Skryté zlo

• Česko Skryté zlo (viac)

Keď sa partia vysokoškolákov nasťahuje do starého domu ďaleko od internátov, ani jeden z nich netuší, že sa v ňom skrýva záhadná bytosť, ktorá nepochádza z nášho sveta. Príde si po každého, kto vysloví jeho meno alebo si naňho len spomenie. Traja kamaráti sa musia pokúsiť zachrániť jeden druhého a zároveň nikomu neprezradiť toto strašné tajomstvo, aby ostatných uchránili od smrteľnej hrozby, ktorá prichádza z temnoty. (Forum Film SK)

honajz2

Hvězdička za nápad. Jo, a někdy tu fungují i ty přeludy. To je všechno. Ten film je špatný. A to snad ve všem, herecké výkony, lekačky nefungují, napětí na bodu mrazu... Je to prostě hodně špatný horor, víc není třeba vědět. ()

Jigy

Totálně prázdné nic. Ani horor ani film. Zbytečné, bez napětí, strachu a atmosféry. Horrory jsou poslední slabou částí Hollywoodu, ale tenhle patří k totálnímu braku. ()

M.i.k.e

nakonec to tak špatné nebylo,ale výhra to rozhodně není.Nápad není nic nového protože kombinuje trošku toho Boogeymana a samozřejmě že se nesmí říct 3x Bettlejucie.Atmosférou a zpracováním mi pak PáPá Pán hodně připomněl podobně rozpačité It Follows.To taky slibovalo celkem dost a nabídlo dost málo.Digi Pes by tu pak nemusel být vůbec...50% ()

bourec

Další z hrůzostrašnejch postaviček,bohužel znovu potenciál nevyužit plně.Má to jakoutakouž nepříjemnou atmosféru,znovu situace bez východiska,ale něco mi tam chybělo.Jak píše K22,na sobotu večer slušný,určitě ne zklamání,ale....?60%. ()

cariada

Slušný horor já se dobře bavil hodně podobné jako Candyman. Škoda že u nás nenechali originální název. Dějově celkem povedený najdou ve starém stolku jakési věty a mince a musí neustále říkat ty slova a mají halušky. Ano už to tady několikrát bylo, ale tohle navzdory hodnocení bylo dobrý. Atmosféra i herci v pohodě. ()

dubinak

Pennere, miluju tě v Survivorovi, ale hororové scénáře už nepiš. Nebo takhle. Ono by to bylo vcelku dobré, ujmout se toho nějaký áčkovější režisér. Dovedu si představit, co by z Bye Bye Mana vzniklo, kdyby ho do rukou dostal Wan. Už jen ta počáteční scéna nebyla vůbec špatná, docela mě navnadila už jen kvůli své brutalitě a suverenitě, navíc v čele s Leighem Wannellem. Výběr hlavních herců mi ale fakt nesedl. Konkrétně tedy holky a černocha. Když přejdu k atmosféře, aspoň cením lehkou snahu, ale o záporákovi se tohle už říct nedá. Byl mi tak strašně jedno a nevyvolával ve mně strach, až to není hezký. Občas se povedla nějaká ta halucinace, ale záporák je tady fakt to největší mínus. Špatné na tom taky je, že nemáte moc šanci soucítit s postavami, protože jsou prostě úplně bezduché. Takže ve finále je vám v podstatě jedno, jak to dopadlo. ()

Juto odpad!

Na tomto filme je všetko zle. Či je to réžia, scenár či herci. Strata môjho času. Bolo to strašné utrpenie dopozerať do konca. ()

PROCESOR

Začátek byl perfektní, jako z Pulp fiction. Jenomže pak se tam přestal úplně řešit děj a celé se to cvrklo na dětskou říkanku. Nevím, jestli jsem se měl bát škrábanců na zdi či co. Je to škoda, potenciál tam byl. ()

Pajkenzi

Nečekala jsem že mě tenhle horor nějak zvlášť zaujme, ale mile mě překvapil, Dostala jsem to co od hororu očekávám, málem sem se po**ala strachy, lekačky tam byli a myslím si že to bylo i dobře natočené. První viděný horor v roce 2017 a jsem spokojená. Bye Bye Man z toho mi jde až mráz po zádech. ()

oveckaoa

Závěrečný zvrat to hodně zachraňuje. Do té doby je to totálně průměrný horor s digitálním psem a jakousi zombie nebo co byl ten chlápek zač. ()

Tft

Kde jen začít s tím co všechno je na tomhle filmu špatně? Už jen ten název The Bye Bye Man. Nejhorší jméno pro hororovou postavu jaké kdy vzniklo award goes to... Snad první film, kdy český překlad "Skryté zlo" dává větší smysl a je lepší než originální název a to už je co říct. Film se drží zajetého stylu: Čím víc klišé a laciných lekaček tím líp. Samozřejmě nechybí úplně tupé postavy, naprosto generický strašák a tak nudný, nezáživný a lacině hororový děj, že si budete každých 5 minut říkat jestli to má vůbec cenu dokoukávat a co to vlastně děláte se svým životem, že se díváte na tuhle zhovadilost. Nesympatické postavy navíc doplněné otřesnými hereckými výkony plus režijní styl, u kterého je vám až líto nadějnějších a nadanějších režisérů, kteří nemůžou sehnat peníze na svůj projekt. Scénář by taktéž potřeboval náležitou úpravu od základu a nejlíp by potřeboval přepsat od začátku znovu někým kdo má aspoň trochu představu o tom jak má vypadat hororový snímek. Ať hledám jak hledám na tomhle filmu prostě není co chválit. 30% ()

Jaro.Krafcik

Pri trápnej scénke s vlakom som aj uvažoval že film vypnem, ale keď ste už v trištrtine tak sa to velmi neoplatí. Neskutočne zlé herecké výkony. Bye bye man alebo úplne presný preklad skryté zlo zanechal iba rozpačitý dojem. Slabý horor aj na jeden večer. 2* ()

Hugo01

Při pátrání po Bčkovém hororu, který by alespoň z části zacelil prázdno, které zeje po Wanových mistrovských dílech, jsem narazil na Bye Bye Mana. Po například vyloženě nedobrém posledním Insidious to bylo příjemné překvapení. Asi na 2 sekundy jsem se bál a to je poslední dobou výhra! ()

herr_carter odpad!

