Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

oasismanik

6 častí druhej série stačilo na to, aby som definítivne ukončil sledovanie jedného z najočakávanejších projektov môjho života. Prvá séria bola výrazne kvalitnejšia, možno trochu chaotickejšia pre nečitateľov, ale nesnažila sa silou mocou zmeniť niečo, čo už bolo dokonalé, pridali do toho trochu svojho, malo to tú správnu Witcher atmosféru a veľmi som si sledovanie užíval. Druhá séria začala ešte lepšie, prvá časť bola naozaj skvelá, potom to už nabralo rýchly spád. Odklon od knižnej predlohy by som chápal, keby prišli s niečím podobne dobrým, ale drvivá väčšina vecí nedávala žiadny zmysel. Za 6 ( !) častí sa nestalo absolútne nič, dej sa neposunul absolútne nikam, pochváliť môžem iba všetkými obľúbeného Marigolda a skvele fungujúcu chémiu medzi Ciri, Geraltom a Yenn. A skvelý český dabing. Tu bohužiaľ všetky pozitíva končia a nasleduje scenáristická mizéria, nemôžem sa ubrániť pocitu, že to všetko zbúchali za pár dní. Na začiatku druhej série som nechápal prečo všetci mrnčia, že to nejde podľa kníh. Už mrnčím aj ja. A pritom sa dá íst v pohode aj mimo knižnú predlohu, stačí sa pozrieť na fenomenálne hry, kde je ten dej minimálne rovnako kvalitne napísaný ako v knihách. Dokonca, ospravedlňujem sa za rúhanie, by som povedal, že ešte lepší. Ach bože...a to som od toho ani nemal až také očakávania. Najlepšie to celé popisuje prirovnanie k amatérskej fanfikcii s naozaj obrovským rozpočtom. ()

DoubleJack

Na rozdíl od první série, která byla výrazně povídkově epizodní, sleduje druhá série už cíleně ústřední děj točící se okolo Ciri. To sebou přináší řadu nových postav a nové dějové linky. Některé nové postavy jsou dobře napsané - mají svůj cíl, touhy a vývoj (například Vesemir) a naopak se tu objevují i některé postavy, které už tak dobře uchopené nejsou (celá linka Bratrstva) nebo dostávají méně prostoru, než by se slušelo (Triss). Do děje se také dostává výrazně více politikaření a to ke škodě záklaní zaklínačské linky. A právě v tyto okamžiky jsem se v ději trochu ztrácel, protože jsem místy nechápal záměry hlavních pletichateřitelských aktérů. Technické zpracování je stejně kvalitní jako tomu bylo u první série (zejména pak zasněžené prostředí Kaer Morhen) a stejně tak zůstává báječný Henry Cavill. ()

RyanRainheart

Jediná moje výhoda zřejmě je, že jsem nečetla knihy, tudíž moje znechucení a zoufalství z nelogičnosti a nezáživnosti z druhé řady není ještě větší. To, co mě bavilo u první řady Zaklinače je nenávratně pryč a zůstala bohužel jen nepříjemná pachuť. Ať mě kopne Graltova kobyla, ale kdyby mi showrunerka místo politikaření a lá Hry o trůny naservírovala více dobrodružných příběhu s Geraltem a Marigoldem, tak bych se bavila o poznání víc. A co se proboha stalo se soundtrackem a naprostého opomíjení té super geraltovy znělky z první řady? Nechápu výměnu za naprosto zde nudného Trapanese, a to se mi přitom některé jeho soundtracky líbí. ()

kubas369

3/10. Po první řadě jsem byl vlastně docela spokojený bohužel druhá řada je rapidní sešup dolů ve všech ohledech. Překvapivě i ve věcech, které v první řadě fungovali. Naprosto nerozumím jednání a roztěkanosti u Yennefer i jiné postavy se zde chovají prapodivně. Třeba Vesemir je naprostý fail, jak ve výběru herce tak v jeho charakteru. Hodně mrzí nevyužití několika výborných povídek, čekal jsem že by se zde mohli potom co se nedostali do první řady alespoň náznakem objevit, ale bohužel. První epizoda je hodně dobrá a to je bohužel vše. Zbytek je jeden velký WTF moment. Celý seriál drží nad vodou opět Cavill a dobře udělaná a nasnímaná akce. Začínám mít obavy co bude následovat, protože tohle nejde směrem z kterého bych měl radost. ()

