Kde domov můj?

(relácia)
Súťažný
Česko, 2016, 25 min

Kde domov můj? je nová zábavná kvízová hra pro tři soutěžící. Je zaměřená na znalosti, které se týkají naší vlasti, a to ze všech možných oborů např. historie, geografie, politiky, vědy či sportu. Soutěž má tři kola. Soutěžící si vybírají otázky z daných témat, s různou obtížností (vyjádřenou počtem bodů). V prvních dvou kolech vždy vypadne ten s nejnižším počtem bodů. Ve druhém kole vybírají dva zbylí soutěžící z množiny otázek, které mohou být na jakékoli téma a jsou odlišeny pouze bodovým ohodnocením. Zajímavostí je, že každý z nich může jednou navrhnout téma otázky svému soupeřovi. Finalista ve třetím kole správnými odpověďmi vyhrává peněžitou odměnu, lišící se vzrůstající náročností otázek. Pořad moderuje Aleš Háma. (Česká televize)

Everyone

Upravená verze soutěžního pořadu Riskuj!/Risk!, resp. Jeopardy!. Méně otázek, výrazné zúžení témat, za to více vaty (kecání) okolo - před každým kolem...naštěstí moderátor Háma to před prvním kolem tlačí směrem k turismu, takže celkový dojem z této části není tak špatný...před druhým kolem je tématem zaměstnání a záliby a zde to opět končí klasickým kolovrátkem...zahrádka, štrikování a filatelie, no, věru to mě opravdu nezajímá), modifikovaná pravidla v počítání (proč násobky 5 bodů?; proč se nesčítají správné odpovědi v prvním kole?), nižší výhry....Jak je nízká kadence otázek, nemůžu hodnotit vysoko (8+12+5 = 25 otázek (případně +1 za závěrečný risk a jiné rozstřely) za 25 minut, pff - napr. pořad Duel 50 otázek za stejný čas, AZ-kviz - odhaduji, že průměrně padne 45-55 (ale i 70) - protože 3 (3 souboje) x7 (sedm polí na propojeni) x2 (dva soutěžící, i když teoretické minimum je 21 za celý díl)). První kolo by mohlo být bohatší na otázky, onen nešťastník se ani neohřeje a je s úsměvem požádán, aby se vrátil ke své rozštrikované šále. ()

mh.mail

50% - Solidní vědomostní soutěž, otázky jsou občas nevyrovnané, ale jinak to celkem jde. Aleš Háma je jako moderátor v pohodě. ()

zdeny99

Otázky jsou všelijak obtížné. Některé jsou pořádně těžké, jiné zase moc jednoduché. Ale ten Háma... co ten tam blábolí, to je strašný. [1033. hodnocení, 54. komentář, 51%] ()

Kakho-oto

Příjemná a odpočinková soutěž s poměrně nízkými výhrami. Jednu hvězdičku jsem přidal kvůli vlastní a nakonec ne neúspěšné účasti. ()

Drom

Lenost psát komentáře mnou stále cloumá, ale když se naskytne takovýhle skvost, neodolám. Je to vlastně taková kopírka Riskuj, ale ještě jednodušší. Ano, i to je možné. V prvním kole máme tři aspiranty na ztrapnění se a Aleš Háma jim pokládá zapeklité otázky z učiva prvního stupně základní školy. Ve druhém kole teda přitvrdí na látku druhého stupně ZŠ no a kdo má nejvíc bodů, může vyhrát prašule, teda pokud ví nějaký další kraviny, jako že spojené s vybranými kraji. Ale tak co bych čekal od pořadu a Alešem Hámou, že. ()

boni

V poslední době pravděpodobně nejlepší vědomostní soutěž. Nedočkáme se zde sice takové kadence otázek jako v Riskuj nebo AZ kvízu, ale počet je dostačující a hlavně jsou o České republice, takže velmi zajímavé a většinou i triviální. Takové odpočinkové procvičení mozku, moc u toho nemusíte přemýšlet a většinou odpověď znáte. Ideální na podvečerní klídek po náročném dni. ()

Ceberus

Takový zvláštní protiklad... Na jednu stranu působí jako velmi levná kopie Riskuj, na druhou stranu jsou otázky týkající se naší země velmi náročné, o několik úrovní nad Máme rádi Česko. Z jednoho dílu, kde padne tak třicet otázek, jsem věděl třeba dvě. ()

hero_bk odpad!

Tohle není ublíženost, tohle je objektivní. Byl jsem tam a mám to z první ruky. Háma je naprosto naprosto neschopný moderátor (není problém jeden vstup o jedné větě natáčet 12x). Otázky v prvním kole jsou pro mateřskou školku a je to jen o tom, komu líp funguje tlačítko (ani ne o rychlosti, fakt jen o funkčnosti tlačítka). V dalších dvou kolech jsou naopak na úrovni, že to nemůže vědět snad nikdo. Však je taky průměrná výhra snad 1000 korun... Zrušit! ()

IvonaK

Dobrý vzdělávací soutěžní pořad u kterého se člověk dozví zajímavé věci a může být vzdělanější. Akorát mě vadí ten Aleš Háma že všechno čte z papíru a naprosto se tím znemožňuje. ()

EmilHS odpad!

Přijde mi, že i ten Háma se u toho nudí. Fakt by mě zajímalo, jestli někomu nevadí ty řeči po zodpovězení otázky... Navíc ty otázky jsou podle mě hrozně těžký. Nejhorší vědomostní soutěž co jsem kdy viděl, jednoznačně. ()

Rattlehead

Tuhle soutěž mám celkem rád, dokonce jsem se do ní i přihlásil, ale zatím nic... Štve mě jen možnost přehodit otázku na soupeře ve druhém kole (někteří soutěžící jsou neskuteční křiváci) a Háma by se mohl občas oholit. ()

Freza77

Vzdělávací soutěžní pořad to jo, ale proč proboha po odpovědi cituje tak dlouhý text, je to pak strašně natažený. Dal bych tři, ale jelikož je to tak dlouhý tak dam 2. ()

majky19

Povedená televizní soutěž, která není v žádném případě monotónní a nudná, moderátor Aleš Háma je velmi kultivovaný, vtipný, a sympatický průvodce pořadem a divák se z pořadu často dozví i spoustu nových zajímavých věcí. ()

Pibi(kus)

Aleš Háma a jeho dokonalá znalost geografie ČR a každé dědinky našich luhů a hájů. AH: "Ano, ano, v Bitozevsi na návsi má paní Jarmila opravdu skvostnou předzahrádku. To mohu potvrdit. A odkud je náš druhý soutěžící?" ()