Odvrátená strana slnka

• Česko Odvrácená strana Slunce (viac)

Americký mladík Rick (Brad Pitt) tráví společně s otcem a nemocnou matkou čas v cizí zemi, přičemž Rickův život spočívá v nečinném pozorování života kolem z "temnoty". Jeho vzácná choroba mu totiž nedovoluje vyjít na světlo, protože kontakt s ním by mu do několika dní přivodil bolestivou smrt. Lékaři i léčitelé si nevědí rady a léta ubíhají... A tak když Rick narazí na chytrou americkou dívku, rozhodne se vyměnit budoucí roky možného přežívání za krátký čas skutečného života. (HOODY)

Xmilden

Jelikož mám k Jugoslávii silný vztah, dokázal bych se kochat krajinou bez ohledu na to, že zde hraje jistý mladík, který se později stane proslulým Bradem Pittem. Tím, který v SEVEN bude lapat Johna Doea, ve Světové válce Z kosit zombíky a v Panchartech prozměnu srážet Nácky. Tady jsme na začátku jeho kariéry a sledujeme příběh kluka s vážnou a vzácnou kožní chorobou, který si musí vybrat zda prožít 3 dny naplno nebo celý život schovávaný pod maskou. Musím přiznat že krásná Cheryl Pollak mu jeho rozhodování hodně usnadní. 60% ()

Markussis

Velmi zajímavý námět je asi největším plusem filmu. Ovšem mizerné zpracování odhaluje jeho skutečný účel a sice propagaci amerického úsměvu mladého Brada Pitta na balkáně. Film je jako celek dnes již opravdu slabý a působí neuvěřitelně naivně, prvoplánově. Přesto objektivně vzato je film stále ještě dobrý průměr a jako oddychový je dostačující i pro současného diváka. ()

dzira

Božidar Nikolić se urputně snažil natočit americký film. To se mu povedlo. Má skoro všechny rysy průměrné americké lovestory. Nicméně tímto filmem pro stříbrné plátno v roce 1988 objevil Brada Pitta, pro kterého to byla první hlavní filmová role... Není to úplně špatný film, jen je škoda, že z černohorského pobřeží udělal něco jako Miami Beach a po atmosféře Balkánu tu není ani stopy. V rámci Nikolićovy režijní (jinak je především kameraman) filmografie je to ale nejslabší kus... ()

MM_Ramone

V roku 1988 Brad Pitt stvárnil hlavnú postavu vo filme "Odvrátená strana slnka". Zahral si mladíka trpiaceho vzácnou, smrteľnou chorobou, ktorý sa zamiloval do krásnej dievčiny kvôli ktorej je ochotný obetovať svoje zdravie a i život. Brad mal vtedy dvadsaťpäť rokov, akurát rozbiehal svoju hereckú kariéru. Romantická dráma "The Dark Side of the Sun" síce za moc nestojí, ale už vtedy sa dalo poznať, že z Brada Pitta raz bude veľká hollywoodska hviezda. ** ()

Malarkey

Jestli se na film chcete podívat proto, že jste četli jméno Brad Pitt, tak se na to vyserte. Brad tu totiž většinu času je zakrytej maskou, protože jinak by na místě skapal. Na druhou stranu mě moc mrzí, že se tohle nenatočilo pořádnějc, protože prostředí chorvatského historického městečka nemělo chybu. Jen kdyby to tak strašně nenudilo. Jakmile se tu ale objeví Brad, každý možná zkolabuje blahem, protože Brad tu s hladkou tvářičkou vypadá jak dokonalý člověk. Až se tomu nechce věřit, že někdo v mládí mohl vypadat zrovna tak, jako on. ()

• Film byl natočen v roce 1988. Kvůli válce v Jugoslávii však bylo mnoho záběrů ztraceno, a tak byl dokončen až v roce 1997. (morgos)
  • Rick (Brad Pitt) má chorobu Xeroderma pigmentosum. Rovnakú chorobu mali napríklad deti vo filme Ti druhí (2001). (Hamaradža)