Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

Killda

Jednoduchý a silný příběh, vynikající herci a podmanivý vizuál s pevným režijním vedením. Téhle přímé poctě Casablanky chyběl jen drtivější konec. Měl jsem malá očekávání a nakonec se z toho vyklubal nejlepší Zameckis od Trosečníka. 8/10 ()

s.e.p.p

Marocký prolog je až neskutečně špatný, přesycený nepovedeným CGI, klišoidní zápletkou a směšným vyústěním. To se vlastně přenáší i do úvodu londýnské linky, kdy už jsem se vážně začínal bát, že tohle bude obrovský průser (například u přepálené scény s porodem). Film ale zachraňuje druhá půlka a po ústředním zvratu Zemeckis šikovně buduje napětí a atmosféru, jak na protagonistu postupně stále více doléhá deka kafkovské nejistoty. A tu si film vlastně drží po celou druhou hodinu, dokud všechno opět nezabije přehnaně sentimentální závěr. Ze Zemeckise se stává nevyrovnaný, možná skoro až průměrný filmař, který své snímky utápí v digitálních zbytečnostech a zanedbává ostatní aspekty filmové tvorby (střih, herci, přirozený tok děje). Tady je to zřetelné ještě o moc víc, protože očividně mělo jít o poctu klasickým filmům jako Casablanca. Zatímco ve svých začátcích užíval efekty kreativně a jako šikovnou výpomoc, jeho dnešní snímky jsou jimi ubité. Škoda. ()

drackula

Bolo to zábavné, akčné, dýchalo to dobou v ktorej sa film odohrával. Brad a Marion boli skvelá dvojica, záverečný twist prekvapil. 80% ()

vyfuk

Já nevím proč, ale tento film mě prostě nijak neoslovil. Jde o film, který se snaží v celku originálně popsat příběh z druhé světové války, ale pro mě jde o v celku nudnou záležitost. Příběh v celku zajímavý, ale není zpracován tak, abych z něho byl úplně mimo a nebo jsem si říkal, že se dívám na velice povedené dílo. ()

Pedross800

Trošku váhám, trošku dumám, trošku nadávám na francouzštinu kterou mi nepředabovali. Začátek pro mě nic moc, ale od okamžiku zlomu v půlce to už chytlo nějakou tu šťávu i mě za pačesy a až do konce jsem si tu hádanku zda je či není užíval a vychutnával. No a retro atmoška Casablanky i válečné Anglie dobrá, tu chválím hodně. Na druhou stranu velká škoda, že chemie mezi hlavní dvojkou nebyla kdoví jak hmatatelná. Díky té druhé půlce to ale nakonec beru na milost. Dalo se ()

blackJag

Válečné dobrodružství z Casablacy - pro nové století. Má to všechno, osudovost, překvapení, tragiku, kultovní jako CASABLANCA se to asi nestane, strávit s tímto filmem 2 hodiny ale není žádná ztráta času a to se taky počítá. 75% ()

Autogram

Pekné. Sladké ale veľmi pekné, takže sa v hodnotení prikloním na stranu emócií. Casablanca je filmovým míľnikom a kto sa ho dobre chytí, a má poruke takýchto hercov, nemôže zlyhať. –––– Emócie musia byť skutočné. Iba vtedy to funguje. ()

Hugo01

Brada už jsem pěkně dlouho v ničem neviděl a myslím, že mu tady Zemeckis připravil velmi pěknou příležitost k vyniknutí. Strílet nácky s ulíznutým hárem mu evidentně jde, i když tady to s tím střílením zas tak horké nebylo. Vůbec mi tady kupodivu nevadila vydatná dávka francouzštiny, a to mi obvykle cizí jazyky ve filmech, jiné než angličtina, nejsou moc po chuti. Taky jsem byl velmi příjemně překvapen menšími rolemi, ve kterých jsem poznal nejednoho herce či herečku. Vypíchnout musím samozřejmě Augusta Diehla, scény s nímž jsem si vyloženě užíval. No snad to těm Paramountům aspoň trochu pomůže, doufejme. Určitě zajděte! ()

Dexter256

Allied: Je to dobrá podívaná s opravdu dobrými herci v hlavních rolích. Brad Pitt se do těchto rolí z 2.světové války prostě skvěle hodí. Marion Cotillard ta se hodí do každé role :). Je to opravdu skvěle natočené jako tomu u Zemeckiho bývá. Jde vidět že si film užíval a s každou scénou si vyhrál. 75% ()

JančiBači

"Neuveriteľný film ". Medzi Bradom a Marion nie je žiadna chémia, vôbec som im neuveril ich lovestory. Neuveril som príbehu, atentátu ani Zemeckisovej réžii. Priemerný blockbuster, ktorý sa hrá na to, čo nie je. ()

jefff

Fajnový film, který má možná trochu vlažnější začátek, ale finále za to stojí. Spojenci nejsou nijak převratným snímkem, spíš slušná žánrovka, na kterou by se člověk s chutí podíval i za pár let znovu. ()

