Transformers: Monštrá sa prebúdzajú

• Česko Transformers: Probuzení monster (viac)

Autoboti a Deceptikoni nie sú jediní Transformeri, ktorí sa skrývajú medzi nami. V hlbinách amazonského dažďového pralesa už tisíce rokov potichu prežíva druh Maximalov, ktorí si za svoje pozemské útočisko zvolili zvieraciu ríšu. Nanešťastie sa v našej slnečnej sústave objavila hrozba, ktorá ich vyhnala z ich domoviny v podobe Unicronu, nemilosrdných požieračov všetkého živého. Príbeh nových Transformerov sa odohráva v 90. rokoch minulého storočia v čase, keď Optimus Prime ešte nebol skutočným vodcom, ostrieľaným početnými bitkami na život a na smrť. Aby dokázal po boku Maximalov čeliť existenčnej hrozbe, bude musieť najprv skrotiť svoje ego a rešpektovať vodcu “zvieracích botov”, Optimusa Primea. Okrem toho sa Transformeri budú musieť vyrovnať s tým, že sa o ich existencii dozvedeli dvaja obyčajní smrteľníci, Noah a Elena. Obaja sú dostatočne šialení na to, aby im pomohli bojovať s oveľa silnejším nepriateľom, hoci na to nemajú predpoklady. Ide predsa o ich planétu. (Cinemart SK)

helloween93

Hasbro s Paramountem ty Transformers ne a ne nechat v klidu spát. Tak nám naservírovali další generický díl, který nevím jaký díl předtím připomíná, protože si nepamatuju ani jeden. Jde o prequel k Bayovým filmům a sequel k Bumblebee, takže tu je hrozbou Unicron a jeho henchmeni vedení Scourgem. První hodina byla strašně nudná, druhá už byla jenom digibordel. Netěším se na spojení s G. I. Joe a vy byste taky neměli… ()

animario

Kouzlo prvních transformerů mizí v kosmu jak Unicron. Nejvíc cool byl Bumblebeeho finálovej nástup a závěrečný titulky. Změna cílový skupiny k mladšímu publiku mi nevadí,naopak (retro sólovka Bumblebeeho,coby mladšího brášky Transformerů byla moc fajn). Ale tady se to zkrátka moc nepovedlo a nemělo potřebnej vibe, ačkoli scénář nebyl vůbec špatnej.. 2,5* ()

Johny M.

Ten casting měl znamenat co? Nějakej evoluční krok zpět, aby tam opičí transformeři nebyly sami? Už tak slabej film to sráží do podprůměru a já jsem jen rád, že jsem vynechal projekci v kině. Doma si to každopádně ještě jednou dám (třeba nebudu usínat), hůl nad robotama nelámu, ale dostat se od LaBeoufa s Wahlbergem a spoustou pěknejch bab sem, to je vyloženě výsměch... ()

NorseSword24

Jediná vec v ktorej je film aspoň trocha originálny je power up, ktorý dostane hlavná ľudská postava na konci, ale inak to je len ďalší tupý blockbuster, ktorý som už videl miliónkrát (napr. Josstice league) ()

geek.ondra

Z vrcholu blockbusterové tvorby a esence popcornové zábavy se stala hloupá a hnusná pohádka pro děti které sbírají hračky od Hasbra. Když si uvědomím že Transformers už nemají sympatický hlavní hrdiny a hlavně ani tu špičkovou technickou stránku tak se dostanu k tomu že tahle série už vlastně nemá vůbec nic. 4/10 ()

Razzor_82

"Zlo se nedá zcela přemoci." Máme tady další souboj robotů na naší matičce zemi. Maximálové se snaží vnést do série něco nového. Za mě tam tihle zvířecí roboti moc nezapadají. Boj o kostku vystřídá boj o klíč.  Jinak nic nového. Záporáci jsou opět nabušení a skoro celý film jsou k neporažení. Samotné finále to však zázračně zvrátí. CGI vypadá lacině jako omalovánky. Směšný robo oblek připomíná Iron Mana z Wishe. Casting na herce jako u Bee stojí za starou bačkoru. Občas se pronese něco vtipného a mě milovníka aut potěší Porsche 911 Carrera ale jinak jde o sterilní nudu. 4/10 ()

Kingjiri

Sám o sobě nejsou poslední Transformers uplně blbej film, jen už prostě nepřinášej vůbec nic novýho nebo zajímavýho. Snad jenom u "lidský" ústřední dvojice jsem uvítal, že se překvapivě nedali oba dohromady a taky bylo fajn, že dvě hoďky stopáže vcelku rychle utekly. Jenže CGI místama působilo všelijak jenom ne reálně a příběh mě celkově s tim vizuálem pra-transformerů nijak extra nezaujal (ten transformeří pták nebo tygr už byl pořádnej úlet). Asi neobjektivní bude moje výtka vůči soundmixu, kdy v mym případě jsem občas pořádně neslyšel efekty nebo hudbu (bylo to hrozně potichu), přičemž dialogy byly naopak krásně slyšet, většinou to bývá uplně opačně. Ale vzhledem k tomu, že jsem asi jedinej, kdo tohle zaznamenal, nejspíš byla závada u mě (možná nějakej špatnej zdroj), takže to do hodnocení uplně počítat nebudu. Každopádně marně hledám jakejkoliv důvod, proč bych si na tenhle biják měl někdy v blízký budoucnosti vzpomenout natož si ho vůbec pouštět znova, dvě hodně silný hvězdy. ()

