Šimon a Matúš idú na riviéru

• Česko Šimon a Matouš jedou na Riviéru (viac)

Šimon a Matúš sú dvaja flákači, ktorí sa odmietajú živiť poctivou prácou a radšej občas niečo ukradnú. Jedného dňa sa pokúsia predať vodičáky na nákladné auto, ale neznámy muž im dá ponuku, ktorá sa neodmieta. Ak bezpečne prevezú kamión s tovarom do Marseille, čaká ich tučný honorár. Nákladné vozidlo je údajne plné sprejov proti hmyzu, a tak musia byť obzvlášť opatrní, pretože pri náraze by mohli tlakové nádoby explodovať. Pri colnej kontrole objavia Šimon a Matúš medzi debnami revolver, čo ich ale nijak nerozruší, naopak, so zbraňou si užijú trochu zábavy. Pokojne potom pokračujú v ceste nan riviéru a ani si nevšimnú, že sa im na päty zavesila banda mafiánov, ktorí ich chcú pripraviť o náklad. Zábava sa začína, bláznivé naháňačky a bitky prešpikované humorom na seba nedajú dlho čakať. (TV JOJ)

Frog.cz

Jednoduchá,přímočará zábava která má v sobě akci a humor.Navíc,dá se říci nejoblíbenější film mých dětských let,oni komanči toho moc nepustili že. ()

vlKousek

Nejlepší komedie ve stylu Spencera s Hillem...tohle je možná ještě o chlup lepší. Vyrůstal jsem na tom a pokaždé se fakt chechtal už tomu gumovému kuřeti na začátku....a ta písnička, co tam je ústředním motivem je taky naprosto parádní. Nu co dodat, 5* jistojistě :) ()

pekas

Pořád klasika, hlavně díky dabingu. Škoda toho konce, ale scéna v baru není špatná. Nicméně slabší, než jednička. 78% ()

Eraser

Kopie, která málem předčila originál aneb Když dva dělají totéž, je to totéž. Nevím jestli někde jinde existuje takhle dokonalá nápodoba, která je dokonce lepší než některé filmy Buda Spencera a Terence Hilla. ()

ostravak30

Ta podoba s mnohem slavnější dvojicí je tak velká, že ještě na začátku snímku jsem si myslel, že budu sledovat T. Hilla a Buda Spencera. A vše ostatní jede v zajetých kolejích. Paul L. Smith je ten, co vymlátí všechny, Antonio Cantafora je spíše důvtipnější. Jediná změna je tak v tom, že jsou to hlupáci ve skutečnosti oba. A z toho plynou i jejich starosti a rádoby úsměvné momenty. Jenže kromě slavné hudební melodie nenacházím nic, kvůli čemu dávat vyšší hodnocení. Jediné s čím se tvůrci obtěžovali byla dějová linka, ale ani ta není nijak důmyslná. Vše ostatní prostě okopírovali. Včetně rvaček, které ale asi nikdy neomrzí ač viděno 100x jinak. A to se mi nelíbí. Nevymyslet nic vlastního, jen kopírovat jiné a mnohem lepší je ubohé. Tito dva pánové, při vší úctě k nim, nesahají B. S. a T. H. po kolena. Navíc jsem až nyní zjistil, že tohle už je druhý díl (moje chyba) a první jsem neviděl. ()

Stejšn

Kopie je prostě jen kopie a děj je nijaký. Je tam málo ze všeho, co to kopíruje (krom bouraček, aut tu zničili snad padesát). Ústřední dvojice je nesympatická a působí přitepleně. ()

mr.bredok

Jako dítě jsem se obrovsky bavil a byl to vždycky svátek, když šel tento film v televizi a dnes mě to rovněž potěší. Asi to nemá hodnoty, nad kterými se ukájejí filmoví experti, ale myslím, že soudného člověka to nemůže urazit.. ()

martins

První setkání s filmy Buda Spencera a Terence Hilla, který jsem viděl, ikdyž zde zaskakují dvojníci. Určitě jeden z nejlepších filmů tohoto druhu, srovnatelný s filmy estli se rozlobíme nebo Sudé a liché. Paula Smitha jsem dlouho považoval za Buda Spencera tak velká podobnost s ním pro mne byla. Nezapomenutelné hlášky: " Je tu sloup, já ho vidím" nebo třeba scénka s dvěma kamiony: " Říkám ti, že jsem ti nic nemyslel, jsi snad hluchej?" Co já, že jsem teplej?" nezapomenutlné.... ()