Star Trek: Discovery - Season 3

(séria)
USA, (2020–2021), 11 h 13 min (Minutáž: 48–62 min)

Hudba:

Jeff Russo

Sonequa Martin-Green, Doug Jones, Anthony Rapp, Mary Wiseman, Wilson Cruz, David Ajala, Michelle Yeoh, Blu del Barrio, Oded Fehr, Rachael Ancheril (viac)

Další řada zavede posádku Discovery 930 let do budoucnosti a do míst, kam ještě nikdo nezavítal. Federace se mezitím trochu změnila. (Netflix)

Víteček

Michael Burnham: Šeptaná dobrodružství. Na rozdíl od mnoha se mi hodně nelíbily už předchozí řady a navzdory očekáváním mě zpočátku tahle řada příjemně překvapila. Ne že by první díl byl skvělý, ale nebyl zdaleka tak tragický, jak jsem čekal a dal mi jistou naději na zajímavou zápletku. Bohužel se to hodně rychle zvrtlo do ufňukané blbůstky, ve které se téměř vše točí kolem jedné super důležité osoby a to navíc osoby dost nesympatické. Zápletka s celým Burn slibovala docela zajímavou záhadu a to rozřešení byla koruna celé té tragické podívané. To snad dělali soutěž, kdo vymyslí nestupidnější řešení a tohle vyhrálo? Jak si jinak někdo mohl myslet, že tohle je uspokojující vysvětlení tak monumentální události? Vždyť to bylo skoro k smíchu. Uznávám, že to vypadá skvěle, ale pohledná schránka je naplněna tragickým obsahem a pozlátko nestačí, aby z toho udělalo něco sledování hodného. ()

Simon.Dobes

Po vizuálnej stránke je to stále úžasné a výborne sa na to díva. Čo sa týka dejovej stránky, táto séria zlyháva. Má to tri veľké chyby. Po prvé - takmer všetko sa točí len okolo Michael, na niektoré postavy sa zabúda a venuje sa im menej pozornosti. To už aj Linus ma viac baví než ona. Po druhé - mladá nesympatická Adira, ktorá je veľmi zle zahraná. A jej transgender priateľ Grey k tomu vôbec nepomáha. Po tretie - mohlo to byť o polovicu kratšie, keby sa z toho nestava telenovela. Stamets a Hugh sú nudní, Adira a Grey úplne zbytoční a vzťahu Michael s Bookom by sa tiež mohlo venovať menej pozornosti. Predošlé série mali skvelé postavy - Lorca, Pike, Spock, zatiaľ čo v tejto nemáme žiadnu tak veľmi dobre zahratú postavu, ku ktorej si vieme vytvoriť vzťah. Dokonca aj Saru, môj obľúbenec, stráca v tejto sérii svoje čaro. 50% ()

DJMaroko

Jde to s touto sérií stále z kopce. A navíc pokud do všech seriálů a filmů budou  neustále srát tu LGBT propagandu tak to bude jenom horší. Nic proti ničemu a nikomu, ale co je moc to je moc. Neustálé vyvážení, aby nebyl nikdo ukřivděn už úplně postrádá logiku. Je to o Star Treku nebo o LGBT a jiných identitách. ()

Barthezz

nevim kde zacit...emocionalne nestabilni a otresne zahrana "hlavni role", co dil to nejakej totalni logickej a neodpustitelnej nesmysl... zachranovala to akorat Phillipa v par dilech - nez to i ona sama radsi zabalila do sveho vlastniho spin-off serialu. Keci o nejake puvodni vizy ST jako nekdo, kdo na ST kouka 30 let muzu uprime rict, ze byla nenaplnena neustalim tlacenim na "pilu" emocionalni struny. Jak mohli z vyborne 1 a dost dobre druhe serie udelat takovyhle hovno, je me zahadou... ()

