Riskuj!

• Česko Risk!
Súťažný
Česko, 1994, 40 min

Účinkujú:

Petr Svoboda (moderátor), Jan Rosák (moderátor), Ivan Vyskočil (moderátor), Jan Krasl (moderátor), Pavel Svoboda, Petr Novotný

Vědomostní soutěž. Na začátku jsou tři, vyhraje jen jeden. Zajímavé otázky, zajímavý moderátor, napínavý průběh soutěže a lákavé výhry - to vše tento pořad přináší! (cheyene)

Havala

Nábytek firmy Asko, tak toto mi zůstalo v paměti z celého risku. Je pravdou, že zad dob mé střední chodili na večeři na intru skupinka spolužáků pravidelně pozdě právě kvůli této soutěži. Postupné renovace udržely tuto soutěž celkem dlouho při životě. Nedokázala ale čelit soutěžním pořadům s dotacemi v milionech korun. ()

7ynek

Vlastně si tam pamatuji jenom Rosáka a ten byl nejlepší. =) Nevím, co na tom komu vadí. Pořad to byl povedený a ještě když se ze začátku soutěžilo o pračku apod. =D ...nebo ten týpek z mensy (http://www.mensa.cz/mensa/), co jim to tam vybral víc jak o melouna. =D To byly časy a jiná vědomostní soutěž tehdy pořádná nebyla. Až na AZ kvíz, který ale chodí doteď. =) Pak milionář ale to už tak nějak potom nebylo ono, nemělo to ten spád, a soupeření více soutěžících. ()

Iggy

Riskuj! byla podle mě nejlepší vědomostní soutěž, jakou u nás kdy dávali. S Janem Rosákem samozřejmě :) Hlavně v ní bylo hodně otázek v krátkém čase, což se o Milionáři a dalších podobných soutežích říct nedá. Tam se za celý pořad dočkáte tak dvou normálních otázek, ostatní jsou buď lehké nebo moc těžké. Škoda, teď už nám zbyl jen AZ-kvíz... ()

wosho

Před vylepšením (které vedlo k opaku) bylo "Riskuj!" dobrým vědomostním pořadem, který jsem jako malej často sledoval a odpovídal na otázky. Po čase jsem v popůlnoční reprýze starých dílu tento pořad opět viděl a byl jsem zděšen tou várkou hloupých a primitivních otázek. PS: a opět musím podotknout, tento druh tvorby na čsfd nemá co dělat!!!! ()

Petroff

Docela povedenej televizní soutěžní pořad. Ono, především byl jeden z prvních dle západního vzoru. Velmi dobře si pamatuju na Rosáka, Vyskočila i Pavla Svobodu. Teď tady čtu, že to moderoval i Petr Novotný?! ZOMG! Naštěstí jsem v jeho podání nikdy neviděl, ale úplně slyšim ten jeho nakřáplej hlas, jak pronáší nějakou vtipnou prupovídku, debil ... ehm... edit 2013: Užívám si reprízování z 90.let. ()

• V roce 1994 začala TV Nova vysílat pořad Risk, jednalo se o českou verzi amerického pořadu Jeopardy (od r. 1984). Hlavní výhrou byl automobil – od roku 1994 do roku 1995 Škoda Favorit, od roku 1995 Škoda Felicia Combi. V roce 1996 však TV Nova odmítla dále platit distribuční poplatky s odůvodněním, že se pořad originálu Jeopardy natolik nepodobá. Změnila tedy název na Riskuj!. Hlavní výhrou pořadu Riskuj! byl též automobil – od roku 1996 do roku 1997 Škoda Felicia Combi a od roku 1997 do roku 1999 Škoda Octavia. (TomasSlach)