Sladké hry minulého leta

(TV film)
  • Československo Sladké hry minulého léta (viac)

Impresionistická farebná snímka inšpirovaná Maupassantovou poviedkou "Muška" a obrazmi veľkých francúzskych maliarov-impresionistov. Mladé dievča trávi voľné chvíle v spoločnosti piatich mladých mužov. Jedného z nich má rada, ďalší štyria si však myslia, že žije s každým okrem neho. A tak, keď Muška otehotnie, berú na seba kolektívne otcovstvo. Muška však potratí. Z tragickej situácie vychádza pointa: mládenci sľubujú, že jej spravia druhé dieťa. (RTVS)

LadyPupu

Celou dobu jsem myslela na Clauda Moneta a jeho obrazy zahalené do něžného slunečního oparu... Herz a Šimončič jakoby přenesli impresionismus na filmové plátno a doplnili ho jakýms takýms dějem. Vizuálně hezké, dějově pro mě otravné, především díky hlavní představitelce. ()

farmnf

Pro pracujícího člověka moderního věku je to nedívatelný až nepochopitelný film.Všichni dělaj hovno, jen žerou, chlastaj a šukaj. Kde na to berou? Proč jsou tam ty dlouhé pasáže s podřadnou hudbou? Připomnělo mi to hudbu pro chvíle pohody na stanici Praha. 1* dávám za impresionistickou kameru, 1* za sem tam povedený vtip od Lasici a Satinského. Asi 20 min jsem vydržel. ()

gjjm odpad!

Nehorázně blbé zfilmování Maupassantovy povídky. Zkusím napsat své výhrady v bodech. 1. Od dob nové vlny platí nejen pro českou kinematografii výskyt pár záběrů přes listí = skvělý umělecký film. Listí mě vytáčí. 2. Scénář je debilní, nudný, zdlouhavý, nevím co ještě. 3. Všude je to listí. 4. Je to něco podobného jako Hair - film o skupince bohémů a jejich kontrastu vůči "normálnímu" světu. Tudíž pro mě blbost. 5. Listí. 6. Listí. 7. LISTÍ!!! Pryč s tím. ()

Autogram

Tento spôsob leta zdá sa mi oveľa šťastnejším... Takéto slovenské Rozmarné leto bez filozofovania je oveľa rozmarnejšie, zvodnejšie až erotické, pije sa absinth rovno z fľašky a v krčme sa pre piatich ľudí objednáva sedem koňakov. Bezstarostnú slnkom zaliatu náladu podporovala skvelá hudba, člnkovanie a maliarske umenie priamo na ženské telo. Dvojica L+S nedokáže nič pokaziť, práve naopak, a malá vášnivá pehatá Muška mi vo všetkom pripomínala Vicu Kerekes. Nečakaná hláška na konci, ktorú tu ani nemôžem napísať, v tej konkrétnej situácii, tá nemala chybu. –––– Milujem Slnko, lebo všetky mušky túžia po Slnku a... – A zhoria nad sviečkou. –––– Počuj, s kým si ty vlastne nespala? –––– Slečny, viete že chvost šťuky má dĺžku tretiny jej tela? ()

blixadovan

Snímek o jednom rozmarném létě byl natočen pod vlivem obrazů impresionistů s důrazem na obrazovou stránku filmu, místy však bylo těch, řekněme, lyričtějších pasáží na můj vkus až moc, což hlavně ve střední části nudilo. Ústřední téma, ačkoliv opsané od Maupassanta, bylo opravdu nosné-nevázanost a lehkovážnost nikdy nemůže skončit dobře, v tom horších případě skončí tragicky, jako zde. Satinský zde ukazuje, že to byl znamenitý herec a komik, hlavní ženská postava mohla lépe vypadat, k hříchu s ní bylo třeba asi hodně absintu. ()

insurgentes

Ve filmu se hlavně souloží, potom ještě žere, kouří, plave na loďce, a všelijak zevlí. To vše v pravidelně se opakujících a bohužel i dosti protáhlých sekvencích. Ještě se tam dost nesnesitelně přehrává. Bylo vidět, že záměr byl jeden, ale osazenstvo se s ním dosti těžko ztotožňovalo. Dále bych se chtěl zamyslet nad tím, co vlastně vedlo socialistické soudruhy k interpretování tohoto zednářského díla. Zřejmě ta sexuální svoboda byla za socialismu jedinou svobodou, a tímto se to pracujícím inoktrojovalo. Podle mě Juraj Herz je prostě kokot, tak co taky čekat, že. ()

