Láskavá komédia o jednej inventúre dokazuje, že aj také neprívetivé miesto, akým je obyčajný sklad tanierov, sa môže stať dejiskom úsmevného príbehu. Jeho hrdinkami sú ženy a dievčatá pracujúce medzi stohmi tanierov vo veľkom sklade istej továrne na výrobu porcelánu. Do skladu nastupuje nová sila, 16-ročná Maruška (Lenka Kořínková). Jej vedúca, paní Světla (Míla Myslíková), ako už mnohokrát predtým, sa opäť vyhráža, že so všetkým sekne a pôjde pracovať inam. Aj napriek tomu, že vytúžený nový skladník, ktorý práve nastúpil, je ochotný prevziať sklad okamžite, Světla trvá na inventúre. To však netuší, akým pedantom je predseda inventúrnej komisie, istý pán Rybička (Mnislav Hofmann). Inventúra pred odovzdaním skladu sa mení na grotesknú nočnú moru, ktorá zaskočí všetkých zainteresovaných aktérov. Naruší nielen pracovný režim zamestnancov, ale dôkladne rozvráti aj súkromný život každej z „dievčat z porcelánu". (TV JOJ)

Chip89

Možná to není v Top desítce,ale je to pěkný film. Až teda na paní Veškrnovou, nevím proč,ale v tomhle filmu mi šíleně leze na nervy.... ()

Brinkley

Těžko k uvěření, že režisér Petrolejových lamp, Spalovače mrtvol, Morgiany či Devátého srdce byl ochoten/schopen spáchat toto porcelánovo-budovatelské dílko. Pan Juraj Herz je mistrem temné poetiky, kterou miluji a pro ni si ho jako režiséra velmi cením. Pokud jde ale o jeho komedie, výsledek je spíše průměrný až podprůměrný. ()

havran

Hodnocení tohodle filmu je hrozně složité - ****, ale jen za to, kdyži si vzpomenu na mé dojmy z prvního shlédnutí a dobu, ve které bylo.... Dneska už bych asi takhle štědrý rozhodně nebyl - prostě stará tráva..... ()

Tiiso

Když si tento film člověk pustí doma v televizi nebo přehraje z nějakého přehrávače tak dejme tomu, že to mohu brát jako oddechovou záležitost, nebo při projekci něco doma udělat atd. Ale když si představím, že se na film chodí do kina tak pak to mění situaci. A je jedno jaký rok se píše a jaký režim máme. Snímek je to slabý, jak dějově tak zpracováním. Lépe jsou na tom herecké výkony jako třeba Myslíková nebo Hartl. A aby mě stačilo k dobrému hodnocení, že přede mnou skotačí hezké holky s hezkýma nohama, tak to mě nestačí. ()

TommyDiamond

Jediné co na tomto filmu stojí za zmínění je herecký výkon Míly Myslíkové. Příběh se mi moc nelíbil. Trochu mě i nudil a vadilo mi zpívání ve filmu. Víc než jednu hvězdu nedám. ()

Rattlehead

"Já se, prosím, vylížu". Povedený film, který mám velmi rád. Je to vlastně taková milá pocta všem ženám, muži zde hrají druhé housle. Musím se zastavit u několika postav - Míla Myslíková zde dostala zřejmě jednu ze svých nejlepších rolí vůbec. To samé se dá říci o tom Rybičkovi (tento herec měl úžasný komický potenciál, škoda, že ho náš film více nevyužil). Skvělá je paní Rosůlková, Veškrnice úžasně potrhlá a ta Slovenka... pánové... to je kus. K tomu solidní písničky, zajímavé prostředí inventury ve skladu porcelánu a máte velice povedený snímek. ()

LuNaj

Nechápu tak malé hodnocení. Vždyť to je naprosto skvělá komedie. Hartl je s tím to...prostě to... naprosto úžasný. A kde jinde uvidíte ztřeštěnou Veškrnovou? Parádní film. ()

Havala

Dagmar Veškrnové nemůžu přijít na chuť. Zoufale nudný film kde se nic moc dlouho neděje. Po filmařské stránce docela sračka. Kde je proboha to kouzlo. ()

brzozin

Po letech jsem měl tu čest podívat se na tuhle normalizační přitroublou hovadinu a musím říct, že jsem byl šokován, jak se mi to v mých prepubertálních letech mohlo líbit. Na druhou stranu Herzovi vůbec nezávidím. Natočit film, který by se celý odehrával v tak nepodnětném a veskrze fádním prostředí, jako je sklad porcelánu, to chce velkou invenci. Ovšem dosadit do rolí skladnic mladé, pohledné a v celku inteligentní (až na výjimky) osoby, které místo práce stále jen žvaní, tančí, zpívají a řeší chlapy, to chce nejen invenci, ale hodně dobrý matroš. Prostě klasická dobová náborvka do prostředí, ve kterém by normální člověk dobrovolně nikdy nepracoval. Je to stejně uvěřitelné, jako kdyby dnes někdo natočil veselý a hravý muzikál ze šťastného prostředí pásové montážní linky na automobilové palubní desky. ()

ostravak30

Tohle je opravdu příšerný film. Hlavní příčinu hledat asi v tom, že Herz film odflákl tak nějak schválně. Jak jsem se dočetl, byla mu přikázána jeho výroba, aby mu byl zrušen zákaz. Divím se ovšem, že mu na základě tohoto braku povolili opět točit. Holky z orcelánu totiž nejsou bůhví jakou komedií. Je to spíš fraška o uječených holkách a jedné (ne)povedené inventuře. Pokud vám příšerně uvřískaná Veškrnová neleze na nervy po pár minutách, oceníte alespoň Mílu Myslíkovou, která to trochu zachránila. Jinak je ale příšerný scénář a jediná další věc, co tak stojí za řeč je hudba, která je poslouchatelná. To vše tak dělá z Holek z porcelánu opravdu nepovedený film, u kterého jsem nenašel jediný důvod, proč ho vidět znovu. ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018

09.04.2018

V neděli zemřel režisér, scénárista a herec Juraj Herz. Jeden z hlavních představitelů československé nové vlny vystudoval fotografii na bratislavské UMPRUM, následně režii a herectví na loutkářské… (viac)