Kocúr Bob

• Česko Kocour Bob (viac)

Skutočný príbeh natočený podľa rovnomennej knihy Jamesa Bowena. James (Luke Treadaway) prežil niekoľko rokov ako bezdomovec, ktorý si na živobytie zarábal hraním na gitaru a spevom na ulici. Vďaka obetavej sociálnej pracovníčke Val (Joanne Froggatt) sa mu podarilo získať sociálne bývanie, keď raz jeho byt navštívil nečakaný hosť, prítulný ryšavý kocúr. Najprv sa James pokúšal nájsť jeho pôvodného majiteľa, postupne ale k sebe obaja priľnuli a zostali spolu. Pre Jamesa sa Bob stal nenahraditeľným priateľom, niekým, o koho sa mohol starať, niekým, kto mu pomohol prekonať drogovú závislosť a existenčné problémy, a v neposlednom rade skvelým parťákom pri jeho hudobných vystúpeniach. (TV Doma)

Veeria

Život píše vskutku zajímavé příběhy. V tomto případě osud svedl dohromady Jamese a Boba. Přátelství mezi člověkem a kocourem je ve filmu nádherným způsobem znázorněno. Bob se pro Jamese stal kočičím andělem a přítelem, pomohl mu v mnoha směrech. Celkově se mi film opravdu líbil - ať už lokacemi v Londýně, hereckým obsazením, ale i soundtrackem. Myslím, že Luke dal do své herecké role 100 % a důvěryhodně ztvárnil postavu bývalého narkomana v procesu léčení. K tomu božsky zpíval. Nejvíce mě oslovila postava Betty (Ruta Gedmintas), byla nevšední, originální a s otevřeným srdcem nejen pro Jamese. Film se mě dotkl a ještě teď mi v hlavě zní písnička Don't give up. Inspirující, vřelý, milý snímek. (Palec nahoru dávám i tomu, že se ve filmu mihl skutečný James, skutečný Bob a je zde i odkaz na knižní zpracování). ()

PTuranyi

Príbeh mladého narkomana hrávajúceho po uliciach na gitare, snažiaceho sa vymaniť zo závislosti je dobrý námet na dramatický príbeh. Až na malé zádrhely sa však všetko vyvíja pozitívne. Hlavným hýbateľom zmeny k lepšiemu je samozrejme kocúr Bob, vďaka ktorému sa Jamesovi darí lepšie nie len finančne ale aj vo vzťahoch. Priehľadný príbeh je tak spolu s neskrývaným pozitivizmom príčinou celkovej priemernosti filmu. Film je však pôsobí príjemne. ()

Wartord

Banální příběh s obrovským srdcem. Jako hrdý majitel dvou koček je moje hodnocení natolik subjektivní, že i já se za něj stydím. Nicméně lidé, kteří kočky nesnášejí, o tento filmový zvířecí počin roku stejně nezavadí, takže to je stejně jedno. Strašně se mi líbí, jak se postupně mění ta závislost na heroinu v závislost na kočce. A mnohdy je to závislost ze všech nejsilnější. Kočky jsou různé, jejich charakterní a osobité rysy dokáží vyhnat všechny chmury. Doslova kočičí terapie. A na konci jsem se dozvěděl, že je to skutečný příběh drogově závislého člověka. Knihu si rád přečtu. A tiše si přeji, abych na ulici také našel takového majestátního ginger kocoura. ()

hronikpetr

Úžasný příběh na který se velmi příjemně kouká. Je chvílemi i dost nepříjemný ale díky těmto nepříjemným momentům má tento film své kouzlo a je tím i lépe uvěřitelný. Kocourek Bob je velmi roztomilý a bývalého narkomana jsem si celkem oblíbil i přes počáteční nechutenství k jeho osobě. Film ukazuje i na to že láska ať již lidská nebo zvířecí dokáže dát naději a pomoct s překonáním sebe těžších zkoušek. Za mě tento film dostává zasloužených 5 hvězdiček.. ()

Fracek odpad!

