Transformers: Monštrá sa prebúdzajú

• Česko Transformers: Probuzení monster (viac)

Autoboti a Deceptikoni nie sú jediní Transformeri, ktorí sa skrývajú medzi nami. V hlbinách amazonského dažďového pralesa už tisíce rokov potichu prežíva druh Maximalov, ktorí si za svoje pozemské útočisko zvolili zvieraciu ríšu. Nanešťastie sa v našej slnečnej sústave objavila hrozba, ktorá ich vyhnala z ich domoviny v podobe Unicronu, nemilosrdných požieračov všetkého živého. Príbeh nových Transformerov sa odohráva v 90. rokoch minulého storočia v čase, keď Optimus Prime ešte nebol skutočným vodcom, ostrieľaným početnými bitkami na život a na smrť. Aby dokázal po boku Maximalov čeliť existenčnej hrozbe, bude musieť najprv skrotiť svoje ego a rešpektovať vodcu “zvieracích botov”, Optimusa Primea. Okrem toho sa Transformeri budú musieť vyrovnať s tým, že sa o ich existencii dozvedeli dvaja obyčajní smrteľníci, Noah a Elena. Obaja sú dostatočne šialení na to, aby im pomohli bojovať s oveľa silnejším nepriateľom, hoci na to nemajú predpoklady. Ide predsa o ich planétu. (CinemArt SK)

ratchet

V první řadě musím říct, že zbožňuju Transformers od Michaela Baye, takže jsem ani neočekával, že tento snímek překvapí, nebo z něj bude hit. No a já se nespletl.  A přitom je to velká škoda, protože snímek měl velký potenciál v tom, že se tvůrci rozhodli ukázat Maximaly, takže si s nimi prakticky mohli dělat co chtěli, jenže to oni neudělali a zvířecí roboty vůbec nedokázali využít, přinést něco nového, potažmo ukázat jejich sílu. Když jsem viděl úvodní sekvenci, tak jsem si řekl, že to bude fajn film, ale čím víc se blížil konec, tak mi bylo jasný, že lepší jak průměr to nebude. Akce je celkem slušná, ale je jí strašně málo a při finální řežbě se nejde zorientovat. Když už dojde na nějakou nápaditou akci, tak tvůrci do ní přidali rap a totálně jí zabili. Ostatně hudba (až na pár výjimek) vůbec nefunguje. Stopáž byla akorát a mě to tedy uteklo hodně rychle a vyloženě jsem se nenudil. Další škoda je, že v Peru se film pohybuje jen mezi dvěma místy a všechny postavy jsou nevýrazné. Kdyby tohle byl úplně první film o Transformers, tak asi budu spokojený, ale jako sedmý film je to málo. Je to strašná škoda, že to takhle dopadlo, protože potenciál to mělo velký. Jako kdyby si s tím tvůrci nevěděli rady. Když se bohužel tvůrci rozhodli vydat tímto směrem.... Dost mě to mrzí. ()

RAFT

Režisér creeda 2 si odskočil natočit Transformers: Rise of the Beasts. V podstatě je to pořád to samé do kola, co si budeme vykládat.Zde máme nějakou gorrilu,ptáka,a různé blbinky.Sice film není až taková nuda jako sem se nudil transformers : poslední rytíř.Ale, jak se říká raději nechat tyhle filmy spát a na nějaký čas už je netočit.Protože, niíc nového se nikdy nevymyslí. Za mě 60% ()

Clark_Kent

Pro mě úžasná a plně aktivní dobrodružná cesta. Maximálové jsou naprosto fenomenální, můj favorit Optimus Primal s hlasem Rona Perlmana. Rise of the Beasts mají opravdu maximální šťávu a skutečně energickej náboj. ()

neo250

Najprv bola kocka, potom bol blesk, guľa, teraz kľúč, predtým ani neviem čo bol za nápad, ktorý zničí opäť Zem. Dejovo sa to zas dostáva do minulosti až človek je zmagorený či to vlastne má nejaký súvis a začlenenie do všetkých dejstiev. Pohodová popcornovica. Toť vsjo. ()

papadoce

Tak sa nám zmenil režisér a keďže bolo potreba byť etnicky vyrovnaný, tak je čiernej pleti a aj hlavní hrdinovia sú Afroameričania alebo Hispánci. Toto mi už ozaj nepríde normálne. Deceptikonov a Autobotov doplnili Maximálovia a Terorkony a to je asi aj jediná zmena. Keď to točil Michael Bay, bolo aspoň vidno, že tu látku miluje a je veľkým fanúšikom transformerov. U Caple Juniora si týmto nie som celkom istý. Noví transformeri nepriniesli nič nové, obyčajné znovu zrecyklované klišé a zase narvaté do viac ako dvoch hodín. Reklama na Hasbro proste pokračuje. Musí to štúdiám prinášať neskutočné prachy, keď do toho furt dokola investujú. Pozrel som si to asi už len zo zvyku a že veď je to novinka, ale keby som to nevidel, nič závažné by sa nestalo. Na druhej strane, akcia bola fajnová. Za zmienku stojí najmä finálová bitka. Koniec komentu. Joj a predsa ešte jedna vec, tá mňa osobne skutočne potešila. Bolo tu mrte skvelej rapovej muziky z deväťdesiatok. Za to tiež hviezda. Junámín, píš ako počuješ, veď som starý repista. ()

