Môj sused Totoro

• Česko Můj soused Totoro (viac)

Sestry Sacuki a Mei se s tatínkem stěhují na venkov do strašidelného domu. Starší Sacuki musí převzít péči o domácnost, zatímco malá Mei objevuje zákoutí přilehlého lesa. Dívky se spřátelí s roztomilými lesními duchy v čele s obrovským chlupáčem Totorem a prožijí s nimi největší dobrodružství svého života. Nadčasový film mistra japonské animace Hajaa Mijazakiho v produkci studia Ghibli s ohromující obrazotvorností vypráví o každodenních radostech i trápeních diváků každého věku. (Aerofilms)

Kivis

Roztomilý rozhodně, zábavný také, jímavý trochu na křeč. Já bych k popisku filmu ale přidal ještě "pomalý". A to v tom nejlepším slova smyslu. To rozvláčné tempo vyprávění má totiž svoje kouzlo. Scéna s deštníkem na zastávce se mi nesmazatelně vryla do paměti. Celkově povedený příběh o přerostlé činčile. A jak všichni víme - činčily jsou nejvíc. ()

Honza__St.

Asi zase půjdu proti proudu, ale mě to nijak nechytlo. Rozhodně nejde o nic špatnýho (a animace je prvotřídní), ale ve výsledku je to o ničem. Dvě malý holky si hrajou v novým domově na venkově společně se (možná smyšlenýma, možná opravdovýma) strašidýlkama. Neříkám, že něco takového musí být vždycky nuda - viz. Děti z Bullerbynu (a ty ani nepotřebovaly strašidla), tady to ale nuda je. Jediná opravdu napínavá zápletka je když se matce udělá hůř a mladší z dětí se ztratí, ale i tam je rychle po napětí ve chvíli kdy vidíme, že matka je v pořádku. Sečteno podtrženo, Totoro je s největší pravděpodobností výborná záležitost pro holky, ale nás chlapce a chlapy to sotva bude bavit. A jedině proto, že jsem opačného pohlaví, než pro jaké je film určen, dávám tři hvězdičky namísto dvou. P.S: I tak je škoda, že si v našich luzích a hájích toho filmu nevšimli ještě dokud se psalo dvacáté století, a český dabing (zatraceně monotónní) vznikl až tak šíleně pozdě. Možná že by i u nás zaznamenal větší úspěch. ()

Charizard989

Přestože film cílí primárně dětské publikum je Můj soused Tororo jednoznačně dílo, které stojí za shlédnutí i pro dospělého diváka. Po obrazové stránce je to nádherná podívaná, která stírá prostor mezi fantazií a realitou, kde každý záběr připomíná impresionistický obraz. Japonská kultura si obecně váží umění nevyřčeného, a proto je děj vyjádřen jen v náznacích. Přesto dokáže diváka portrét rodinného života a dětství na emocionální úrovni chytit a nepustit. Společně se strhujícím vizuálem a kouzelným soundtrackem se jedná o povznášející zážitek. Film doporučuji každému, kdo si chce odpočinout a ponořit se do magického světa dětských snů, který se povedlo Miyazakimu přenést na filmové plátno. 8/10 ()

Rikoz99

Tonari no Totoro je opravdu pěkný film. Určitě je mířený na mladší, ať už jednoduchým příběhem, nebo animací. To ale neznamená, že si jej nemohou užít i dospělí. Řekl bych, že animace je velmi nadčasová. I po 35 letech vypadá skvěle, upřímně mi dost připomíná staré kreslené pohádky od Disney. Příběh o dvou holčičkách a velké bytosti Totoro se mi tedy opravdu líbil, jak již zmíněnou animací, tak i tím příběhem, u kterého jsem si mohl na chvíli odpočinout. Není to sice kinematografický masterpiece, ale své kouzlo to má. 90% ()

Catch1707

Opravdu krasne, scena, kterou vidite na plagatu, je uplne fantasticka a nadherne animovana. Jako cely film... Velice pusobive, taky bych chtel mit souseda jmenem Totoro :-) ()