VesVes

Vzali Star Trek a řekli "ohni se"... No a teď vážně. První a druhá série ještě ušly. Co ale přišlo s třetí sérií, to mě dost nadzvedlo. Stále se tam šeptá, v každém díle se brečí, masírka LGBT a feminismu pokračuje, táhne se to jako slina. Ani v třetí sérii si stále nepamatuji jména posádky a je to vlastně jedno. Ale hlavně se mi nelíbí, co udělali s Federací. ()

tata22

Jsem pravověrný příznivec Star treku už mnoho a mnoho let. Myslím obecně, že série Discovery se moc nepovedla a příliš se nepodobá předchozím výborným sériím. Zejména Voyager byl vynikající ale i většina ostatních. Pokus o modernu se nezdařil. Scénáristicky jako by to psal někdo kdo Star trek nemá v krvi. Problematické je i herecké obsazení, kdy vyloženě nenajdete oblíbenou postavu a třeba praporčice Tilly je spíše případ pro komedii. Nejstrašnější však jsou neustálé citové výlevy a obecně hraní na city. To bývalo ve ST jen výjimečně a mělo své opodstatnění (soud s Datem o tom jestli má nebo nemá práva jako člověk nebo je věc). Třetí série malinko vylepšila celkový dojem a rozhodně byla nejlepší a duchu ST nejbližší. I když hlavní záporačka dostala velmi malý prostor a porazit jí bylo dílem chvilky. Stálé nelogičnosti, které ale ST provázejí již o samého počátku (např. nejdřív se nemohou dostat na planetu z Dilithia a na konci tam v pohodě přiletí a zachrání Kelpiena i s ostatními nebo když mnoho lodí federace nedokáže si poradit s Discovery obsazenou "vetřelci", přestože znají loď jako svoje boty) se vyskytují i zde. Ale člověk si zvykne a když je na co se dívat tak i odpustí... ()

KITTbx

Nenechte se odradit a zkoukněte to, ideálně na Netflixu, kde to máte hezky popořadě. Mám rád jak SW a ST (pochopitelně hodně i Battlestar Galactica, ale ta je stylem a žánrově někde jinde) dá mi to, co od toho čekám, jistě každé brnká na jinou strunu toho kterého diváka/fanouška. ST Discovery je podle mne opravdu výborný a to, že je „tak jiný“ je právě to super, něco jako SGU oproti SG1. Nějak nechápu, co se někomu nezamlouvá na hlavní postavě a její představitelce, postava i to jak ji její představitelka Sonequa Martin-Green hrála, koresponduje s tím, o jakou postavu jde, její dětství, výchovu a další, já ji tak vnímám. Naopak sekvence s Císařovnou vesmíru v tom jejich vesmíru, mi zase tak super nepřišli (možná až na poslední), asi proto, že ty postavy znám jako dobré nebo normální a v tom paralelním vesmíru to bylo hovado vedle hovada, nesedělo mi to k hercům a nemám rád hovada, sají krev. Jo a k odporníkům na slovo vzatých, hodnotíte reálnost, hodnotíte postavu, děj a to zda to dává logiku, tak koukejte na dokumenty z hvězdárny, Sci-Fi nebo Fantasy opravdu nemusí být vůbec reálné a vůbec nemusí mít tu pravou širokou logiku (je dobře když mají), ale když není, tak nevadí, jen to musí být dobré a koukatelné a každý si tam něco najde, ale pokud se divák neumím oprostit třeba od toho, že je dnes snad v každém filmu či seriálu něco o LGBT nebo je hlavní hrdina Žena, nebo jsou tam citově zaměřené pasáže či to není stejné jako předloha a podobně a ke všemu to musí veřejně a vulgárně prezentovat jako odpudivé, trapné atd., tak asi nenajde… ()

mollow

První dvě řady byly dobré, nicméně tahle třetí, je opravdu mizerná. Nic než výlevy emocí propojené bitkami a ucházejícími efekty. To nebyla posádka USS Discovery, ale posádka Telenovely Discovery. Přitom myšlenku to mělo výbornou. Jen si s tím tvůrci nedokázali ani za mák poradit. ()