Vážně by mě zajímalo, jak asi vypadají ve skutečnosti ti zdejší hodnotitelé, které po zralé úvaze neváhali ocenit tuto monster-sračku třemi, čtyřmi a nedej bože i v pár případech pěti hvězdami..."brilantní !!..."film který předběhl dobu !!!"....."záležitost pro náročného diváka!!!"....."lekačky tak působivé, až se mi mezi tajením dechu spouštěla samovolně stolice !!!" - těmhle filmovým specialistům, jež ocenili průměrně a nadstandardně tuto největší filmovou krádež a slátaninu, co šla v moderní době do kina, vzkazuji stručně a erudovaně toto:" LEDA VELKÝ HOVNO VY BUZERANTI !!" Film tak blbý, že člověk neví, čím horším má vlastně začít - ať už primárně tím, že film je založen na bázi pravěkého Candymana (prostě jak budeš furt dokola žvatlat tutéž píčovinu, čeká na tebe zmrd !! ) A to ne zmrd ledajaký - v černé pláštěnce a maskou na ksichtu tak povedenou a hrozivou, že podezírám Jardu Nováka, který vlastní půjčovnu kostýmů a škrabošek v naší ulici, že tuto rekvizitu za nekřesťanské peníze pronajal tupým filmovým tvůrcům Čau Čau pána ! Aby toho nebylo málo, tento hrozivý zmrd se nešťastníkům (čti = naprosto nesympatickým nehercům a neumětelům, kteří se nikdy neměli narodit) zjevuje vždy za doprovodu strašlivé bestie, jež má být zřejmě parodie na nějakého zmutovaného psa, který se svým zjevem ale nejvíce podobá něčemu mezi psem-potkanem-hovnem-tygrem-dětskou čmáranicí v jeslích....líp to popsat asi nejde..."Dount sejit, dount sinkit, dount sejit, dount sinkit". Perličkou filmu zůstává obsazení pro mě svaté Faye Dunaway, která podle mě vůbec nevěděla, na co kýve a ti parchanti jí nechají na konci filmu shořet u krbu za použití triků tak reálných, že ani spořič obrazovky z roku 2001 by nebyl reálnější !!! No prostě sračka všech sraček, jak tohle získalo prachy na produkci do kina, to už fakt nechápu nic.....................moje hodnocení = 0 z 10. ()

Han22

Zase jednou nechápu zdejší hodnocení. Bye Bye Man je totiž všechno jenom né sračka, na jakou to vypadá podle zdejších expertů. Podstatou většiny moderních hororů je dopátrat se původu zla (a hovno s tím udělat), tady na to tvůrci šli obráceně. Kdokoliv zjistí o Bye Bye Manovi, začne mít halucinace, trpět paraoinou, přestane rozlišovat mezi skutečností a fantazií a nakonec se změní v třesoucí se hromádku sulcu, která se bude zoufale snažit, aby se jeho jméno nešířilo dál. Přes poměrnou lacinost a nudu ze začátku (což je hororový standart) režisér natočil napínavý, krvavý, strašidelný (duch na stěně!) horor, kterému by se dalo vytknout ledacos. Jenže mě v záplavě všech těch stále stejných duchů bavila ta originalita celého námětu a parádně vygradovaný konec rozhodl o 4*. ()

borec999

Don t say it, don t think it! Ďalšia báchorka v ústrednej úlohe s démonom, pre tento krát s chytľavým názvom Bye bye man. Filmy s démonmi boli v tej dobe (a vlastne aj dodnes) po Insidious,Conjuring a Annabelle "in" a toto je ich nepriznaný a o niečo menej kvalitný klon. No a bez hanby priznám, že ma bavil a že som bol s ním vcelku spokojný. Šablónovitý príbeh, výborná intro scéna s Leighom Whannellom, fungujúca atmosféra a ani ľakačky neboli podľa mňa najhoršie. Body za originalitu si Skryté zlo určite nepripíše, ale hororovo funkčné za mňa bolo, takže nebudem prehnane kritický. Aj keď uznávam, že možno nedokážem byť úplne objektívny pretože práve tento typ príbehov je v hororoch môj asi vyložene najobľúbenejší, takže možno i preto za mňa 4* a 70% ()

bloodline

Ale no tak... Nejedná sa o takú hlúposť, ako nasvedčuje hodnotenie vox populi. Uznávam, má to scenáristické trhliny a aj v trikových zákutiach mohol The Bye Bye Man brúsiť vyššiu ligu. Ale v pravej chvíli docupital horor, ktorý prekvapil v psychických rozmedziach a nesnažil sa iba prvoplánovo strašiť so slabou nekoexistenciou deja. V tomto smere valí jedna radosť a nehrá na rovnakú strunu ako plejáda novodobých hororových predchodcov. Šikovný koncept, ktorý by mohol otesať do lahôdky zvučnejší žánrový fachman. ()