HERGImanCZ

Doposud nejhorší live action Transformers! Ať si každý říká, co chce, ale přestože Bayovy Transformers filmy byly stále opakující se akční bordel, byla tam pořád vidět nějaká péče, cool faktor a nadupaná akce. Poté jsme dostali Bumblebeeho, restart v podobě rodinějšího podání, který byl komornější, ale pro mnohé díky většímu důrazu na vztah mezi hlavní dvojkou o to příjeměnšjí. Čím je ale vlastně Rise of the Beasts? Jedná se o další reboot nebo pokračování k Bumblebeemu? Po kratším hledání jsem zjistil, že ani internet si není jistý. Fakt že naleznete články typu „Proč jsou Transformers: Rise of the Beasts reboot, pokračování a prequel“ ukazuje, jak špatnou práci v tomhle ohledu tvůrci odvádí. On totiž film pomrkává na všechny strany. Zároveň tu ale máte problémy s kontinuitou, u které nevíte, jestli je to špatná scénátistů autorů, nebo jasná ukázka, že tady se zkrátka na nic nenavazuje. Podle mě je to ale úplně jinak. Rise of the Beasts jsou jen velikou reklamou na hračky. A ne, nejsem naivní. Je mi jasné, že tenhle záměr je tu v rámci série od počátku. Avšak zde chybí jakákoliv duše, kreativita i záživnost. Lidské postavy jsou do děje nacpané jen z povinnosti a závěr dokonale ukazuje, že scénáristi museli hodně vařit z vody, aby jejich přítomnost uprostřed finální bitvy dokázali nějak opodstatnit. Samotné souboje jsou nudné a každou chvíli se kamera přepne na jiného robota, takže pořádně nemáte přehled o tom, kdo má v dané šarvátce navrch a komu už docházejí síly. Chybí tam zkrátka pořádná návazmost. No a to všechno je zabaleno do dosti nepovedeného CGI, které opravdu nepůsobí na rok 2023. Kdo by jen řekl, že u filmu s obrovskými roboty z vesmíru bude potřeba věnovat té postprodukci docela dost času a prostředků, že? Dobrá práce nebyla odvedena ani ze strany psaní dialogů, které jsou extrémně laciné a hlášky Mirage, který má být novým parťákem pro lidskou postavu, nejsou vtipné, naopak jsou místy trapné až oravné. K tomu tu máme nevýrazný cast, nudnou práci s kamerou, mohli bychom to pitvat do aleluja. Jako výplachový akčňák to asi stačí, avšak pro lidi, kteří mají od dětství pro Trasnformery speciální místo v srdíčku, to musí působit jako plivnutí do tváře. ()

Hyperbolic

Voice-acting jaký tu nebyl hodně dlouho. Transformers zpět v celé své kráse, Bumlebee změnil trend a nasměroval ságu správným směrem. Konečně tedy (naposledy DOTM v roce 2011) dostáváme epický Transformeří film. Bylo v něm vše co jsem chtěl a po čem mé fanboyovské srdce plesalo. Tvůrci to museli vědět, jinak by na konec v tom nejlepším nahodili Jablonskyho Arrival to Earth babyyyyyyyy. V kině jsme byli 4, ale hypem a láskou k bojujícím měnícím se robotům jsme vydali za tisícový dav. Noví transformeři i human sidekickové parádní, je fajn, že se příběh netočil skoro čistě jen kolem lidí. Paralela Optima s Noahem zajímavá. Chci další a to rychle. G.I.Joe oh-můj-bože. Scourge byl zatím nejdrsněji vypadající  a nejděsivější záporák, protože narozdíl od předchozích bojuje max pár chvil, potom vyhraje. Tuším, že si na mně Hasbro namastí kapsu . Doufám v grandiózní box office a novou franšízu. ()

Dejvecd

Filmy ako Transformers: Rise of the Beasts ma robia smutným a nútia ma premýšľať nad tým, kam tento svet smeruje, keď si niekto tam hore povie, že bude dobrý nápad vydať takýto film... // Ďalšia nudná, ničím nezaujímavá, repetetívna, šablónovitá blockbuster sračka, ktorá nemá atmosféru, nemá dobrých hercov, postráda logiku, takže pravidlá sa tam ohýbajú podľa toho ako to dej potrebuje, a jej vizuál stojí tak moc za prd, že aj keby osem ročný chlapec natočil svoje Hasbro figúrky v záhrade, tak to vyzerá lepšie. Do toho je tu ešte odporný soundtrack, ktorý sa do drvivej väčšiny scén vôbec nehodí. Jongnic Bontemps asi nemá uši, pretože inak si neviem vysvetliť dôvod, prečo uprostred "epickej" bitky hrá dáka random americká rapová srajda. 2/10 Pár svetielok a zaujímavých vecí tam bolo, ale bolo ich tak zúfale málo, že to film samotný moc nezachráni. ()

