Rozprávka podľa Hansa Christiana Andersena. Príbeh o zázračných galošiach sa začína počas jednej noci, keď víla Šťastena oslavuje narodeniny a rozhodne sa darovať ľuďom galoše, ktoré sú schopné splniť každé želanie. Galoše niekoľkokrát zmenia majiteľa. Túžby a predstavy o šťastí sú rozmanité... (RTVS)

Paity

Nepříliš povedená pohádka natočená v koprodukci s imperialisty. Z české strany sice plno hereckých hvězd, ale scénář je tragický. Dvě hvězdy a víc ani chlup. ()

bohemia_regent

Film se promítal nejen ve slovenských, ale i v českých kinech pod oficiálním distribučním názvem Galoše šťastia; dále v titulcích filmu uvedeno: koprodukce Československo / NSR. ()

Torgal

Na slovenskú rozprávku slušná výprava a kostýmy (ako aj "vizuálne efekty"). Pozeralo sa mi na to dobre (aj zásluhou rozkošnej Terezy Pokornej) a nemôžem povedať, že by som sa nudil. Na druhej strane som sa ani moc nebavil, takže vo výsledku je to to čistý priemer. 5+/10 ()

rivah

Jaké přezůvky? Galoše se nepřezouvají, ale obouvají...Půvabné feérie, spíš něž pohádka, plná fantazie a rozhýbané po Herzově způsobu. Bohužel zbytečně rozvleklá, ale začátek a konec je výborný. ()

Monggol

"Veď ľudia sami nevedia ako ich šťastie vyzerá."  - V tejto vete je viac pravdy než tvorcovia predpokladali.  Páčilo sa mi to v detstve, páči sa mi to aj teraz. Keby súčasné rozprávky mali aspoň desatinu z tejto rozprávky mohli by hovoriť o šťastí :) ()

Marfab

Tak jestli tohle je pohádka tak já jsem čínská opice letící s rackem nad bajkalem.dvě víly(sestry), z nichž jedna je otravná pesimistka a druhá veselá alkoholička darujou lidem gumáky střižené vzorem ala jarmilky aby lidem udělali "fun".podlě mě jim ten záměr nevyšel ikdyž notorička se tváří jinak a furt se chlame.místy mi film přišel jako brutální psycho za které by ani Hitchock by se nemusel stydět-chlápek chodí s botkama a cokoli by chtěl, třeba aj fusy od svého nadřízeného tak je má načež je z toho pochopitelně mimo a do toho hraje hudba jako z drákuly.být děckem tak mě odvezou a mám z toho doživotní trauma.prostě s pohádkou to nemá nic společného podle mě. ()

DavidWebb

Rozprávka to nie je zlá, má však zle napísaný scenár, zlú réžiu, ktorá je celkom dobrá v jednotlivých scénach (niektoré si dodnes veľmi dobre pamätám) ale celkovo vytvorila z dobrého námetu nudnú zlátaninu, a predovšetkým absolútne hrozný! slovenský dabing. A že sa jedná o chyby jasné a strategické, to si krásne dokážem (sám sebe) porovnaním napr. s Perinbabou. Tá je takisto medzinárodným projektom, má slovenský dabing ale omnoho lepší scenár a hlavne režiséra. Galoše šťastia sú Bohužiaľ rozprávkou, ku ktorej sa pravidelne vracať nedokážem. 50% ()

MrKrahujec

Podle mě to tak špatný nebylo... Herzovi se sice nedařilo úplně pořád držet tu správnou Andersenovskou poetiku, ale rozhodně není pravda, že by se k ní ani jednou nepřiblížil. Herecké obsazení bylo velmi kvalitní (pro mě osobně byla mimořádně příjemným překvapením účast Ivana Vyskočila coby policejního šéfa, to mu dokonale sedlo), i když mi popravdě nikdy nebyla moc sympatická Tereza Pokorná, ale to je věc vkusu... Takže: má to trochu mouchy, ale celek více než ujde. ()

meda2016

Jen málo chybělo a volil bych 5* za soukromě obnovenou premieru. Poetika s mnoha lidskými významy. Krásné obrazy. Výborně hrané. Potlesk a obdiv za mnoho nápadů. Bravó! ()

kow

Pohádková alegorie dle H. Ch. Andersena o Štěstěně a Starosti prubujících bídu lidské existence na pražském bále nastraženými galošemi, jež nositeli splní každé přání. Než se mladá víla, jež je provází, dočká vyhlédnutého studenta (M. Brodský), ocitají se plesoví hosté ve fantaskním reji proměn, jež jsou místy romantickou, jindy dadaistickou, makabrózní a bizarní, vždy však poněkud vnějškově výpravnou hrou, která je víc efektní než uhrančivá. J. Brejchová v hlavní protikladné dvojroli připomene Morgianu (1972) a s ní období, kdy J. Herz tvořil umělecký nosnější a sevřenější díla. Kladem filmu je ovšem kamera ladící pražské ulice do schikanederovského šerosvitu. ()

milos.bradik

Na můj vkus příliš německé a pomatené. Například, proč je lampář vysvlečený ze šatů, ale obutý, proč jednou se po vyzutí galoší vše vrátí zpět a jindy ne a co znamenalo chování toho asistenta v opeře, to si taky přál? Líbila se mi tam pouze Terezka Pokorná, která se zde seznámila s režisérem Herzem a pak s ním emigrovala do Německa. Herz prostě neumí točit pohádky, vždycky mu to vyjde spíš jako horror ve stylu německého romantismu, nic pro děti. ()