Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (Cinemart SK)

eexDon

Für mich - 70%, - /dějově nic extra teda a chytlavé scény typu erotika za písečný bouře, porod při náletu nebo padající nepřátelské letadlo 2 metry nad domem - to bylo spíš k smíchu docela/, + /část v Casablance docela šla, ikdyž původní Casablancu mi to teda moc nepřipomínalo a dvojka Brad + Marion byla docela slušná, ikdyž Brad vypadal nějak nepřirozeně mladě/, hodnocení - není to vyloženě špatné, ale je to takové průměrné, s nějakejma těma trapnejma scénama a suprmladistvím Bradem, sice se mi to docela líbilo, relativně, ale není to zrovna nic extra ()

babuca

Prvá polovina filmu značne nudná, potom sa rozbehne / veľmi prekvapivo / ale ... nemôžem si pomôcť ,,európsku históriu,, Američania nezvládajú natočiť ani zďaleka tak bravúrne ako svoju !. Brad Pitt veľmi priemerný ako väčšina jeho filmov v posledných rokoch. Proste nic moc pánové. ()

cincala

Příběh sám o sobě nepostrádá napětí, nečekané zvraty i gradaci. Bohužel výsledné zpracování nepatří k Zemeckisovým ozdobám. Některé scény (atentát v Maroku, porod na ulici bombardovaného Londýna, přelet do Dieppe a přestřelka makistů s Němci aj.) hodně nevěrohodné. Trochu to vynahradilo setkání s tajemným panem "No smoking" a snaha Maxe dokázat vinu či nevinu své ženy. Nechápu, kam chtěli manželé s dítětem odletět? Švýcarsko? Jižní Amerika? V roce 1944? Finále asi smáčelo nejeden sáček s popkornem. No, nepotěším vás Marečku. Tři mínus... ()

Pimburger

Nevím, za prvé nejsem fanoušek Brada Pitta, za druhé mi hlavní protagonistka nepřišla tak nádherná, jak všichni tvrdili a za třetí mě to ani jinak nijak nechytlo. Prostě to uplynulo, tak nějak jsem tušil, co se stane, i když jsem vůbec nevěděl proč. Nechat se zbouchnout vysokým důstojníkem letectva, abych sloužil Hitlerovi? Pro mě fakt celkem nesmyslný a vůbec se nedivím (SPOILER), že si na konci prostřelila hlavu. Na druhou stranu jsem u toho usnul jen málem a tak hrozný to taky na odkoukání nebylo, takže tři hvězdy a nikdy více. ()

KcarlosK

No tak koukat se na to dá, ale vlastně netuším, o čem že to vlastně mělo být. Celkem vzato už se té Angie nedivím za její názor na tohle dílko. ()

Marky__

Kdyby Maxe hrál někdo jiný, asi by se mi film líbil víc (a to je Brad můj oblíbebenec, spíše ale z filmů a rolí za "mlada") Nějak mě v tomhle filmu nepřesvědčil, Marion mě naopak mile potěšila, film ale jako celek nic extra, pustit si ho znovu rozhodně nemusím. 3* ()

Kinepa

Výborný film ve všech směrech. Parádní zápletka včetně konce, který nebyl klasicky kladný, ale měl jednu kaňku na kráse. Co si pamatovat z filmu - zákeřná chůva. ()

r3musko

Veľmi citlivo namiešaný koktejl romantiky, akcie a drámy. Vojnové obdobie tomu dodáva ten správny šmrc a záver je čerešničkou na torte. ()

