Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

ilemas

Velmi pěkně natočené, i když z počátku hodně zdlouhavé nakonec určitá dávka napětí přes minimum akčních scén tam je. Zemekis si pohrává s divákem zda je to pravda či ne. Jen ten výraz Brada Pitta mě nějak nesedl. ()

maverick10

Skvělý náměř bez jiskry. Sterilní. Učebnicové, ale sterilní. Nezvládnuté dramatické sekvence filmu ubraly na emocích a ty mi chyběly. A pokud si toho nikdo nevšim, tak to musím napsat... takhle vyžehlený Breťák, působil spíše jako počítačová animace. ()

berusche

Brad je vyzila kreatura, tak to jako vime. Ale nejak se zivit musi! Budiz mu odpusteno. A vezmeme zavdek tim, ze pribeh je to hodne slusnej, mozna vic nez slusnej. Akce nepotrebuji vatu, ma to neuveritelny spad (rozumej, kouknu na casovac a jsem za pulkou, proc tak brzy?). Sceny bez komentare maji hlavu a patu (a ty me u Zemeckise vzdycky bavi), zaver je fenomenalni (kdyz odpustim posledni 2 minuty). Krasna prace. Jen je skoda, ze od 65 minuty tusite, kam se ritime. ()

applause

Pro mě byl tento film velké zklamání. Ještě, že jsem na něj nešla do kina. Pitt ani Cotillard nejsou špatní herci, ale jejich manželství postrádalo náboj, tak že to vypadalo, že to pořád hrají, jak v Casablance. Jen možná konec mohl překvapit, i když jsem to čekala. Moc nedoporučuji. ()

honajz2

Začátek mě docela zaujala, jelikož i přes hromadu té romantiky v sobě měl nějaké napětí a tak nějak jsem čekal, že půjde hlavně o to, aby se on naučil francouzsky tak, aby na té oslavě nevyvolal podezření, ona ho to bude učit, mezitím si začnou mezi sebou rozumět čím dál tím víc, přeroste to ve vážný vztah a po půlce filmu by k té oslavě došlo a bylo by to tam nervydrásající a možná i akční. Jenže tohle je sfouknuto za půl hodiny, celá ta scéna oslavy je strašně odbytá, akce v ní je nesmyslná a ani na tu dokonalou francouzštinu nedojde. Zbylou hodinu a půl je to už jenom červená knihovna s jedním zvratem o nějakou dobu později (a navíc není nijak překvapující, kam to dospěje), působící jako hrozně dlouhý epilog, který navíc má zbytečně pomalou atmosféru, takže mi to moc zajímavé nepřišlo. S postavami se tu navíc moc nepracuje. Má to sice solidní triky, kameru a herecké výkony, i ten začátek mi sedl, ale bohužel mě Zemeckis ani napočtvrté nepřesvědčil, že by mi jeho novější filmy mohly něco dát. Celkem mě mrzí, že tvorbu režiséra naprosto geniálního Kontaktu a celé série Návratu do budoucnosti nedokoukám do konce, ale Čarodějky už od pohledu vypadají na průser a Beowulf mě nezajímá absolutně ničím. Ale tak co už. Lepší 2* ()

joeybarbaro2

Jestli tohle je ten onen film, který údajně zničil Bradovi manželství, tak nevim. Trojice Zemeckis - Pitt - Cottilard funguje opravdu, ale opravdu skvěle. Možná si říkáte, že tenhle leden jsem samá chvála, ale opravdu to tak je a Spojenci jsou jednim z nejpůsobivějších thrillerů s nádechem romantiky z druhé sv. války. Brade, tohle se ti fakt povedlo. Viděl v kině. 90 % ()

Vyhy

Příjemné překvapení. Příběhově dobře sestavené, i když celou dobu víte, jak se bude děj vyvíjet - popis filmu. Proto čekáte na konec a jste zvědaví, jak to celé dopadne. A mě to šokovalo. Spojenci jsou tím lepším filmem roku 2017. Skvěle zahrané a natočené. Neútočí to šíleně na city, přes to může dojmout. Nenudí a udrželo to moji pozornost až do samotného finále. A Maxovo (Pittovo) míchání karet bylo výtečné! ()

M.i.k.e

s odřenýma ušima,ale nakonec těsně za 4...první půlka hodně tuctová a nevýrazná jakkoliv chemie mezi Pittem a Cotillard funguje na výbornou.Druhá půlka pak lepší a i když emocí moc nevyvolá,udrží pozornost celkem bez problémů.Válečný konfilkt tu pak figuruje pouze tak nějak na pozadí jako důvod pro obvinění atd,takže váleční fandové budou v tomhle ohledu zklamáni...70% ()