P1tr

PECKA! Jiným výkřikem tento komentář nemohu začít a ani tím nedokáži dostatečně vyjádřit, jak moc mě tento snímek překvapil a stal se jedním z nejintenzivnějších a nejsilnějších filmových zážitků mého života. Zemeckis si mě omotal kolem prstu hned na začátku a do konce jsem se už nevymotal a ani jsem tu potřebu neměl, neboť tento netradiční romantický příběh vás nejdříve přiměje s postavami a jejich vztahem sympatizovat, aby vás následně napínal, jak to s ústřední láskou skončí. Všechny příběhové zákruty na mě fungovaly bezchybně a až do poslední scény jsem byl v napětí co se stane dál a jak to celé dopadne. A když došlo na samotný konec, zůstal jsem jen sedět s otevřenou pusou, neboť mě tvůrci svojí volbou naprosto uzemnili a jejich odvaze a nekompromisnosti tleskám. Chemie mezí Pittem a Cotillardovou je natolik výrazná a hmatatelná, že se ani nedivím, že vyvolala fámy o milostné aféře herců. Spojenci jsou mistrovsky vystavěným filmem, který se vydařil po všech stránkách a který mohl mířit na jistotu, ale odvážní tvůrci se vydali jiným směrem plným překvapení. Už teď se nemohu dočkat až snímek uvidím znovu. ()

giovanni3

Kombinace Cotillard + Pitt mne velmi lákala, ač téma 2. světové války je již dosti "přebrané". Počátek v Casablance je vcelku "o ničem" a hlavně mnoho částí působí až počítačově/nepřirozeně. Londýnský děj je o malý chloupek zajímavější, ale ten sráží "cesta do Francie", kdy není problém se jako vyšetřovaný člověk jen tak vyrazit proletět. Tudíž děj je zde řekněme průměrný, kulisy též a "do plusu" filmu pomáhá skvělá ústřední dvojice a vcelku i koncovka filmu. I tak pouze průměrné 3z5 a lehčí zklamání. ()

Reanimated

Hezky se na to kouká, zejména když se Marion převlíká a Brad vzpomíná na Pancharty (kdo se vydrží nesmát při scéně, v níž Brad piluje přízvuk, je dobrej). Jenže scénář mi prostě zápletku neprodal a chování obou protagonistů mi přišlo dementní. Je to asi můj problém, čekal jsem trochu něco jiného (že se On vykašle na falešný vzkaz a osobně se postaví kontrarozvědce, jen aby ho Ona nakonec totálně přech*ala)... ()

Maynard.

A máme za sebou další rande ve třech s Valenťákem a Michalem. Prostě není nad to, zajít si takle pěkně s kucma na romantickej filmek :o). Asi všichni sme doufali, že se tam bude mnohem víc střílet a jak už to tak bejvá, nejvíc se střílelo v traileru. Poslední film Breda, kterej je u mě top je World War Z, což už je docela dlouho. Ale i tak se o tomhle kousku bude mluvit asi ještě dlouho, páč je to přece film, kterej od sebe oddělil Breda a Angelinu. A za všechno může dvojnásobná špijónka Marion Cotillard, která mezi tyhle dvě halyvůdský hrdličky svůj klín :o). Co je na tomhle filmů hezký, tak pozorovat vzplanutí jejich skutečný lásky. Na což sem se vlastně těšil. Takže sem z kina na pifko neodcházel uplně zklamanej. Jen se tam mohlo mnohem víc střílet... ()

herr_carter

Jakkoliv předvídatelný se film po pár minutách může jevit, neovlivní vůbec jeho výslednou kvalitu a zapamatovatelnost, jsem nadšen. Zemeckis byl opět u zrodu klíčového filmu pro filmové dějiny a natočil citlivý válečný film, jemuž kraluje ústřední herecké dvojice. A když říkám kraluje, tak tím myslím kralování s kurevskou grácií. Brad Pitt musel být sice dodatečně vizuelně upraven v nějakém šikovném grafickém programu - jinak si totiž nedokážu vysvětlit tu bezchybnou vizáž téměř 55 leté herecké legendy bez vrásek a jediné chyby. Což samozřejmě filmu vůbec neubírá na jeho vážnosti a autenticitě. Marion Cotillard zase dokazuje, že patří mezi ženskou hereckou superelitu a její emotivní herectví bude v roce 2016 patřit jistě do absolutní špičky. Když jsem si tento film dával do hledáčku filmů, které rozhodně chci vidět, činil jsem tak především kvůli hereckému obsazení, nikoliv pro popis filmu a zápletky, jelikož mi nepřišly nikterak zajímavé. O to více jsem byl překvapen, jak perfektně si Zemeckis se scénářem pana Knighta poradil. To ale největším překvapením není, Zemeckis prostě lidské filmy točí s bravurou sobě vlastní. Nejsem bůhvíjaký fanoušek válečných snímků, ale tohle byla naprostá paráda, od začátku do konce. Film nemá nudnou,nebo slabou chvilku, jízda až do konce, vřele doporučuju..................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

Soweek

Tak trochu Pan a paní Smithovi, ale vážněji. Po všech stránkách dobře odvedený film, bohužel ale bez výraznějších momentů, kvůli kterým byste si na film po pár dnech vzpomněli. ()

kenkaku

Za sebe musím napsat, že jde film o nenaplněném očekávání. Je to od každého kousek a nic pořádně. Začátek je poutavý (práce špiona je fuška), pak nastane akce (solidní), pak drama (ok tedy) a pak už se to jen vleče... konec je řekněme zvláštní a celkový dojem průměrný. Opravdu nevím co jiné napsat... ()

Forsberg11

A ja som sa vôbec nenudil, ani trochu. Aj tie pre niekoho nudné scény zvládol Zemeckis bravúrne a ja som sa počas celého filmu veľmi dobre bavil. Či už pre prestrelkách alebo mimo nich. A keď prišiel neočakávaný zvrat v polovici filmu, nabral dej ešte vyššie grády a ja som si to náramne užíval. Koniec je potom tak naturálistický a drastický, že mi takmer vyrazil dych. K tomu všetkému si prirátajme ohromnú dobovú atmosféru Cassablanci, či Londýna, skvelú kameru a krásnu hudbu. U mňa vládne so "Spojencami" veľká spokojnosť. 80 % ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)