ESW

Jediný, co bylo ve filmu překvapivý, byl fakt, že žádné z aut neřídil Vin Diesel. Ale Optimus Primát v poho. ()

mikki089

Očekávala jsem od tohoto filmu hodně na základě traileru. ALE nakonec mi přišel jen průměrný a nic moc, navíc mě skutečně přiměl k zamyšlení nad tím, proč jsou v něm vlastně ty lidské postavy...proč? Děj představoval poutavý a zajímavý příběh. Bezproblémové propojení světa transformujících se zvířat a aut bylo hezké, ano, a CGI efekty předčily mé očekávání - každý boj byl skvěle zpracován. Nicméně lidské postavy, Ramos a Fishback, působily zbytečně, a jejich zapojení do akce, dialogu a děje působilo nuceně a zbytečně v kontextu příběhu. I když oba herci jsou talentovaní, jejich výkony v tomto kontextu působily nesourodě. Ještě jedna věc - humor; byl hezký, něco bylo občas i vtipného, ale také působil docela nuceně, jako by scenáristé byli přinuceni přidat komediální prvky násilím. Přestože film má několik okamžiků, celkově zůstává jako průměrný. Zatímco se může líbit fanouškům franšízy, občasní diváci by ho mohli považovat za nudný. ()

whysoserious

Plus: Není to tak trapné, jako byly poslední díly od Baye a animace transformerů je blíž jejich původní comicsové podobě. Mínus: Scénářem znatelné zacílení na dětské publikum, dospělým to nemá co nabídnout. Animace není ani zdaleka tak detailně propracovaná jako tomu bylo v případě Michaela Baye a nejsou tu ani ty "military porn" pasáže, které by potěšily i oko starších diváků. ()

Loksian

Jakožto milovník prvních 3 filmů od Michaela Baye jsem bohužel po 4. a 5. dílu začal ztrácet důvěru ve filmové Transformers. Pak přišel reboot v podobě Bumblebeeho, který působil jako nízkorozpočtový zoufalý pokus o zvednutí celé značky. A i přesto, že film skončil v kladných číslech, po 5 dlouhých letech dostáváme téměř to samé, jen s větším počtem postav. Znovu zde máme jednoduchou zápletku, která je plná zkratkovitosti a spoustou nevysvětlených věcí. Vizuálně to stále nemá ani na nejhorší film z předchozí série. Lidské postavy mají stále z nějakého neznámého důvodu svoje postavení ve filmu. Odůvodnění jejich prezence... musí to proběhnout potichu/nenápadně/bez akce...a pokaždé to skončí obřími výbuchy a bojem mezi transformery. Z Jakého důvodu je vůbec potřeba mít ve filmech o vesmírných robotech lidské postavy, když jediné co přinášejí je nutnost je chránit. Nedostávají téměř žádný prostor pro představení sebe sama a jejich příběhu, protože to není film o nich, ale o válce, kterou Autoboti vedou v každém jednom filmu. Nemluvě o tom, že se povedlo udělat téměř to samé s rasou Maximals, kteří mají slabé představení a všechen jejich screen time je přibližně 10 minut z celého filmu. Očekávané zklamání. 3/10 ()

LdaVinci

Tak ikonické hudby jsme se přeci jen dočkali, ale trvalo to hodně dlouho. No když nad tím víc a víc přemýšlím, koncept lidi a roboti jsou prostě hrozná blbost. Prostě lidi jsou tak křehcí, že by dávno nepřežili. Což trochu pochopili i tvůrci ve finální bitce... Takže je to fajn zábava, fajn roboti, ale celkově i příběh, zápletka a chování postav za nic moc nestojí. Ale jako oddechovka docela v klidu. :) ()

Gardis

Je vidět nádobné zlepšení animace a VFX triků. Mnoho se mi líbí jak krásně vymysleli tvůrci transformaci a že vše do sebe krásně zapadá. Úžasné detaily. Příběh je však trochu slabší. Čekal jsem hloubější představení členů rodiny. ()

ratpile

Neklikej na to. Ale co už, co by se mohlo pokazit na barevné bitce robotů. Všechno.  Již klasičtí nudní, za to rozmanití hrdinové vypomáhají robotům, patetické hlášky gradují na stupiditě, generický CGI bordel, scénář napsaný během 5 minut na wc pomocí chatu GPT, hip hop. Nejhorší Transfomers a laťka byla nízko. Zlatý Shia a Victoria Secret modelky. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)