, o čem to bylo. Nic pro mě. Takový ten film, co vypadá nabušeně, ale je to vše jen vata. 45% ()

misterz

Konečne po dlhšej dobe nejaká pohodová akčná komédia, na ktorej sa dalo zasmiať a príjemne zrelaxovať. Vytkol by som jedine prílišnú ukecanosť, miestami toho bolo vážne moc, no na druhú stranu to aspoň neboli nudné reči, vždy mali súvis s nejakou vtipnou situáciou, pričom neraz došlo aj na podarenú hlášku (hviezdil tu hlavne Samuel L. Jackson). Ani na málo akcie si tu divák nemôže sťažovať, tej si tu užije vážne do sýtosti a záporák v podaní Gary Oldmana bol naozaj očarujúci. Celkovo to vidím na slušne nadpriemerný, konzumný pukanec. 80/100 ()

HAL

Patrick Hughes má slušně našlápnuto - po povedených třetích Expendables přihazuje do kotle s anarchisticky nevycválaným akčním buddy-movie, kde se v hláškování předhání vrchní motherfucker s Deadpoolem, a do toho si střihnou i nejlepší automobilovou (lodní, motorkovou) honičku za dlouhé roky. Je radost na to koukat, a vzbuzuje chuť hned si ji ještě párkrát přetočit znovu. Zbytek akce pak sází spíš na invenční využívání prostředí a humor, než na vymazlenou a dokonale provedenou choreografii - což je dobře, Reynolds ani už dost obstarožní Jackson nejsou zrovna Donnie Yen s Keanu Reevesem, a ty kung fu otočky a vysokokadenční odpravování záporáků na jeden záběr by jim tu nikdo nevěřil. A humor v jejich scénách funguje na výbornou, stejně jako nakousnutí jejich milostného života (Salma je po dlouhé době zase kvalitní šelma). Kde už to tolik nefunguje, jsou všechny scény zasazující jejich praštěnou road movie do širšího příběhu, který je do kontrastu se zbytkem seriózní až nepříjemně hodně. Režisér si evidentně nebyl úplně jistý v kramflecích a zabrzdil s nadsázkou právě tam, kde na ní měl přitlačit co nejvíc - Gary Oldman by se intenzivnějšího přehrávání v roli uberevil psychotického diktátora jistě zhostit dokázal výborně, kdyby mu k tomu scénář a režisér dali možnost. 8/10 ()

mzss1

|87%| Viděno v kině. Poslední dobou se mi stává, že chodím do kina s velkým očekáváním a film mě ve finále neskutečně zklame. Ale tento The Hitman’s Bodyguard mě neuvěřitelně mile překvapil. Samuela L.Jacksona mám rád, ale občas mě jeho role v určitých filmech štve a vadí. Holt, on prostě leze do všeho možného. Zde mě ale dost bavil a naštěstí nepůsobil ani na vteřinu trapně. Reynolds mě taktéž překvapil, zahrál svou roli víc než uvěřitelně. Humor byl zvolen střední zlatou cestou. Divák tu určitě nebude bombasticky dostávat záchvat smíchu, ale ani naopak se nebude cítit trapně. Ještě větším plusem jsou akční scény. Doslova jsem byl nadšen. Výbuchy aut, naháněčky aut – toho zde bylo požehnaně. Dále, krásně krvavé přestřelky a bitky. Bitky už byly režijně takové moc rychlé, ale to je jedno z mála nepatrných negativ. Celkově na mě akční sekvence působili skvěle, úderně realisticky a HLAVĚ mě nenudili, jako třeba ve zkurveně přeceňovaném Wickovi. ½ snímku je taková postupně rozvíjející (ne, ale nudná). Ta druhá se už rozjíždí jak po humorné stránce tak po akční. Páč posledních cca 30 minut bylo tak skvěle akčně natočeno, že jsem ani nedýchal. Úplný závěr byl tak trošku happy end. K plnému počtu mi zbývalo tak máááááálo. Chtělo by to trošku zdramatizovat nebo přidat pár výrazných scén (jakýchkoliv). Přesto jsem plně spokojen a oceňuji to o to víc, že jsem čekal minimální spokojenost, dostalo se mi skvělý opak. A ještě za velkou pozornost stojí skvělý soundtrack a 2 písně ve filmu. ()

liskam

Chabý pokus o návrat k Béčkové klasice. Film který měl potenciál, ale někdy je prostě méně více. Tuny hlášek se ztrácejí v tunách hlášek. Během 118 minut snad 50 akcí. Ale já si díky tomu množství ani na jednu nepamatuji. A tak je to v tomhle filmu se vším. Stejně jako mi né úplně neseděl Deadpool, tak mi nesedí ternhle film. Za mě 65% ()