Isshin

Oh, tak tak toto bolo veľmi krásne a usmievavé. Aj ja chcem mačkobus a chlpatú usmievajúcu guľu! A ešte takú zlatunkú sestru. ()

ammina

nadherná pohádka se zviřatkama, kočičím autobusem, tajemným lesem a hlavně Totoro a jeho malý kamarád. Mladší sestřičku bych zabila. Film nejenom pro děti, i pro všechny s infantilní duší. Taky chci aby mi velký králík nosil deštník ()

Trepak

Malá Mei raz pri potulkách záhradou nájde otvor, no nie do králičej nory, ale do príbytku lesného ducha Totora, ktorý je s vypúlenými očami a večným úsmevom naozaj na zamilovanie. Dej je chabý, ale Miyazaki má zvláštnu schopnosť pre vytvorenie špecifickej atmosféry, ktorá zdobí každý jeho film. Hudba bola krásna. ()

Lekatariba

Na to, že tohle anime má Totoro přímo v názvu, se tam tenhle huňáč vyskytoval daleko méně než dvě uřvané japonské sestřičky, na které mě už zas tak moc koukat nebavilo. A když to vezmu celkově, určitě jsem od toho čekala trochu víc. ()

bizon.99

Zatím nejlepší Miyazakiho film.100%.Druhé místo patří Ponyo(100%),třetí je Cesta do fantazie(100%):-) Pan Miyazaki( a ne jen Pixar)umí! ()

Nathyman

Jako vždy, Miyazaki nezklamal, krásná hudba, krásný film, jen nevím, jak to Ti dělá, že se mi u toho chce vždycky brečet. Krásné, láskyplné, japonské... Navýsost potěšující. Podobné filmy by se měly pouštět místo televizních novin a zpráv... hned by bylo na světě více... však vy víte. Kdo váhá, zda se pouštět do Miyazakiho, tento film je bezesporu nejlepší branou do dojemných končin fantazie... ()

hujerita

Mne sa to strašne páčilo. Také milé a pre deti. A ja som sa pri sledovaní Totora cítil tiež ako dieťa.A o to vlastne ide. Fakt krásne a neotrelé ako všetky filmy od Miyazakiho, hoci nie všetky sú pre deti. ()

xvasek

Počet celovečerních filmů, které jsou stravitelné pro dvo až tříleté dítě, dle mé zkušenosti neobsahuje víc, než 15 položek. Můj soused Totoro mé děti (které jsou právě okolo těch tří let) opakovaně zcela pohltí i přesto, že se nedá sehnat s dabingem. Je k tomu několik důvodů. Film neobsahuje žádné násilné ani "strašící" scény, všechny dějové zvraty jsou pro děti jednoduše pochopitelné (což je u anime vzácnost) a téma filmu je pro ně celkově atraktivní. Přestože v komentářích a hodnoceních od "dospělého" osazenstva ČSFD není tento film až tak úplně na vrcholu tvorby studia Ghibli, za svoje děti nemůžu dát jinak, než plné hodnocení. Update: Konečně dabing! Děti mají 5, 3 a 1 roky a tak kvalitu originálu neocení. :-) Sice s pražským přízvukem, ale jinak celkem kvalitní. ()

honza182

Krásné Anime. Kočičí autobus, saze...pro mě je nejlepší je scéna na autobusové zastávce Film potěší všechny věkové kategorie. Film zbytečně nenatahuje, avšak není krátký :-) Prostě parádní příběh s hezkou hudbou. Miyazaki je prostě n. 1 Není to jen animák... ()

Turtle

Jde krásný ale opravdu krásný a rozpustilý film. Nemá žádnou významou příběhovou linku. Jde spíše o jakousi bukolickou ódu na dětství. Celé je to ale tak krásně rozpustílé a naivní že jsem si prostě nemohl pomoct abych se u filmu po většinu jeho trvání neusmíval. Samotn vyvedení totora a pak ještě kočičího autobusu je tak kouzelné, že se člověk rozesměje při pouhém pohledu. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)