Polnočná láska

• Česko Půlnoční láska (viac)

Romantický film Polnočná láska rozpráva príbeh 17-ročnej Katie, ktorá od detstva bojuje so zriedkavou chorobou a aj ten najmenší záblesk slnečného svetla jej môže ublížiť. A tak celé dni trávi doma a von chodí až po západe slnka. Jej najobľúbenejším miestom je vlaková stanica, kde hrá na gitare náhodným okoloidúcim. Jedného večera zasiahne osud a ona spoznáva Charlieho – športovú hviezdu miestnej strednej školy, ktorého tajne obdivuje už roky. Nepovie mu o svojom ochorení, aby si obaja mohli naplno užiť nádhernú romancu počas jedného takmer dokonalého leta... (Forum Film SK)

De Large

Bol to plné klišé, všetko predvídateľné. Ale bolo to skvele natočené, zrežírované a zahrané. Prvý raz mi vyšli slzy už v piatej minúte a potom ešte veľakrát počas filmu. ()

pichta

Príjemný ľahký film, skôr pre teenagerov. Prvky komédie a hlavne romantiky. Po odbornej stránke to bolo trochu pritiahnuté za vlasy, ale to aby bolo atraktívne pre diváka. Celkovo mam dobrý pocit z toho filmu. Koniec bol ako som čakal... ()

Adelka123

Lepší než ty filmy s rakovinou :-) Je to dojemné, kapesníčky sebou :-) A že to do kin jde s českým dabingem, bez možnosti originální verze s titulky, to mě vážně štve!!! ()

Adolyna

Nejsem si jistá, zda jsem viděla stejný film...? Příběh mi připomínal spoustu dalších filmů (mimo jiné i rok starý film Everything, Everything). Za mě rozhodně zklamání. ()

SinisterBlac

Na film som narazil čisto náhodne no neľutujem. Je to môj prvý film s Bellou Thorne a zatial prijemné prekvapenie Mal by som prestať pozerať takéto filmy...alebo aj nie ()

revere

Strašně kýčovitá ždímačka. Tvůrci se neshodli, zda má být konec happy nebo tragedy. Největší slabinou je absence jakékoliv záporné postavy. Následně pak teatrální výkony herců. Poté naivní scénář a absolutní neznalost hudební branže. Celkem se mi vlastně líbilo, omlouvám se. ()

Martinko991

Klišé, klišé a ešta raz klišé toho je tento film na moj vkus až preplnený. Takisto výkon Schwarzenneegera Juniora bol riadna slabota a film si viacej ako 2 hviezdičky nezaslúži. ()

Zdenek.D

Romantický film, rozhodně neurazí a ve výsledku za poctivé 3! Váhal jsem chvíli mezi 4 ale převážily naprosto a zcela zidealizované postavy. Ale ty asi k žánru patří...takže máte-li chuť na něco, co pohladí a nevadí Vám, že druhý den na to zcela zapomenete, tak hurá do toho! ()

as-minor

Silná, dojemná romantika, ktorá rozozvučí srdcia horko-sladkou melódiou. Láska ako všeliek je možno storako omietaným klišé a vo filmovom priestore sa s podobnými námetmi stretneme ešte nespočetne mnohokrát, ale to ako dokázal režisér precízne dávkovať emócie je úctyhodné. Musím tiež priznať, že Rob Riggle ma herecky príjemne prekvapil a po jeho komických „excesoch“ z iných filmov, jeho postava neuveriteľne pohodového otca ostane v mojich myšlienkach ešte po dlhý čas. Vlastne vďaka celému hereckému obsadeniu je výsledný efekt pre recipienta zážitkom. Určite sa nejedná o svetoborné dielo. A tematika, kde úraduje silná väzba medzi láskou a chorobou tu už tiež bola. To však neznamená, že je vyčerpaná a netreba sa k nej znova vracať. Tvorcovia otvorili tieto hrdzavé dvere a za nimi dokázali vybudovať milý, nenápadný, no úprimný svet. A aj keď tá kľukatá cesta prinášala mnoho rán verím, že mnohí z vás ocenili tú chvíľu, počas ktorej boli jej súčasťou. Veď predsa všetci sa boríme bažinou trpkého života, lež sú to vždy plamene lásky, ktoré nám osvietia cestu. ()