Olafsson

Stejne jako v prvni serii, tak i zde si to cele pro sebe ukradli Cavill a Allan. Kdyby tihle dva nehrali Geralta a Ciri, tak na tu multikulti sracku s neomarxisticky vyvazenym podilem negru - ano, jsou tady i nigga efove (sic!) - ani dale nekoukam. Henry a Freya jsou ale skveli, takze to dam az do konce. ()

Rayen1

Vypadá to na tři zaklinacsky tábory - knižní, herní a ty seriálový. Osobně jsem četl jen první knihu a co si pamatuju, první řada se celkem držela povídek. A to mě bavilo. Popravdě druhá řada je celkem dost politická a ukecana, nejvíc to táhne Zaklínač a Ciri, to ostatní je pro mě, jak bylo zmíněno v samotným seriálu, trochu "guláš". Vzpomínám si, že přesně proto jsem druhou knihu odložil, protože mě to politicky blepty blepty úplně nebralo, a říkal jsem si, že "se k tomu časem vrátím". Sám se asi řadím do tábora toho herního zaklínače, protože hry nemají chybu. Když nad tím tak premejslim, ve druhý sérii bylo takový minimum monster, až hamba, a toho politikareni bylo zase až nezdravě moc. A když pomineme "wake culture" obsazení, který úplně do slovanskyho folklóru fakt nepasuje... Hele, špatný to není, to ne, ale znova na to asi koukat už nebudu už... ()

niska98

Já musím hodnotit čtyřmi, protože to pořád vidím jako velice dobře natočené fantasy a nevadí mi vůbec nic. Z technického hlediska všechno funguje hezky, nic neruší. Herci bezva, věřím všechno.   Příběh....ach jo.  Po shlédnutí druhé série jen mohu prohlásit, že doufám, že se chytám a že jsem vše pochopila správně. Třetí sérii nejspíš sledovat budu.    A určitě v budoucnu plánuju přečíst knihy. Možná pomůže se vyznat v tom strašným messu. ()

koty2201

Neviem, čím to je, že väčšine ľudí druhá séria z nejakého dôvodu nesadla. Mňa síce tiež bavila o kúsok menej, ale určite nejde o veľmi dramatický prepad v kvalite. Potešilo ma to, že už v tom našťastie nie je ten chaotický backtracking, ktorý v prvej sérii odrozprával niektoré veci po spiatky a ja som sa často strácal v tom, či sledujem minulosť alebo súčasnosť. Technicky platí to isté čo pri prvej sérii a základné poznatky tiež. Preto sa v tom nechcem opakovať. Oproti prvej sérii mi najviac chýba a to je asi dôvodom poklesu zo 7/10 na 6/10 z mojej strany, že sa ubralo na akcii. Nehovorím, že chcem z toho akčný fantasy seriál, kde sa bojuje s mečmi každú chvíľu, ale bolo to nudnejšie a viac sa len kecalo. Nehovorím, že aj to nevie zaujať, ak je to dobre scenáristicky podchytené, ale problém je, že až tak veľmi ani nebolo. Dokonca aj Geralt samotný už sa z väčšej časti vykašľal na boj proti potvorám. Ale keďže knihy nepoznám, tak netuším, či to je zámer kvôli knihám alebo sa tak tvorcovia rozhodli. A posledné 2 veci, ktoré mi trochu vadili - dej sa nejak veľmi neposunul dopredu a bolo to príliš naťahované. Ale to sa mi nepáčilo už na prvej sérii. Ešte k tomu aj samotné dejové zvraty s ktorými prvá séria dobre pracovala a fungovali emočne na mňa výraznejšie, tu to bolo utlmené. Jednak k nim došlo zriedkavejšie a neboli až takým prekvapením. Takže za mňa sa oplatí vidieť aj druhú sériu, aj keď je o kúsok slabšia. Zároveň som už zvedavý na tretiu a že ako sa bude záverečný cliffhanger (respektíve odhalenie) vyvíjať ďalej. ()

