Do horského hotelu přichází mladičká a velmi zvědavá dívka Anna, která hledá svoji kamarádku. Obě se znají z dětského domova a ona jí prý dluží nějaké peníze. Zaměstnanci Anně sdělí, že její přítelkyně už před časem zmizela, nejspíš prý odešla "za lepším". Anně se to ale moc nezdá - má u sebe od kamarádky pohled, ze kterého vyplývá, že myslela na všechno jiné než na odchod. Anna právě opět nemá kam jít, životem se už nějaký čas od opuštění dětského domova protlouká všelijak, a tak přijme místo v hotelové kuchyni jako brigádnice. Přitom začíná pátrat po zmizelé kamarádce. Její všetečné dotazy brzy přinesou výsledek - Annu se pokusí někdo zabít... (oficiálny text distribútora)

Tominni

Tak na to, že to má být detektivka, tak film se docela táhne a Dagmar Veškrnová/Havlová tomu moc nepomáhá, takže nevíte, kdo je nakonec ta holka na zabití. Nakonec to na dvě * vytáhne prostředí Krkonoš a závěrečná honička s gazíkem. Ta byla fajn. ()

ostravak30

To je bohužel hodně špatný film. Můžu jen konstatovat, že mě bavila akorát tak krásná krajina kolem. Dagmar Havlová a její uvřeštěný styl hraní mě absolutně nebaví a spíše byl po chvíli otravný. Člověk to je schopen akceptovat ještě v Co je doma, to se počítá, pánové..., ale tady už ne. Jediný Ilja Prachař se snažil držet tenhle snímek jakž takž v mezích. Navíc se opravdu jen těžko může tohle veledílo počítat jako krimi film. Vždyť příslušník pátrá až v posledních patnácti minutách. Do té chvíle se Anna motá sem a tam. Ve filmu absolutně nefunguje hudba. Ta rádoby dramatická muzika nebo podkres, když někdo něco zajímavého řekne, sklouzává až do fraškoidnosti. Ale zase je to s ohledem na sedmdesátá léta. Mě ale ještě zaráží naprosto nedobrý střih. Závěrem musím konstatovat, že tady byl na zabití především celý film. ()

Pitryx

Tento snímek patří k mým dost oblíbeným. Hlavně kvůli prostředí. Je pravda, že spád to mohlo mít trochu rychlejší, ale přesto se na něj podívám znovu a znovu. ()

honzic

Opět film, který nevytěžil maximum díky ne zrovna povedenému scénáři. Postup policie mi přijde amatérský a celkově je i trapné chování některých postav. Herecky se zde snažila ne moc úspěšně Veškrnová, zato vynikající je tradičně Karel Augusta. Hodnocení: 45 % ()

Mikecat

Výborne zahrala chovankyňu z detského domova predierajúcu si cestu životom Dagmar Havlová, a jej starosti a radosti v horskom hoteli, na svoju dobu veľmi slušná snímka. ()

Danulinda

Vynikající kriminální komedie se skvělým scénářem a parádními hereckými výkony nejen pánů Augusty a Prachaře v rolích kuchaře a policisty. ()

silak_xup

Hodně odlehčená česká krimi, spíše taková krimi pohádka z našich krásných hor, kde běhá splašená Dáša a hledá svou kamarádku. Závěrečná honička je nervy deroucí!!!! :-) ()

senecek

Ale jo,docela pohodový film a hlavně Veškrnka-Havlovka byla ještě příjemná héérečka. Dobrý pan Prachař a skvělý p. Augusta - profi kuchař. ()

Humphrey

Ne tak špatné, jak by se ze zdejších komentářů mohlo zdát. Detektivka z poloviny 70. let, taková, jaké se tehdy točily i psaly. Obvyklí podezřelí to sice rozhodně nejsou, ale existují i mnohem horší detektivky a není jich málo. Ačkoliv Herzovy filmy nemusím, tenhle považuji za docela povedený. ()

lehkoživka

Na to, v jaké době temna ten film vznikal, působí velmi autenticky. A Dáše Veškrnové role zvídavého devatenáctiletého telátka sedla jak prdel na hrnec! 70 % ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018

09.04.2018

V neděli zemřel režisér, scénárista a herec Juraj Herz. Jeden z hlavních představitelů československé nové vlny vystudoval fotografii na bratislavské UMPRUM, následně režii a herectví na loutkářské… (viac)