vitek_korenn

Katie trpí přecitlivělostí na denní světlo. Ve dne nemůže vyjít ani na vteřinu ven, jelikož její buňky by se i po nepatrném vystavení slunci začali nekontrolovatelně množit. Svůj život tedy žije pouze ve svém domě se svým otcem. Celé svoje mládí pozorovala ostatní děti, jak si hrají, rostou, užívají normálního života. Věděla však, že ona je jiná a nikdy nebude jako oni. Ven tak chodila pouze v noci. Procházela se spícím městem a snažila se tak být alespoň trochu normální. Snažila se potlačit lidskou přirozenost. Byla nucena vzdát se své sociální stránky. Člověk ale nežije proto, aby žil, ale žije kvůli druhým. Jednoho dne se tak všechno změnilo. Katie přemluvila otce, aby mohla jít na nádraží zahrát pár svých písniček. A zde potkala Charlieho, kluka, kterého pozorovala z okna své ložnice celý svůj život. Od té chvíle Katie teprve začala opravdu žít. Měla totiž někoho, koho může milovat a s kým může pozorovat hvězdy. Romantické filmy potřebují k úspěchu pouze 2 věci, nebo spíš 2 herce. A chemie mezi Bellou Thorne a Patrickem Schwarzeneggerem funguje skvěle. Bella I přes svou vážnou nemoc vždy byla ta pozitivní a její upřímné úsměvy mě hřály u srdce. Patrick byl zase přirozený a nic nepřehrával. Ostatní herci už nedosahují takových kvalit, i přesto ale Midnight Sun zůstane jedním z mých nejoblíbenějších filmů. Atmosféra je úžasná a občas jsem se cítil, jako kdybych to všechno prožíval s nimi. Teď už jenom čekám, až taky najdu někoho, s kým budu moct chodit po nočním městě… ()

trojkolka

Romantická duše jako já, dostala od tohoto filmu co potřebovala. Krásný, zamilovaný, romantický a zároveň strašně moc smutný příběh dvou mladých lidí. Jo jasně, od začátku bylo jasný co se tam bude dít, jak to skončí, že mi od 3/4 filmu až do konce potečou slzy. Ale co? Od toho se na takový film koukám, toto od něj čekám. Takže velká spokojenost. ()

rengers

Ano, je to kýčová slaďárna s velkou lehkosti zahraná. Není tam nic co už by jsme neviděli, ale přesto je tam to, po čem každý touží - láska a pochopení. Chtěl jsem dát za tři, ale vyměknul jsem. ()

HSGID

No neviem či som dal pravom 4 hviezdy keďže sa dajú nájsť lepšie filmy tohto typu. Ale kvôli sympatickej herečke a super hudbe som musel dať. Príbeh bol celkom zaujímavý ale myslím si že by mohol byť kľudne o trochu lepšie spracovaný aby to hralo viac aj na city pretože nejak som nechápal prečo dievčatá od polky tak strašne plakali. Pre mna osobne bol film super a velmi rad si ho pozriem aj doma. ()

Redyx1

Ted jsem prisel z kina a musim zpetne uznat ze ubrousky byly potreba.Silny emotivni a dojemny pribeh,ktery me naprosto dostal.Za me leti 5 hvezd.... ()

BlueSafira

To si robte srandu. Ďalší americký film jak cez kopirák a za každú cenu pôsobiť na city divákovi. SPoILER Mladý Schwarzenegger nevie absolútne hrať.Cely film sa tvári v podstate rovnako aj keď vidno na ňom,že sa snaží minimálne zapájať mimické svaly nejde z neho žiadna energia,žiaden pocit .V podstate mi pripomínal viac robota ako herca a tobôž nie postavu, ktorú mal hrať. Bella Thorne je priemerná Disney hviezda.Mam ju celkom rada. Ale tu sa pokazilo už asi všetko. Halooooo?Ten scenár aj reálne niekto čítal?Nejdem riešiť fakt,že to je zase naivný film o dvoch pubertiakoch (samozrejme najlepšie je keď je jeden looser a druhý topstar na miestnej high school, vidí loosera a okamžite sa do neho zamiluje.) Čo mi väčšinou nevadí ale tu to bolo max strojené. Bella je v tomto filme jedna úžasná, zodpovedná,pravduhovoriaca, chápavá pubertiačka s perfektným, chápavým,cool otcom, ktorá je zmierená so svojím životom ,chorobou a dokonca aj s tým, že umrie do mesiaca.Jediná starosť je budúca frajerka jej otca.Tento daddy-daughter vzťah absolútne nefunguje pretože je strašne moc vidno nereálnost celého pohľadu na vec ,čo dokonca,podľa mňa, hercov donútilo hrať neprirodzene pretože celý ten scenár je neprirodzený. A konečná scéna po jej smrti ?! To vážne? Mladý dôjde ( v zmysle,že je strašne nešťastný ale nevie ani toto chudák mladý Schwarzi poriadne zahrať) s tým , že všetko je jeho chyba.Cool daddy, s úsmevom na tvári a perfektne vyrovnaný so stratou jeho jedinej celoživotnej snahy, mu oznámi, že kdeže, nič nie je jeho chyba,dávno to vedeli. Príde mi ,že film naťahuje zbytočne nezaujímavé detaily a tie hlavné body,udalosti , ktoré sa majú rozvinúť aby sa k divákovi dostala emócia prekročia alebo spomenú len tak pomimo. Vypada to akokeby to robil nejaký amatérsky fanúšik filmu Než jsem tě poznala Alebo Hviezdy nám nepriali. ()