Torgal

Transky boli zrelé do šrotu už pri Poslednom rytierovi a nič na tom nezmenil ani relatívne slušný Bumblebee. Ten na to ale aspoň skúšal ísť inak, zmenšil merítko a sústredil sa osobnejší príbeh sympatickej Hailee Steinfeld. Monštrá sa prebúdzajú sú však opäť len preefektovaná prehliadka CGI deštrukcie, ktorá však tentokrát staršiemu divákovi absolútne nemá čo ponúknuť. V prvých dieloch sme tu mali armádu, Megan Fox a Shiu, ktorý sa jej snažil dostať do nohavičiek. Toto je oproti tomu len sterilný doplnok k biznisu s hračkami cieliaci na rovnakého zákazníka. Mať tak desať rokov a toto byť môj prvý film zo série, tak verím, že by som si tie železné potvory užíval. Ani jedno ani druhé ale neplatí a opozerané trikové pozlátko mi vonkoncom nestačí. Obzvlášť keď je to len prázdna atrakcia ukrývajúca detinsky stupídny príbeh o nejakej svietiacej tyčke, čo jedni roboti ukryli na Zemi pred druhými robotmi aby tí prví neotvorili vesmírny portál pre požierača svetov. Mytológia Transformerov bola s pribúdajúcimi dielmi čoraz väčší blábol. Monštrá pokračujú v nasadenom trende a vŕšia na seba ďalšie do neba volajúce nezmysly. A ja už nemám trpezlivosť byť voči takýmto bezduchým omaľovánkam tolerantný. 3+/10 ()

Nemmonn

Scénář je strašná hrůza. Spíš mi to připomínalo nějakou videohru a dialogy mezi sebou a to včetně představení nových postav, jak z hry prostě. Všechno vypadá strašně uměle, transformeři občas ani nevypadají, že se opravdu nachází v prostředí. Počítám do toho i CGI všeobecně, co se sakra stalo špatně, že i Bayův první díl Transformers, který je 16 let starý vypadá lépe. Naštěstí to aspoň pro mě zachránilo celkem povedený a napínavý finále. 5.5/10 ()

TheRay97

Odloučení od předchozích transformerů nás dostává do New Yorku, když ještě stály dvojčata a kdy lidi kradli opuštěná auta random zaparkovaný pod budovou. Why not. Další update: nový Optimus Prime, tentokrát v podobě gorily náhodně připomínající King Konga. A zase se odehrává odznova bitva o pradávnou věc, kterou kdysi dávno někdo odhodil na zem a zrovna teď si vzpomněli, že by se celkem hodila. Odmítám věřit, že ještě v budoucnu přijdou s něčím originálním. ()

John80

Ďalšia dobrodružná časť s množstvom akcie a dobrých efektov, ktorú treba brať s nadhľadom ako aj predošlé časti , mne sa páčil 3* ()

Nix

Bohužel, i když tu snaha byla, otěže nebyly vzaty s patřičnou grácií, ale naopak. Je to dlouhé béčko, které určitě nestálo málo, ale za váš čas nestojí. Přes delší stopáž jsem se nudil, transformeři už nebyli cool jako vždy a ani mne herecký zastoupení vůbec nebavilo. Tentokrát se to nepovedlo. ()

Likan7

Celou dobu jsem byl přesvědčený, že tomu napálím 2* a budu to jen hejtit. V posledních 40 minutách se to ale začne řezat a zase tak špatně to nevypadá. Kvalitou akce, triků a nápady se to nechytá nejen na nedostižnou jedničku, která i po 16 letech vypadá parádně, ale film horkotěžko zvládá srovnání i s nejhoršími díly série. Na druhou stranu v tom posledním dějství to není takový digibordel, jak bych čekal, akce je přehledná, je tu pár nápadů a pokud měl být závěr příslib dalších dílů, s jiným tvůrčím týmem by to nemusela být špatná cesta. Chybí mi tu military porno, efektní hudba, cool transformace a jsou tu logické kraviny jako, že nikomu nepřijde divný, že v Peru mezi domy je zaparkovaný obrovský nový tahač. Nikdo si nevšimne, že po střechách běhají zlý roboti, že na kopci támhle za městem stojí 3 obrovští zlý roboti nebo že uprostřed velkoměsta letí rozpadající se letadlo. Prostě na jeden pozitivní moment tu jsou tři špatný, ale stále je to lepší než nesnesitelný Poslední rytíř. ()

Shaleman

Steven Caple není Bay, Ramos není Le Blaf a Fishback rozhodně není Megan Fox. Slabý scénář, ohraný děj. Ale o dost lepší než poslední Bayovic T a sólový Bumblebee. ()

hyena1

Doporučuji tohle pouštět zajatcům, určitě se přiznají i k tomu co neví. Hrozné utrpení a můžeme se určitě těšit i na třístý díl. 1 hvězda proto, že syn chce dát hvězd pět. ()

tlesk odpad!

Fascinující. Jak dokážete natočit remake Bayových prvních (a jediných dobrých) Transformers, akorát že v tom máte všechno o parník horší? (Ne)má to všechno. Nesympatické nebo vyloženě otravné nové i staré postavy (přičemž tu nejpopulárnější, která měla funkční sólový film - Bumblebee SPOILERzabijete hned v úvodní půlhodině na většinu filmuSPOILER). Nezajímavý soundtrack. Zcela stupidní (i na požadavky filmu pro děti) scénář postrádající i nějakou elementární logiku. Nudnou akci. A v neposlední řadě: strašlivě špatný efekty, vedle kterých Transformers z roku 2007 vypadají podstatně líp. Jak se tohle vůbec může někomu povést? Trpěl jsem, takže poprvé za dlouhou dobu dávám blockbusteru odpad. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)