Attack of the Giant Leeches

• USA The Giant Leeches (viac)

Trapper Lem Sawyer (George Cisar) uzrie v bažinách obrovskú príšeru, no nikto mu neverí. Neskôr Dave Walker (Bruno VeSota) pristihne svoju manželku Liz (Yvette Vickers) s priateľom Calom Moultonom (Michael Emmet). Párik pred Davom uteká a spadne do bažiny, kde ich napadnú obrovské pijavice. Dava zatknú a obvinia z vraždy, no začnú sa strácať ďalší ľudia... (matriosa)

JFL

Jako bubák-biják (monster movie) naprosto marné a jako cokoli jiného zcela zbytečné. Titulní obří pijavice se na plátně objeví celkem na pět minut a zbytek filmu tvoří jalové soapoperové tahanice jižanských buranů, případně producírování se bažinami za doprovodu dialogů, že se v bažinách děje něco nekalého. ()

Campbell

Strašný béčko od Cormana nevím ale musely se smát už v době vzniku, obří pijavice utočí a zničí všechno co jim přijde do ruky(nebo snad do přísavek). Je tu všechno špatně. Herci příšerní(vrcholná scéna je když nažene ten tlusťoch ty dva do vody to je něco šílenýho). Masky naprosto nehýbajíécí se a vypadá to jak černej kondom. Ale na druhou stranu se člověk slušně zasměje a odreaguje. ()

drackula odpad!

Tento film je typickým nízkorozpočtovým projektom doby, kedy každý chcel vytvoriť nejaké šokujúce a inovatívne monštrum. Jediná vec ktorá ako tak obhajuje tento film je na tú dobu nízky rozpočet. 70 000 dolárov je naozaj málo a odniesol si to asi každý aspekt filmu. Kostýmy pijavíc vyzerajú strašne neforemne a verím tomu, že aj moja babka na svojom starom šijacom stroji by to zvládla lepšie. Kulisy sú umelé a pôsobia ako kulisy amatérskeho divadla a nie filmu. Najuveriteľnejšia bola asi voda, ktorá nieje ale zase tak finančne náročná, keďže si tečie prakticky kdekoľvek. Jediné plus si zaslúži jaskyňa, ktorá aspoň na pár sekúnd dodá filmu dusnú atmosféru. Ale naozaj iba na pár sekúnd. 10 % ()

SOLOM.

Tento hodinový černobílý film si moc velkou oblibu u diváků nezískal, přestože si myslím, že zas až tak „špatný“ není (odpad). Kostým nestvůry je sice směšný, na první pohled gumový, ale navíc se prostě tvůrci s malým rozpočtem nezmohli. Samotná zápletka nám nenabídne žádnou úchvatnou jízdu, kdybychom si museli zděšením zakrývat oči – většinou jde o přímočarou věc, která je prostě předem daná a divák tak nemusí nad ničím přemýšlet. Tedy někteří jen nad tím, proč tohle vůbec vzniklo. Tím pádem je jasné, že se někdo bude nudit. Ani samotné herecké výkony nejsou žádná sláva, ale já tomu dám přesto lehce podprůměrné hodnocení. Našel jsem si zde přece jenom několik situací, které se tvůrcům skutečně povedly (viz scény z jeskyně). ()

Lima

Plakátové info: PLAZÍCÍ SE HRůZA!!! VYLÉZÁ Z HLUBIN PEKLA, ABY ZABÍJELA A DOBÝVALA!!! ____ Vrcholně nesympatický film. Na sci-fi kouscích ´Zlatého věku´miluji, byť jsou některé sebehloupější, tu půvabnou naivitu, se kterou vznikaly, včetně všech roztomilých kulis, kostýmů, masek apod. Tady ale vypočítavý Cormanův přístup nic takového nenabízí – „Máme jednu kameru, dva levné kostýmy a zájezd do močálovité kamery, pojďte za pár dnů něco spíchnout!“. Lacinost z toho čiší z každého filmového políčka (jak vtipně poznamenala jedna z dobových recenzí – „….rozpočet by nezatáhl ani náklady cateringu jiného normálního filmu…“), nasvícení neexistuje, takže většina v noci odehrávajících se scén je utopena ve tmě, exteriéry arboreta v Pasadeně jsou fádní, ošklivé, odpudivé a vizuálně nezajímavé jsou i masky obřích pijavic a navíc se mihnou jenom občas a krátce (možná se chce říci „naštěstí“). Jednu hvězdu dávám aspoň za těch pár záběrů z jeskyně s uskladněnými zajatcemi, které aspoň vzdáleně připomínají hororovou atmosféru, jinak tuhle protrpěnou hodinku NEBRAT. ()

• Film bol natočený za 8 dní a s takmer identickým filmovým štábom ako film Night of the Blood Beast (1958). Rozpočet činil 70 000 amerických dolárov. (beso74)
  • Attack of the Giant Leeches bol jeden z filmov, ktoré počas 50. rokov reflektovali obavy verejnosti zo studenej vojny a atómovej energie. Jedna z postáv vo filme rozmýšľa nad tým, že nadmerná veľkosť pijavíc by mohla byť spôsobená radiáciou z neďalekého Cape Canaveral, kde sa nachádza vesmírna raketová základňa. (beso74)