evita_

Myslela som, že moje romantické Ja bude šalieť nadšením...No..nešalie....Romantické dojáky tohto typu celkom môžem (veď ktorá žena si nepredstavuje, že niečo tak romantické a s happyendom sa stane práve v jej živote...), ale na môj vkus tam tú romantiku až tak nezvládli. V zásade ma to nevcuclo do deja tak, že by som odpadávala a ochkala nad tým aké je to krásne, sladké, romantické, milé, dojemné...Aj keď záver bol urobený celkom pekne, za ten dávam jednu celú hviezdu... Nuž a moje realistické Ja - ona krásna, on nič moc. Mohli si dať viac záležať na obsadení mužskej postavy, možno aj to by tomu dodalo väčší šmrnc. Každopádne, keď to zhrniem, ako romantický film celkom obstojné. ()

Vilma007

Na tenhle film jsem se docela těšila, nicméně po asi 15 minutách mi bylo jasné, že zbytečně. Čekala jsem něco jako Hvězdy nám nepřály nebo Všechno, úplně všechno, místo toho jsem shlédla film, který byl všechno, úplně všechno jen ne dobrý. Prkenný terminátorův syn byl ještě prkennější než jeho tatík, no aspoň má svaly, které předvedl v plné kráse v bazénu. To je asi jediný důvod, proč byl do role vybrán. Úspěšně mu sekundovala podobně prkenná sluneční alergička, jejíž afektovaný projev společně s neustálým máváním rukama mi velice rychle začal lézt na nervy, stejně jako to její no no no no no, jako že tu písničku prostě ve studiu nenahraje, ne a ne a ne a ne...no tak ne no. Ale jinak je to moc hezká holka. Nicméně asi po 40 minutách filmu jsem si říkala, ať už konečně vyleze na to slunko a už to proboha skončí. Celé to skončilo přesně tak, jak je u takového filmu očekáváno, nicméně jsem tajně doufala v nějaký zvrat v ději, který se však nekonal. Pak jsem už jen doufala v konec zalitý sluncem. ()

KKNovak129

Když se v sále kina setmělo a začal film, nečekala jsem, co mě následujících 91 minut čeká, takže snímek Půlnoční láska byl spíš takové menší překvapení - dá se říct hezké zpříjemnění sobotního odpoledne - než dlouho plánovaný kousek, na který prostě musím jít. Drama o reálných nemocích, které můžou náš život znepříjemnit, ba i (za některých nepříjemných okolnostech) ukončit, mě zrovna moc do kina neberou (výjimkou může být např. Než jsem tě poznala), avšak novinka s Bellou Thorne a Patrickem Schwarzeneggerem v hlavních rolích mě naprosto uchvátila. Kdo někdy slyšel o nemoci XP, tedy Xeroderma Pigmentosum, určitě se mnou bude souhlasit, že jde o velice nepříjemného společníka, který provází jak malé děti, tak i babičky a dědečky po celém světě. Děj samotný byl vskutku dobrou myšlenkou, ovšem herci tomu dodali větší šťávu. Postava Katie si vaši pozornost a obdiv mohla získat způsobem, jakým svou nemoc a krátký život žila - i když její matka zemřela a ona věděla, že každé její další ranní probuzení je pouhým darem, brala vše optimisticky. Postava Charlieho si vás naopak mohla získat téměř zadarmo, stačilo se pouze usmát :D ()

viax

Ona je fajn, ale on je herecké kopyto, které se umí jen ukázkově usmívat, a teprve, když jsem si přečetla, že je to model, tak mi doklaplo, odkud ten úsměv znám - z reklam. Je to prázdný úsměv na kameru. Škoda. ()