kingik

Film, který v pohodě vykostí Osobního strážce, a Costnera si dá jako předkrm. Za vším hledej Kurosawu, jméno japonského klienta, které si výkonný bezpečnostní agent Michael Bryce (Ryan Reynolds) bude pamatovat už navždy, neboť mu zničilo kariéru elitního bodyguarda, který už dva roky, co mu šikmoočko chcípl před vlastními bulvami, má "kšefty", na které by dřív ani nepomyslel. Jednou z takových zakázek je strážení bezpečnosti korunního svědka jménem Darius Kincaid (Samuel Jackson), který má zanedlouho svědčit u tribunálu v Hágu proti někdejší běloruské hlavě státu (Gary Oldman), který je obžalován ze zločinů proti lidskosti. Potřebuje ale vůbec elitní nájemný zabiják, mající na svém kontě 250 vyřízených zakázek, ochranku? Budeme svědky závodu s časem i prezidentem vyslanými nohsledy, kteří udělají vše proto, aby nově sestavená dvojka neměla cestu z Anglie do Holandska ani trochu příjemnou a soudní proces v konečném výsledku nestihla. Patrick Hughes vzhlíží k Rodriguezovi, Frankenheimerovi a Leitchovi, zdatně kopíruje jejich režijní postupy, není úplně ve všem extra dobrý. Moc toho za sebou nemá, potřeboval by potrénovat. David Leitch je v současnosti top režisérem přes akci. To, co Hughes předvádí, je "jen" poctivý standard. Prostě ta jeho akce není v ničem revoluční, výjimečná, to ale neznamená, že nestojí za nic. Má v sobě dynamiku, švih i adrenalin. Diváka nakopne. Pak zde je patrný vliv honiček (nemám na mysli masturbaci) v evropských městech, to je prvek, který používal ve svých filmech zesnulý John Frankenheimer. Salma Hayek bývala někdejším přívěskem ve filmech Roberta Rodrigueze. Scénář na to myslel, proto většina jejích sekvencí má dokonalou příchuť Desperada. Pak je zde Ryan Reynolds, který byl inciátorem toho, že mnohé stěžejní sekvence jsou opatřeny hudbou, kterou byste snad ani slyšet nechtěli, kupříkladu Lionel Richie. Samuel Jackson moc sází na kvantitu, bere role i v podřadných filmech, nedůstojných jeho chameleoního talentu. Zde prokázal, že umí zahrát něco zapamatovatelného, i když mu na záda nedýchá Quentin Tarantino, v jehož filmech podává ty nejúžasnější herecké výkony. Gary Oldman a jeho záporáci. Kde by ten chlap byl, kdyby neztělesňoval ty největší bídáky a kruťáky. A samozřejmě tenhle film není výjimkou. A samice s velkým S, Salma Hayek, která je zavřená v cele s tlustoprdkou, kterou šikanuje, a všem okolo nadává. Tak z téhle role si ji budu určitě pamatovat. Film má dvě hodiny, jednu podtitulkovou scénu z natáčení, akce se nerozjede hned, zběsile vrcholí uprostřed filmu, pak náhle film ztratí náboj i tempo. Jakmile se dorazí k soudu, je film celkem o dost hůř komponován. Akce ztratí na své výbušnosti, likvidace záporáka je směšná. Nemělo smysl dávat spoiler. Film je značně předvídatelný. Má ovšem stejně tak značný nadhled a nezměrnou porci hlášek. A kdo viděl Deadpoola, taky něco z něj objeví, stejně tak i reminiscenci na Osobního strážce v obráceném gardu. Výsledek je určitě dost dobrý, výjimečnost, nutná pro udělení plného počtu, mně ale přece jen u tohoto filmu scházela. 8/10 () (menej) (viac)

Snorlax

Má to několik vtipných momentů, střet v kutilské prodejně zřejmě patří k vrcholům filmu. Režijními nápady film celkem hýří, se scénářem je to již mnohem slabší. Nikdy mě příliš nebavily automobilové honičky, v tomto filmu je ukrutánsky dlouhá. Počet zdemolovaných aut se pravděpodobně blíží počtu minut tohoto snímku. Speciálními efekty také film nešetří, ale dlužno dodat, že oba hlavní hrdinové jsou značně snesitelní, nemají nadpřirozené schopnosti, ale pravidelně trousí obstojné hlášky. ()

