Môj sused Totoro

• Česko Můj soused Totoro (viac)

Sestry Sacuki a Mei se s tatínkem stěhují na venkov do strašidelného domu. Starší Sacuki musí převzít péči o domácnost, zatímco malá Mei objevuje zákoutí přilehlého lesa. Dívky se spřátelí s roztomilými lesními duchy v čele s obrovským chlupáčem Totorem a prožijí s nimi největší dobrodružství svého života. Nadčasový film mistra japonské animace Hajaa Mijazakiho v produkci studia Ghibli s ohromující obrazotvorností vypráví o každodenních radostech i trápeních diváků každého věku. (Aerofilms)

Padme_Anakin

Dětské střevíčky jsem si nazula hned při úvodní písničce a neměla s tím nejmenší problém, pohádková atmosféra je pro mě stále podmanivá a příběh dvou děvčátek je místy úsměvný, místy snový, místy i napínavý, výchovná část úžasná po všech stránkách, celkové optimistické vyznění chválím.. Navíc je tu spousta zajímavých a fantastických postaviček, které mě vyloženě bavilo sledovat a k tomu moc příjemný hudební podmaz, tedy u mne spokojenost.. ()

PauloZ

Nevím jestli se mi to zdá, ale takhle ukřičený animovaný film jsem nikdy neviděl. Chvílemi mi to časté pokřikování (jekot) hlavních hrdinech opravdu trhal uši. Z dílny Miyazakiho je to to nejslabší, co jsem viděl. Ke konci to vyzní sice jako dojemný a krásný dětský příběh, ale přesto je to průměrná fantasy pohádka pro děti s pěkným lesním plyšákem Totorem. ()

ledzepfan

Já si nemůžu pomoct ale je to snad asi nejlepší Miyazaki=Jednoduchý, uvolněný, hravý, zbytečně nemoralizující a přitom tak moc opravdový a povědomý i srdci nejzápřísáhlejšího dospěláka :) ()

Rybizek

Mé druhé setkání s mistrem Mijazakim opět dopadlo na výbornou. OKOUZLUJÍCÍ a citlivá "anime" pohádka, která mi místy až vyrážela dech. Totoro je chlupatý sympaťák, ale co mě totálně odrovnalo byl "kočkobus", který tě dovezl tam, kam sis nejvíce přál. Velice příjemná stopáž bonusem, 88%. ()

depony

Velmi hezký příběh, kde se projevuje klasické japonské národní náboženství - šintó. Totoro, který sídlí v posvátném stromě, má status kami [postvátné, božské]. Dvě malé holčičky, sestřičky, se s ním seznámí a zažívají různá dobrodružství. Chvílemi trochu ujeté - kočičí autobus -, ale rozhodně vtipné a okouzlující. ()

keddy79

Snad ta nejkouzelnější pohádka, co jsem kdy viděla. Opravdu si nepamatuji, že mne někdy film rozněžnil natolik, že jsem usínala s úsměvem na tváři. A jak krásně se potom spinkalo ( ^_^), jen mi chyběl Totoro a x-nohá kočka. Kocoura sice máme, ale ten má nohy jen čtyři... ()

frashmaker

Skvostně dětský nádherné, plyšově roztomilé a nápaditě vyšperkované dílko, odehrávající se na pomezí reality, dětského snění a radosti z maličkostí, které dokáží těšit nepředstavitelným způsobem. Nad Miyazakim už jsem se tu rozplýval mnohokrát a nechci aby to už začlo být divné, ale podle mě je to jediný režisér, který realizuje své dětské sny a tužby tak, že se mu daří je vykreslit se 100%ní dokonalostí. Tenhle film chci vidět znovu a ne jednou. Nevídaný klenot a jeden z mála Miyazakiho filmů, který se hodí i pro ty nejmenší. Jsem rozsekán na malé kousky a jdu je posbírat, naviděnou. ()

Hannibal92

Nekonalo se žádný velký drama jak jsem čekal. Nevím proč, ale celou dobu jsem měl takový podvědomý pocit že se něco stane, že někdo umře, někdo zmizí a už ho nenajdou, nebo tak. Ale ono nic, vcelku jde o klidný pohodový snímek mistra Miyazakiho, plný optimizmu, dětské radosti a překvapení. ()