Figu

Nečekaný - krásný! Válečnej doják s romantickou story, skvělým obsazením, jak jinak než skvostnou hudbou Silvestriho a typickou tečkou z rukopisu Zemeckise. Jsem mile překvapenej! Pitt si u mě dostatečně napravil lehce zpackaný Železný srdce, i přes to, že byl po celej film vyumělkovanej a vyžehlenej, jako postavička z domu voskových figurín... Nicméně móc pěkná podívaná! 90% ()

kaposlav

Je mi u riti, že tam hral nejaký Brat Pitt a jeho prítomnosť vo filme nebol dôvod pozretia ako u iných užívateľov. Osobne si ale myslím, že mnohí by dali o hviezdičku menej, keby vo filme práve on nehral. Vôbec som nevedel o čom film bude a čakal som niečo z fronty, keďže je uvedené, že je to vojnový film. Dej bol napokon zaujímavý a nepredvídal som koniec, čo je dôležité pre atraktivitu pre mňa. ()

Martin741

Bludmanov komentar je fakt des - to ja splacam komentar len ako laik -nedouk, a rozhodne sa nebudem vyzivat v odbornych terminoch z filmovej teorie. Zasadene je to do roku 1942, kedy prebiehala WWII. Mno ale kulisami a dialogmi skor retronuda nez nieco zaujimave, remeselne zrucne natocene, to jo, ale pocit retronudy z toho citit na kilometre. Pardon, na desiatky kilometrov. Toto bude jeden z tych filmov, ktore oslovili divakov tak akurat roku 2016, o povedzme 30 - 40 rokov to bude zatuchlina pravom zabudnuta kde v najzapadlejsich policiach archivu : 50 % ()

Nach

Je to poctivá filmařina, ale bez té Zemeckisovo jiskry, kterou jsem obdivoval u jiných jeho filmů. Všechno zde funguje jak má. Herci, kulisy, kompars, scény, scénář. Ovšem vše je tak stereotypní a teče to jasně, že konec odhadnete hned na počátku a chuť toto vše vidět znova, bude nulová. Takže tak na tom jsem. Film s nespornými kvalitami, ale dějově naprostý průměr, který nijak nevyčuhuje a zapadne za jiné podobné snímky. A to je škoda. 70% ()

Rocky88

Velice dobrý nápad, kvalitní provedení. Zemeckisovy akční scény nemají chybu, stejně jako ty špiónské. Film ovšem dost často a na dost dlouhou dobu ztrácí tempo. V těch chvílích by měl film být nejspíš romantický, nicméně to nefunguje absolutně vůbec. Pro mě tak na konci není žádná katarze, žádné překvapení, žádné emoce. Což se nedá říci o ženské části populace, protože ta bulí úplně u všeho. Takže muži si užijí špiónské pasáže, ženy ty rádobyromantické a konec. Slušný průměr. ()

bourec

Film natočenej nesmírně zručně,herecky nejen sympatický,ale i kreativní,jakmile dojde na akci,který je ve snímku poměrně málo,tak je solidně nekompromisní,jenže to okolo je vlastně taková limonádka.Ovšem jako romantický válečný drama funguje skvěle.80%. ()

Streeper

Nevím, proč mi trvalo, tak dlouho než jsem se na film odhodlala podívat. Přitom téma druhé světové války mám moc ráda a spojení Brada Pitta a Marion Cotillard zní zajímavě. Nicméně přišel čas a musím říct, že se mi film moc líbil. První polovina je o dost lepší než ta druhá, je tam více akce, trochu jako Mr. & Mrs. Smith, ale společně jim to funguje skvěle. Druhá polovina už je více dramatická a méně akční. Není to úplně nejhorší, ale chybělo tomu to tempo z první půlky. Nicméně na konci jsem se neubránila slzám, bylo to smutné a dojemné. Určitě se k filmu ještě někdy vrátím. ()

C0r0ner

Válečný film to byl tak minutu a půl a jinak je to akorát další posraná romance, jakých už jsem viděl desítky. Tahle byla navíc otravná kamerovými triky, ze začátku příjemnými, na popadesáté už k nasrání. Utahaná, předvídatelná, unuděná sračka, za kterou by se měl Zemeckis stydět. 30% ()

Cheeter

Kdyby to šlo tak 70 %, protože to podle mě odpovídá nejlíp. Je ale pravda, že na kostýmech si tvůrci dali opravdu záležet. Navíc herecké výkony byly dobré. Co však podle mě pokulhávalo, byla příběhová linka. Ta se mi úplně nepozdávala. A ten srdceryvný konec si tvůrci taky mohli odpustit. Ale jinak příjemně strávený čas, na rozdíl od jiných slátatnin, které vidíme dnes a denně. ()

laik_60

Bol som zvedavý na Pitta. Ale nič moc. Anglický vojnový film , skôr smutný ako "romantický". Pokiaľ chcete vedieť, aký je to "film bez chemie" , tak si prečítajte hodnotenie Emmy. Plne s ňou suhlasím. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)