Pokud odmyslím, že se to skutečně stalo, tak film je naprostá katastrofa. Paradox: pouliční zpěvák ala fetka hraje a zpívá.... lidé jdou nevšímavě kolem. Tatáž situace s kocourem....lidé vytvoří kruh a můžou se podělat dojetím ... poučení? Lidstvo je vážně nemocné!!! ()

Doffy

Moc pěkný jednohubkový snímek o drogově závislém ke kterému se v noci vkrade zrzavá kočka a z nějakého důvodu se ho drží až do konce. Film není nijak náročný na pobrání a celou dobu si jede takovým pohodovým tempem, že jenom sedíte v křesle (na gauči), a najednou jsou tu titulky a vy se divíte, že už je konec. Film byl celou dobu správně vyvážený a Bob mě velice bavil tím svým kočičím hypnotickým pohledem. Není to žádná oscarovka, ani si to na ní nehraje, a to se mi líbí nejvíc. Je to zkrátka jeden z těch klasických oddechových filmů který si pustíte o deštivých dnech někdy v neděli večer. ()

Lady Marcy

Vzniklo z toho neobyčejné přátelství, které dokážou pochopit jen ti, kteří mají se svou kočkou podobné pouto. James a Bob se navzájem potřebovali, podporovali a společně se probojovali k lepšímu životu. Když má člověk pro co, resp. pro koho žít, jde všechno mnohem snáz. Zde se poukazuje na skutečnost, že lidi si začnou všímat okolních lidí -cizích lidí někdy až prostřednictvím zvířat, ať je to pes nebo kočka ...... Najednou je možnost se s tím cizím člověkem začít bavit, všimnout si ho, zapamatovat si ho, najít na něm něco dobrého.Film ukazuje jak těžký je život na ulici, když pro ostatní nic neznamenáte a někteří lidé ještě dovedou být navíc zlí. A zároveň je zde krásně popsána nutnost mít přítele a nemusí to být člověk ,aby se život se zvládal líp. ()

BetyFr79

Mám ráda kočky, mám ráda životopisný filmy, mám ráda Londýn... a přesto se mi tenhle film nelíbil... asi přílišné očekávání po přečtení komentářů tady... na mě krutě pomalý tempo, nesympatickej hlavní hrdina a hudba bez energie... Dvě hvězdy. Jedna za Londýn, druhá za kocoura. ()

Vopice2 odpad!

Asi pětkrát jsem prohazovala 1 hvězdu a odpad. Vyhrál vzhledem k tomu, že jsem to prostě nedokoukala, jaká to byla blbost. ()

vlkove

Opravdu krásný příběh o přátelství člověka a zvířete. Na film jsem se dlouho těšila a můžu říci, že mě určitě nezklamal. Jedná se o komorní příběh vyprávějící o feťákovi, který našel sílu se své závislosti postavit, a to i díky tomu, že našel svého životního kočičího parťáka. Jistě je to dejme tomu trochu idylický pohled, osobně si myslím, že ta cesta ze závislosti byla mnohem delší než je zde popisována ale proč ne. Oceňuji písničky a scény zaměřené na kocoura. Prostě příběh ze života, který ukazuje obě strany mince. Doporučuji jak film tak i knihu. Je mi strašně líto, že Bob už není se svým parťákem ale čeká tam nahoře. 🎬🎬🎬🎬 ()

lukas.pukas.

film jsem neohodnotil , nebyl jsem schopen dokoukat do konce , nemám rad kočky a asi po 30min mě to nezaujalo , tím nechci říct že je to špatný film ale musí mít svého diváka. ()

Ganka

Milý příběh o tom, jak feťák ke štěstí přišel. Kocourek byl rozkošný, představitelé sympatičtí. Moc mě to neoslnilo, ale jako pohádka před spaním dobrý. ()

Opeth

Kočka je krásná a docela dobrá herečka. Blbý je, že jsem filmu nevěřil, což je u příběhu podle skutečných událostí ještě o to blbější. Hm, škoda. ()

StandikK

Film jsem trochu nepochopil. Co bylo najednou zajímavé na člověku, který zpíval s kočkou, že najednou vydělával více peněz? Skutečně se mělo jednat o komedii? A kde byly ty komediální prvky? Za mě maximálně průměr... ()