Star Trek: Discovery - Season 2

(séria)
USA, 2019, 12 h 1 min (Minutáž: 40–66 min)

Hudba:

Jeff Russo

Sonequa Martin-Green, Doug Jones, Anthony Rapp, Mary Wiseman, Anson Mount, Shazad Latif, Wilson Cruz, Michelle Yeoh, Rachael Ancheril, Alan Van Sprang (viac)

Kvůli záhadným událostem v různých částech galaxie vyrazí Discovery na novou misi pod velením dočasného kapitána, kterým je Christopher Pike z lodi Enterprise. (Netflix)

Ricky_CZ

Oproti první sérii slabší a to zejména co se scénáře týče. Nelogické prvky, během kterých jsem před televizí předváděl facepalm, se objevují častěji, než Picardův gif na internetu... Těmi se rozhodně nešetřilo. Naprosto do nebe volající pak ale byly scény, ve kterých mělo jít o čas, ale vždycky se našla chvilka na melodramatickou pauzu. Škoda... Kladně ale vidím obsazení, a to zejména kapitána Pika, který charismatem zastínil všechny okolo. Vzato celkově, raději si pustím Orville... Je to více Star Trek... ()

PKD

Ta 1 hvězda je jen za Pikea a Enterprise. No, jestě za Number One. Nejlepší komentář...Xichtr0r. Souhlas. Nebo, že by ten nový appendix s Pikem byl konečně! to pravé STovské? No....z čiré opičí zvědavosti (jen kvůli němu a jeho lodi) mrknu na pilot a zjistím, zda mi opět bude nabíhati žíla na spánku. ()

MartinezZ

Asi mě to iritovalo o trochu méně, než prvné série, ale stále mi přijde, že to nemá se Star Trek světem moc společného, prostě takový spin-off Star Treku obecně. Nejsem sice žádný Trekkie, ale seriál dost popírá předchozí původní staré seriály tím, co a jak se děje a může dít. A to, že na konci všichni mlčí to fakt nezachrání. Karfiol a její výrazy na mě také fakt nepůsobily a Spocka si mohli nechat autoři snad úplně od cesty. Nu což, úplně špatné to není, ale stále u mě platí, že Orville je prostě mnohem, MHOHEM více Star Trek. MNO-HEM! ()

tomashrabek

Nehodnotím STD (aké príhodné!) ako Star Trek – tento seriál nemá s predabramsovskými produktami pod touto značkou skoro nič spoločné. Discovery je jeden z najhoršie napísaných mainstreamových seriálov súčasnosti a druhá sezóna ukazuje všetky jeho chyby ešte viditeľnejšie ako prvá. STD nedokáže udržať zmysel a aspoň základnú kontinuitu ani na maličkej ploche 14 epizód, a totálne sa začne rozpadať už v polovici. Najlepšie to opäť analyzujú RLM v tomto videu a ja už si pred treťou sezónou dobre rozmyslím, či urobím rovnakú chybu a opäť dám tejto sračke šancu. ()

VanTom

K prvotřídnímu vizuálu, designu, maskám či efektům nemohu mít připomínky, s tím ostatním je to podstatně horší. Rozmáchlý příběh (zapojující ve velké míře cestování časem) mi do sebe jakžtakž zapadl až ve finále (ale tvrdit, že dává smysl, to zdaleka nebudu), do té doby jsem tápal a vyhlížel každou epizodnější podzápletku. A buď se nudil, nebo chytal za hlavu, zejména z následujících příčin: Jak je seriál hodně akční, o to víc vyniká klasický "startrekovský" neduh, kdy do veškerého dění, tedy i do nejriskantnějších bojových, průzkumných či záchranných misí s minimálním procentem na úspěch, se vrhají ti nejdůležitější, nejvyšší z můstku. To se v početné lodní posádce nenajdou žádní fundovaní specialisté? Co na lodi větší než Enterprise ty stovky ostatních dělají? Proboha, vždyť když přijdou kapitán a vědecký důstojník navštívit někoho na ošetřovnu, tak tam mezi řečí asistují doktorce při operaci! Prostě nadživotní, všestranná, dokonalá elita - třeba oplácaná Tilly (proč ne, nemusí mít všechny míry jako supermodelky) stejně porazí ostatní kadety v půlmaratónu. (J)elita, která v případě, jde-li o někoho blízkého, koná téměř vždy hystericky bezhlavě a upřednostňuje jednotlivce před většinou - s neředěným patosem. Dále: zběsile chrlená technická "hatmatilka" se nedá usledovat, jenže ono při sebevětší krizi / objevu stejně stačí něco přetížit / modifikovat (popř. před výbuchem fotonového torpéda zavřít dveře!?), a voilà! Zmiňovaný ambiciózní děj se pohříchu celý točí kolem nejméně zajímavého a nejhůře napsaného i zahraného charakteru, emotivně nevyrovnané Michael Burnham, již se mi stále nedaří akceptovat jako někoho podstatného a hodného pozornosti. O kolik charizmatičtěji působily staronové postavy kapitána Pikea i Spocka! Jestli jsem u první sezóny zvažoval 4*, u druhé naopak 2*. ()

• Epizóda do istej miery vysvetľuje udalosti, ktoré sa odohrali o 10 rokov neskôr, a ktoré boli zobrazené v epizóde Zverinec, 1. časť (1966) pôvodného seriálu Star Trek. (koba)
  • Epizóda voľne nadväzuje na film Star Trek: Klietka (1965), z ktorého používa úvodné archívne zábery. (koba)
  • Kaptián Pike (Anson Mount) se objeví v žluté uniformě, což byla v původní sérii velitelská uniforma. Počínaje Novou generací (od r. 1987) se změnily uniformy a červená je velitelská. (merlinovic)