Bajda

Totoro je nejhezčí a nejroztomilejší kreslená pohádka pro děti. Nádherná animace, krásná hudba a hlavně - jediné co od shlídnutí tohohle filmu chci, je mít doma Totora :o) 10/10 ()

_Moon_

Tonari no Totoro je oproti většině ostatních Miyazakiho filmů hodně dětský. Nicméně ať jste dítě nebo dospělý divák, nezbývá vám, než si postavu Totora zamilovat. Tahle užásná hnuňatá koule je totiž zřejmě hlavním důvodem, proč je člověk schopný nechat se unést vcelku jednoduchým příběhem. ()

Karlas

Často jsem se zamýšlel nad tím, jak tyto kruté asijské národy tvořily své jemné citlivé umění a krásnou kulturu. Úžasně barvitý a příjemně lidský příběh s dobrými bytostmi dětské fantasie je dalším důkazem duševní poezie japonského kresleného filmu. Výchova k úctě, slušnosti a lásce k přírodě je v dnešní pokleslé západní tvorbě pro děti, již velmi vzácná. "Babičko, vaše zahrada je jako hora plná pokladů." ()

GodComplex

Jeden z nejlepsich Miyazakiho kousku. Takhle naslaple holcicky na speedu se nevidi kazdy den, non-stop jedou, nekam bezi a hulakaji v roztomile japonstine. Pak se k nim prida vytlemeny chlupaty buh lesa, ktery jezdi kocicim autbusem a hotovo. Joe Hisaishi je oficialni master, jeste jsem nevidel film, ke kteremu by delal hudbu a nebyla by naprosto bozi. Totoro! 9/10 ()

Laxik

O dětech pro všechny. Naprosto prímová pohádka s úchvatným příběhem. Nepamatuju si, kdy jsem se naposledy od začátku až do konce nějakého filmu dojatě uculoval. ()

jondzavid

Nápaditá, originálna výprava do detských snov a predstavivosti prenesená do roztomilo infantilného príbehu. Po všetkých stránkach dokonalá rozprávka, kde si fantázia a kreativita podávajú ruky s nevtieravou poetikou komplexnej jednoduchosti detského pohľadu na svet. Najpôsobivejšia je nezabudnuteľná postavička "flegmatického" dobráka Totora, ktorá je viac než vydareným stelesnením nenútenej roztomilosti. ()

pevico

Dobrodružný pohádkový příběh o soužití člověka, resp. dvou malých dětí, s přírodou..dospělí, kterým svět zevšedněl, už se nepodivují nad rozmanitostí přírody, proto nemohou prožívat taková dobrodružství jako děti, které objevují stále něco nového.. ()

Freemind

Jeden z nejkrásnějších filmových teleportů do dětství. Přesně jak říká Murro - u tohoto snímku si opravdu přejete, aby neskončil, aby ty postavičky žily dál. Krásná scéna rostoucího stromu, roztomilý Totoro, naprosto úžasný kočkobus. ()

Macejko

Učebnicový príklad "feel good" filmu. Niečo ako dramatický konflikt nastúpi až na samom konci a je zo všetkého najmenej podstatný. Srdce Miyazakiho snímku totiž netkvie v ničom inom, než v oslave detskej predstavivosti a túžby objavovať. Je to roztomilé a rozprávkovou atmosférou nasiaknuté tak, že z toho musí byť namäkko aj ten najväčší cynik. ()

ABLABLABLA

Zatím, z těch všech Miyazakiho filmů mi tenhle přijde nejslabší, ale i přesto pořád má na těch 5*. Musím mu vzdát holt, že mladšího sourozence vystihli naprosto přesně. Všecko po vás furt opakuje, všude za vámi chodí, tady respektive běhá, napodobuje výrazy...dnes už vím, že se prostě snaží tomu staršímu vyrovnat, ale jako malou mě můj bratr pekelně s*al :D O to víc mě tento snímek uvedl do nostalgie. Hudba - ta píseň se vám vryje do mozku a nezbavíte se jí, animace, příběh i drama, to všechno je prostě u tohoto mistra všech animovaných japonských filmů dokonalé. P.S. Já chci taky za souseda Totora. ()

jajinka

Naprosto dokonalé, sladké, milé postavičky.. Rozplývala jsem se téměř celých 86 minut :-) Půjčte Totorovi deštník.. a Ten kočkobusotaxilocator.. wow. Stojí to za to.. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)