HanzoBureshi

Jsem trochu zklamán. Jedná se o menší zhoršení, protože se to nějak začíná bořit a to tady není ani přeskakování v čase jako u první série. Knižní předlohu jsem nikdy nečetl, takže nemohu sdílet stejný názor ostatních. Fantastický svět, souboje, monstra, kouzla i překvápko na konci, ale to je všechno, příběh nic moc. Dávám fakt hraničních 70%. !!!A POZOR, NA KONCI JE POTITULKOVÝ TRAILER NA NOVÝ PREQUEL!!! ()

Scarto

Musím říct, že k první serii jsem měl málo výtek a líbila se mi i přes ty jejich úpravy, protože furt se celkem drželi předlohy. Ale to co předvedli s druhou serií po stránce scénáře je totální průser. Proč kupovali práva na tudle značku, když vůbec nerespektovali lore? Proč mají pouze první dvě epizody něco společného s knihami? Todle je flusnutí do tváře fanoušků knih. Dvě hvězdy dávám za hlavní postavy a scenérii na Kaer Morhen. Netflix by se na to měl vysrat a zrušit i ten spin-off ()

Emílio odpad!

Pošahaná feministka Hisričová pokračuje v progresívnej krasojazde a obložená kohortou kariérnych pätolízalov na poste rádobyscenáristov kuchá predlohu ešte viacej než v prvej sérii. Ak si chcel HC ozaj strihnúť toho knižného zaklínača, tak už mu muselo dôjsť, že tu mu pšenka kvitnúť nebude (neskoro milý Henry). A mne tiež nie. Akurát, že ja sa toho kurvenia na rozdiel od neho nemusím masochisticky účastniť. ()

jmek

Druhá série je malinko horší než ta první, ale to kouzlo tam furt je. Nejvíc se mi líbila chemie mezi Geraltem a Yennefer. Henry Cavil i Anya Chalotra to zahráli moc dobře. ()

blazma

Byl jsem uchvácen vnějším zobrazením Kaer Morhen, nové postavy, které známe z knížek a her prostě super. Monstra jako Bruxa a Lišej. Tohle bylo výborný. Jenže pak jsem zjistil, že většinou se všechno točilo vevnitř a ty kulisy i přesto, že byli fajn... Tak vůbec nevyužili potenciálu velkého světa, který Zaklínač nabízí. Narovinu jsem se cítil docela klaustrofobicky i ve venkovních scénách, protože to byl jeden střih za druhým a jen málo kdy jste měli ucelený záběr na rozlehlé místa. To mě mrzelo nejvíce. Celý příběh byl prostě divný, nevím jak to popsat jinak. Dobře se na to koukalo, ale přišlo mi to zvláštní, jak kdyby mi po každém díle něco chybělo. Možná jsem očekával až moc od nové série. Jenže tady jsem měl zážitek o poznání horší než při první řadě. ()

diccon odpad!