TomAbrt

Jsem velmi zklamán, neboť jsem čekal od těchto tří ohromných umělců, Pitt, Cotillard a Zemeckis daleko více. Po svižném začátku filmu a napínavé atmosféře, se film po milostné scéně uprostřed písečné buuře, což je americký disneyovský kýč první kategorie, vrhá vstříc absurdním a težce uvěřitelným scénám a událostem. Atmosféra začne být škrobená a film ztácí na tempu až dojdete do fáze kdy začnete zívat a koukat na hodinky. Není to ale naštěstí zas až takový průšvih, neboť situaci zachraňují i přes některé absurdní scény, jako jsou například tleskající jeptišky a vojáci uprostřed náletu na Londýn čerstvým rodičům, kteří porodily uprostřed kouře a plamenů svého potomka, herecký talent hlavních dvou herců, kteří se s těmito scénami nějak poperou a udýchaní dojsou až do finále filmu, po kterém budete trochu v rozpacích a trochu zklamaní děkovat za zavěrečné titulky. ()

jakubesd1

Tento film je proste pecka . Nemám čo dodať . Proste emocionálne sa tento film pohybuje na vysokej hranici a veľmi sa mi páči postava Marion ktorá jej proste sadla úplne parádne . Som rád za filmy ako sú takéto ktoré držia diváka v deji a práve filmom ako je tento sa dáva titulok thriller . ()

JerryPilsen

Stylová žánrovka s pointou.Všudypřítomná válka podkresluje každou scénu strachem.Samotný miostný příběh se začne vlastně rozvíjet docela pomalu,pořádné grády to dostane až ve třetí čtvrtině. ()

Jackal07

První cca půl hodina vynikající, pak rádoby napínavé, pak laciný konec. Víc prozrazovat nechci, zápletka je ale hodně obehraná. Nebýt Brada, kterej má neustále fantastické charisma, film by by byl o ničem. A krása a půvab Marion existuje podle mého názoru jenom na papíře. ()

Lady_Gaga

Válečné drama není obvykle můj šálek čaje. Když film začínal, vzala jsem si knížku s tím, že si raději půjdu číst. Ze zvědavosti jsem se chtěla podívat alespoň na začátek. A pak už jsem se nedokázala odtrhnout. Film se mi líbil, děj byl zajímavý, doporučuji všem :-) ()

Kaylar

Jeden by řekl, že 2. světová válka je coby námět na zajímavé filmy už éra natolik vyčerpaná, že nic dobrého prostě už z toho období natočit nejde. A ejhle, ono tomu tak není a Zemeckis divákům předkládá drama, řádně prošpikované romantikou, která však neurazí ani diváky tomuto žánru neholdující. Stopáž filmu je i přes svou relativní délku tak akorát a divák ani nevnímá, že už uplynulo tolik času a že rozehraný příběh musí nějak skončit... a protože jsme ve válce, že jsou názorové hodnoty, rozhodnutí a jednání všech aktérů natolik posunuté, že se nemusí jednat zrovna o happy end. Výborné herecké výkony a zajímavý, originální příběh stojí určitě za zhlédnutí. ()

Ferguson

Tady na CSFD se hledají muší chyby na komiksových spektáklech a pak tu takováto kožená, neorigninální, banálně zrežírovaná (jediná dobrá scéna vulgární kopie Hanebných panchartů i s hereckým obsazením), trapně zahraná blbost má červená čísla. Nechápu. ()

janvanicek

Film z dílny režiséra Roberta Zemeckise nesoucí název Spojenci je velice poutavým a napínavým filmem zasazeným do období druhé světové války. V hlavních rolích herec Brad Pitt a herečka Marion Cotillard. Na začátku proběhne atentát na německého velvyslance ve městě Casablanca, kam je Brad Pitt alias Max Vatan vyslán a realizuje tento plán na zneškodnění. Spolu s ním se na atentátu podílí i jeho spolupracovnice Marianne (Marion Cotillard), která hraje jeho manželku a pomáhá mu se splněním mise. Film je celkově velice povedený, avšak začátek je vcelku pomalý, ale poté je film již velice poutavý a konec velice emotivní. Doporučuji! ()

Cezar209

hned na uvod ze to nie je cista 3...skor nieco medzi 3 a 4...pribeh hlavnych postav sa odohrava pocas 2. sv vojny na pozadi spionoznych hier v akcnom sate. pozvolna sice vnimame prechod od akcneho nasadenie po takmer psychologicku hru pretkanu romantickym pozadim ktoremu sa zvykne hovorit laska... brad zase raz ukazal ze nie je len za fesiho, osobne ma prijemne prekvapila marion a vyprava filmu presne podla mojho gusta - uveril som im. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)