InJo

Akční buddy movie přesně v tom stylu, který mám rád už od dob, kdy jsem ještě jako malej capart pořád dokola koukal na Smrtonosné zbraně, Posledního skauta, Tango & Cash atd. Sympatické hlavní postavy (chemie Jacksona a Reynoldse funguje bez problémů), na jistotu obsazení padouši (Gary Oldman jako brutální běloruský diktátor - beru za každé situace), zábavná akce, kde okatě digitální jsou snad jen některé výbuchy, ucházející humor a dostatek nadhledu. Flashback seznámení Jacksona se Salmou Hayek je skvělá ukázka ladného skloubení krvavé akce, černého humoru a ryzí romantiky. :-) Nevím, jak ostatní, ale já takovéhle filmy zkrátka pořád potřebuju. Mám z nich totiž lepší pocit a zážitek, než z většiny těch padesátidílných pseudoepických ság, které na nás všelijaká filmová studia v posledních (hodně) letech sypou ze všech stran (a už to začíná být kapku otravné). 70 % ()

Kudly4

Troufám si říct, že asi nejlepší akční komedie co jsem za poslední roky viděl. Neskutečný nářez hned od první minuty, až do té poslední. Ryan a Samuel bezkonkurenčně nejlepší dvojice za poslední dobu. Smál jsem se až k slzám. Jasných 5* a top v žánru Akční/komedie. ()

Anderton

Reynolds a Jackson by chceli ostošesť hláškovať, ale v scenári žiadne vydarené hlášky nie sú. Akcia je solídna, ale stále tak zhruba na úrovni Kobry 11, takže kľudne si radšej pozrite dva diely "tých, ktorých tempo je vraždené" a možno sa zabavíte viac aj pri špičkovaní Semira a Jana, než pri kvázi buddy komédii Zabijákov osobný strážca. Prečo tu ide zrovna o bieloruského prezidenta, nevie snáď ani Biely dom, nebola náhodou ta etnická vojna v deväťdesiatkách na Balkáne? Ale to v Hollywoode asi nevedia na mape Európy rozoznať... ()

Frajer42

Na komedii je to málo vtipné. Na akční film málo napínavé. Tento snímek je taková jednohubka na alkoholový večer. Čím více povzbuzovadlo v sobě budete mít, tím se vám bude líbit pravděpodobně více. Celé se to nese ve velmi odlehčeném duchu. Zápletka je trapná a snadno prokouknutelná. Oba herci hrají zřejmě to, co se po nich žádalo. Vedlejší role, zejména ženské, jsou nedobře obsazené a vyznívají do ztracena. Do filmu taktéž absolutně nezapadávaly romantické vsuvky a rady do života od černočerného Jacksona. Do podobného filmu se takový prvek nehodí.Osobně nechápu vysoký povyk kolem tohoto filmu. Ačkoli jsem pár pěkných momentů zaznamenal, tak mnou cloumala při sledování především nuda. Lepší dvě hvězdy. ()

boshke

Měl jsem trochu obavy, že si Hitman´s Bodyguard všechny vtipy vystřílel už v trailerech, které se tedy částečně potvrdily, ale i tak jsem se dobře bavil. Celý film příjemně nadsazený, akce originální (honička v C-Maxu či bitka v hobby marketu), Ryan se Samuelem si vyloženě sedli. Jackson by si měl nechat udělat na ten svůj retardovanej výtlem copyright... 80% ()

AppleCore

Díky trapnýmu rádoby tvrďáckýmu soundtracku se film v určitých pasážích tváří smrtelně vážně, díky čemuž jeho nadsázka vymizí a stává se z toho rutinní sračka bez vize a nápadu. Když ale hraje cokoli jinýho, rázem je z toho "buddy movie" pecka plná hravosti a nápadů... a to je asi tak dvacet minut filmu! ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)

Zabiják & bodyguard dostanou pokračování

Zabiják & bodyguard dostanou pokračování

02.11.2018

Loňská akční komedie Zabiják & bodyguard se Samuelem L. Jacksonem (Skleněný) a Ryanem Reynoldsem (Deadpool) dostane pokračování. Snímek ponese v originálu název The Hitman’s Wife’s Bodyguard a… (viac)

Zabiják a bodyguard se vrátí

Zabiják a bodyguard se vrátí

15.05.2018

Z malé akční komedie Zabiják & bodyguard se loni vyklubal solidní hit. Nikoho by tak nemělo překvapit, že se pracuje na dvojce, k níž by se měl vrátit celý vítězný tým. Scénář znovu sepíše Tom… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů