Šimon a Matúš idú na riviéru

• Česko Šimon a Matouš jedou na Riviéru (viac)

Šimon a Matúš sú dvaja flákači, ktorí sa odmietajú živiť poctivou prácou a radšej občas niečo ukradnú. Jedného dňa sa pokúsia predať vodičáky na nákladné auto, ale neznámy muž im dá ponuku, ktorá sa neodmieta. Ak bezpečne prevezú kamión s tovarom do Marseille, čaká ich tučný honorár. Nákladné vozidlo je údajne plné sprejov proti hmyzu, a tak musia byť obzvlášť opatrní, pretože pri náraze by mohli tlakové nádoby explodovať. Pri colnej kontrole objavia Šimon a Matúš medzi debnami revolver, čo ich ale nijak nerozruší, naopak, so zbraňou si užijú trochu zábavy. Pokojne potom pokračujú v ceste nan riviéru a ani si nevšimnú, že sa im na päty zavesila banda mafiánov, ktorí ich chcú pripraviť o náklad. Zábava sa začína, bláznivé naháňačky a bitky prešpikované humorom na seba nedajú dlho čakať. (TV JOJ)

ghatos

Ve své době se to trefilo do vkusu diváctva. V roce 2015 i roce 2022 je to už jen vykopávka s překonaným, ale roztomilým humorem. 64%. ()

Pecival

Koukl jsem na to po letech znova a pořád se docela bavil. Samozřejmě ta nostalgie tam pořád je, ale tohle je prostě pohodovka. Herci jsou super. Hlavně Dominic Barto je král. ()

sedm.1

Asi nejčastější film,ke kterému se vracím,když se chci pobavit a zlepšit si náladu.Tolik hlášek a opravdu vtipných scén nacpaných v jednom filmu je paráda a i v budoucnu se k této srandičce budu 100% vracet! ()

lewwin

Další pokračování trampot dvou podivných týpků, kteří vypadají jako Terence a Bud. A opět je to vtipné. Čtyři hvězdičky davám zejména kvůli českému dabingu, který je tak hrozný, že je až legrační. Jé, panenka, která čůrá! ()

LexBarker

Být mi patnáct,jako když jsem to viděl poprvé,dám tomu minimálně čtyři hvězdy,takhle pořád ještě dobré tři.Možná lepší než většina Spencerovek a Hillovek(s vyjímkou Jestli se rozzlobíme a Dvou výtečníků). ()

vitekpe

Je zajimavy, jak mohlo vzniknout neco uplne stejneho, jako bylo neco uplne jineho (Terrence a Bud), a pritom je to docela podobne vtipne. :-) V detstvi to byl hit. ()

Han22

O fous slabší než první díl, ale stále výborné pokračování. Šimon a Matouš se vydávají na cestu kamioňáků/pašeráků, takže první půlka se nese ve stylu honiček, bouraček a automobilových gagů. Dojde i na půlení auta a geniální přetlačovanou s druhým kamionem, kterou bych nechtěl zažít naživo na silnici. Druhá půlka je už slabší, ale i zde se najde pár skvělých scén - například Šimonova deprese, při které zlikviduje dva padouchy nebo geniální závěrečná bitka na lodi. ()

Zagros

Komentář bych prakticky mohl opsat z předchozího dílu. Proto jen ve zkratce - klon Spencera a Hilla, v mládí se mi to líbilo a teď už se raději kvůli možnému snížení hodnocení dívat nebudu. Navíc jen dodám, že druhý díl není o nic horší než první a naštěstí než se tvůrci vyčerpali, tak raději skončili a to se taky cení. ()

Lukiš

Když jsem to viděl v dětství, zbožňoval jsem to. Teď jsem se na to podíval znovu, ale žádný dojem to na mě neudělalo... ()

Slimak

Nostalgie nehrubšího zrna....KID STUFF je prostě filmový hit mého dětsví.Od tý doby jsem začal šilhat po kamionech.Navíc vynikající český dabing navozuje příjemně domáckou atmosféru....komedie o cestách dvou pitomců se dokázala vrýt do povědomí lidí velice dobře....osobně když jsem po letech slyšel zase tu hudbu naskočila mi husí kůže.JINAK ABY BYLO UŽ JASNO...TOHLE JE PRVNÍ DÍL!!! ()