vitekpe

Tato studie volnomyslenkarstvi s maupassantovsko-monetovskym vizualem me zcela minula ucinkem. Pet borcu se taha s takovou zrzavou prostou mysli, pak ji nekdo z nich udela dite ale nevedi kdo, porad ji dal tahaj po mejdanech, pak holka potrati, ale spolecne se tomu zasmejou. Pak je konec....mno. P.S.: moc hezka byla ale ta pihovata zrzka Plichtova v hlavni roli, tak pro ni udelim stred. Nevsadil bych si ale, ze jeste nekdy tohle dilko uvidim... 3- ()

klúčik

Tento film sa dalo vidieť iba vo filmovom klube. Vždy bolo plné kino. Romantický film " Muška ". Výborná J.Plichtová- pehavá, ale aj sexi. 90%. ()

bila.tecka

V kontrastu k událostem léta 68 působí tato adaptace jako útěk od reality k bezstarostnému užívání si. Partička zhýralých kamarádů usiluje o jednu pěknoučkou slečnu, která (snad) touží po něčem víc. V její postavě je cítit bolest a smutek, ostatní jsou mimo jejího flamendra nadržení býčci. Výtečná "impresionistická" kamera ale stěží dokáže zakrýt prázdnost filmu. ()

cab

Poetika Rozmarneho leta se slovenskou lehkosti a trosku odvaznejsim obsahem, kde o srdce jedne pihate rusovlasky usiluje pet kamaradu v letnim vanku pohody a bouricich se hormonu. Herci jen koronuji v dnesni dobe jiz tezko natocitelny film, alespon tedy v ceskych koncinach. 80% ()

Rejže

Láska=závislost, posedlost, vnitřní otroctví touhy, slabost, vyčerpanost, oddanost. To vše pociťují ženy, když lásce podlehnou, když se snaží být milovány a bez vděku. Do padnutí. Moc pěkný film. Zajímavé byly též poznatky na besedě pana režíséra. Herz prozrazoval věci, které by nikdo netušil... Aneb hlavní hrdinka byla nezkušená šedá myška a proto má ten film takové kouzlo! ()

Brejlil

Jediná kvalita filmu je ta vizuální, a pak možná pocit bezstarostnosti, kde se jen trochu připomínají nějaké děsy do budoucna. Vyznění filmu je jasné v okamžiku, kdy zjistíme, že muška neumí plavat. Zhlédnout a zapomenout, to je zřejmě to jediné, co dokážu napsat. ()

Tominecek

Námět Guy de Maupassant, scénář Alta Vášová a Juraj Herz. Grand Prix a Zlatá nymfa za nejlepší barevný program, ocenění práce kamery - MTF Monte Carlo 1970. ()

Blecha3

Ačkoli je děj skutečně chabý, nijak jsem ho nepostrádal, poněvadž jsem si naprosto vystačil s atmosférou, která z filmu vyzařuje. Pohoda léta, slunce, no a (nepletu-li se) zrzka... :) ()

Art Film Fest 2023

Art Film Fest 2023

16.06.2023

29. ročník festivalu Art Film Fest sa bude konať v dňoch 16. – 23. júna 2023 v Košiciach. Art Film Fest vo svojom programe ponúka mnohostranný priestor pre prezentáciu diel najnovšej svetovej… (viac)

Zemřel Milan Lasica

Zemřel Milan Lasica

19.07.2021

Ve věku 81 let včera večer zemřel slovenský herec, režisér, textař a humorista Milan Lasica. Rodák ze Zvolenu má k dnešnímu dni na svém kontě přes stovku filmových a televizních rolí. Umění se… (viac)

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

28.05.2019

Letní filmová škola Uherské Hradiště, která se letos koná v termínu 26. července až 4. srpna, přivítá dva významné představitele česko-slovenské kinematografie – režiséra Hynka Bočana a herce Milana… (viac)