Ohoho, Netflix se utrhl ze retezu. Puvodne jsem se na druhou serii Zaklinace ani nechtel divat. Takovy bylo moje nadseni ze serie prvni. Ale jelikoz ted momentalne na Netflixu vubec nic jinyho neni, zkusil jsem to. Amaterska chyba... Nova serie sice neni tak zmatecna jako prvni, ale porad je to solidni bordel. Jinak ovsem, stejne jako Disney v novy trilogii SW postupne zhorsoval totalni fuckupy z epizody VII, Netflix ted zhorsil vsechno, co bylo spatne v prvni serii a proti cemu se ohrazovala vetsina fanousku knih a her. Jeste vetsi odchyleni deje od knih, ktery nedava smysl. Horsi a nesmyslnej scenar kde postavy casto nepremysli, ale chaoticky behaji sem a tam a u toho deklamujou prazdny repliky. Jeste vetsi tlak na politickou korektnost, vcetne vkladani vyfabulovanych  "dojemnych" meziscenek o utlaku mensin, jejichz jedinym ucelem je politicky skoleni divaku. Naprosto, ale naprosto nezajimavi herci, ktery kvuli nedostatku talentu trapne prehravaji, takze jsou vam nakonec uplne jedno a nic jim neverite (vcetne hlavnich postav). Elfove vypadaji jako ozraly fanousci Kabatu naverbovany v kulturacich v Usteckym kraji a ne jako hrda a vznesena rasa, ktery se zrovna moc nevede. Do kazdy druhy role je politrucky nacpanej cernoch nebo asiat a je uplne jedno, ze se do ty role vubec nehodi a/nebo ze neumi hrat. Kvoty jsou kvoty soudruzi. Nejhorsi je Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), ktera nebyla zadna kost uz pred dvema lety. Ted k tomu jeste razantne ztloustla, takze by se sice vyborne hodila treba do role mloci nacelnice v multikulti verzi Valky s mloky, ale ani omylem do role uhrancivy sexy carodejnice ve slovansky fantasy. Zustava velikou zahadou proc ji vubec obsazovali, kdyz existuje asi tak gazilion krasnejch cernosek, ktery, kdyz uz to musi byt, by se na Fringillu hodily daleko vic. To samy Adjoa Andoh jako Nenneke. Z jejiho frazovani a krecovitejch vyrazu jsem se jeste tejden po skouknuti posledniho dilu odkopaval behem REM faze spanku. Henry Cavillovi se tak asi polovinu casu rozjizdeji kontaktni cocky do stran, takze vypada jako Marty Feldman a k tomu se u kazdy repliky osudove mraci, jako by prave z hlavy resil P/NP problem. Vezemir s vizazi sedmdesatkovyho lowcost pornoherce na penzi. Frackovitej nesympatickej Jaskier, kteryho by mel Geralt privitat zvolanim:"Pocem kamo!" a hned ho zabit kovovou trubkou. A tak dal a tak dal... Celkem si po skonceni serialu (s vyjimkou prvniho dilu) nebudete pamatovat vubec nic. Zaklinac proste prosumnel vasim zivotem a vubec nic neprinesl. Akorat zmrvil sanci na dobrej fantasy serial. Kdyz normalni clovek na chodniku slapne do hovna, tak si to nekde vedle ocisti o travu a priste si dava vyrazne vetsi pozor. Jsou mezi nami ovsem entity, zejo Netflixe, ktery nejenom ze ausgerechnet naschval slapou do hoven porad znova a znova, ale nakonec to korunujou saltem mortale primo do zumpy, ve ktery pak spontanne nacvicujou sestavy jako akvabely. Skoro se nemuzu dockat az jednou budou muset vylizt a tvarit se, ze se to vlastne nikdy nestalo. () (menej) (viac)

bruxmeister

Mizérie. Nuda. Nebýt veleúspěšné franšízy, tak by po tomto nemňouk ani kočkopes. Hvězdy posbíráné za make-up perfect on every occasion Síri, aby honiči mohli slintat. Naleštěná ubulená limonáda. ()

Antho

Pro fanouška zaklínačské série je tohle vyloženě průšvih. Osobně jsem jim v minulé sérii prominul katastrofální casting, odklon od knih i šourkovou zbroj Nilfgardu, ale to co předvedli v této sérii je opravdu ostuda. S knížní sérií to má společného pouze pojmenování hlavních postav. Děj je nezáživný a nelogický. ()

rashaverak

Pral bych si aby nekdo zfilmoval zaklinace, ale tohle chvilemi taky neni spatny. Knihy patri mezi moji top4 fantasy sag. I pres vyrazne pridavky, ktere v puvodnim pribehu nebyly se mi to ale, pro me samotneho prekvapive, libilo. Je videt ze u nas knihy cetlo mnoho lidi a vetsina nedokaze odpustit. Moje manzelka, ktera je necetla, byla primo nadsena a stejne tak vypadaji i ohlasy na imdb, kde je predpokladam znalost predlohy take podstatne mensi. Paradoxne i pres vsechno nove, druha sezona konci pomerne presne v situaci kdy zacina petidilny roman. Snad az na Ciri, ktera bude vstupovat do uceni k Yen o poznani zkusenejsi. Doporucil bych take shlednuti pulhodinoveho bonusu jak se  natacela druha rada, nektere tvurci rozhodnuti jsou tam, rekl bych, pomerne dobre vysvetlena. ()

Ricci

Tak, kdyby se celá tato řada pokrátila do 4-5 dílů, bylo by to akorát. Je to hodně (až viditelně) natahované… To že to předlohy nedrží bych klidně odpustil, ale universum Zaklínače má opravdu jinou demografii, sakra! Fringilla Vigo jako černoška je naprosto mimo, má to být černovlasá kráska s alabastrovou pletí a zelenýma očima (!). Je to pak problém si to v každém záběru představovat jak to má vypadat. Černošský elf je taky úkaz. Tohle prznění klasiky by mělo být trestné. ()