Šimon a Matúš idú na riviéru

• Česko Šimon a Matouš jedou na Riviéru (viac)

Šimon a Matúš sú dvaja flákači, ktorí sa odmietajú živiť poctivou prácou a radšej občas niečo ukradnú. Jedného dňa sa pokúsia predať vodičáky na nákladné auto, ale neznámy muž im dá ponuku, ktorá sa neodmieta. Ak bezpečne prevezú kamión s tovarom do Marseille, čaká ich tučný honorár. Nákladné vozidlo je údajne plné sprejov proti hmyzu, a tak musia byť obzvlášť opatrní, pretože pri náraze by mohli tlakové nádoby explodovať. Pri colnej kontrole objavia Šimon a Matúš medzi debnami revolver, čo ich ale nijak nerozruší, naopak, so zbraňou si užijú trochu zábavy. Pokojne potom pokračujú v ceste nan riviéru a ani si nevšimnú, že sa im na päty zavesila banda mafiánov, ktorí ich chcú pripraviť o náklad. Zábava sa začína, bláznivé naháňačky a bitky prešpikované humorom na seba nedajú dlho čakať. (TV JOJ)

Mylouch

"Kdyby nás viděl Fru-Fru, byl by na nás pyšnej." S přehledem odehraná komedie pro mládež, ovšem plná italských narážek na šlapky ap. Zábava našeho dětství, v níž se zakonzervovala estetika středomořského designu 70.let, s ♫ ústřední melodií, která od úvodních titulků tvoří sebevědomou páteř celé "tuningové" komedie. Hlavní dvojice plus stylový pilíř Dominic Barto a cesta do Dakaru jako nastavovaný přídavek. (Se znalostí dějů budoucích trochu zamrazí titulní list Figara se zprávou o evakuaci Francouzů z Phnompenhu) ()

sator odpad!

Už v dobách dětství mi přišlo naprosto ubohé parazitovat na Hillovi a Spancerovi Slavnou filmovou písničku s názvem On My Way, nazpíval herci tří hlavních rolí tedy : Paul l. Smith - Antonio Cantafora - Dominic Barto ()

vesper001

Já nevím. Z dnešního pohledu mi samozřejmě připadá parazitování na kultu fackovacích komedií Buda Spencera a Terence Hilla nechutné, pamatuju si ale, jak mě v dětství Šimon a Matouš bavili. Filmařsky je to srovnatelné: člověk se občas zasměje a to je asi tak všechno. ()

lennyd

Peněz moc není, práce taky nevoní, a tak se Šimon s Matoušem rozhodnou zpeněžit poslední cennou věc, kterou mají - své řidičáky na náklaďák. Po cestě potkají jednoho chlapíka, který jim nabídne jednoduchou fušku - dovezou kamion s přípravkama proti hmyzu do Marseilles, a dostanou spoustu peněz hezky na ruku. Na cestě ale Šimon s Matoušem zjišťují, že je (opět) někdo tak trochu zneužívá ... Po veleúspěchu těchto komediantů by byl hřích nenatočit volné pokračování (na druhou stranu by určitě hříchem bylo snažit se dál táhnout sérii až do odpadových pekel). Ale tady ta dvojka, si na nic nehraje (nezkoumejte kde vzali naši hrdinové řidičáky), o moc v ní nejde, kromě desítek různých gagů a vtipných scének. Oproti jedničce je sice o chlup slabší, ale není to nikterak hrozný, a navíc Morgan a jeho banda spolehlivě zasahuje i tady... ()

pytlik...

Mladí, nespoutaní, nezodpovědní, hraví, vtipní, štítící se práce... může být někdo sympatičtější? Na rozdíl od podobných filmů zde hromadné bitky nepatří k vrcholům nudy, ale naopak, člověk se při nich maximálně baví. ()

Luk80

Fru Fru říkal, že odpouštět je lidskééééééé..... Opravdu legendární podívaná a skvělá komedie, na kterou jen tak člověk nezapomene. S bratrancem jsme jí hodně sjížděli na videu a uctívali gang, jenž pracoval pro Fru Frua. Dominic Barto v dabingu Jana Přeučila tady nemá chybu. Kdo by neznal jeho přískřipnuté ruce a neskutečný počet facek, kterými obdařoval svou partu, hehe. Nezbývá než, všem kteří dali méně jak tři hvězdy ukázat paroháče ! :-) ()

noriaki

Možná to bude znít jako svatokrádež, ale kdyby tahle komedie patřila mezi ty s Terencem Hillem a Budem Spencerem, byla by jedna z těch nejlepších. Paul L. Smith je totiž akčnější a pohotovější, než jeho flegmatický skoro dvojník. Chemie mezi nimi funguje podobným způsobem a tak ani nevadí, že herecky na své slavnější předchůdce trochu ztrácí. Zápletka je vykradená ze známějších francouzských komedií o záměnách a partě neschopných zločinců. Nechybí ani tradiční honička s autem které se postupně rozpadá, ale nějakou záhadou pořád jede. Dřívější Citroeny něco vydržely. ()

VasaX

Nechci se opakovat ale ty bitky, ty hlášky/dialogy...a ta nostalgie, jak jsem s bráchou proseděl dlouhé hodiny u prvního videa o točil "šimon a matouš..." stále dokola (dobře...ještě terminátora jedničku a dvojku ;-)). Lehká bláznivá komedie s italskými dvojníky :-) ()

zdenny

Hrdinové mých klukovských let. Měl jsem víc rád Šimona, protože ten dokázal přeprat opravdu úplně každého. A sám jsem si myslel, že to tak taky jednou dokážu. Vlastně to byli mí první akční hrdinové - dávno před Arnoldem, Sylvesterem a dalšími. Tato italská bláznivá komedie s dobrou ústřední písní mě vždy pobaví. I proto, že jsem se na ni díval každý rok na Silvestra. Rodiče sice chtěli sledovat nějakou zábavnou estrádu, jenže já byl neodbytný. A jako všichni, i my jsme měli jen jednu televizi ()

JohnSmith

Italové asi měli Spencera a Hilla málo a tak vytvořili klony, které však nejsou tak charismatické jako originály, ale i tak dokážou slušně pobavit, i když se jedná zase jen o vtipnou fackovanou. ()

lykan9

První díl dua Šimon a Matouš, o kterém jsem si v dětství myslel, že je dílem druhým. Sice staré, ale po trochu pomalejším rozjezdu, dokonalé zpestření pro všední den. U tohohle filmu se budu řehnit snad i za dalších 100 let. ()

Kosmik 1

Skvělé pokračování prvního dílu. Klasika jak má být. Opět skvělé bitky, hudba, hlášky. Jde přeci o zábavu a tihle dva mě bavili, o nic víc tady nejde. Ikdyž je to stupidita, důležité je, že pobaví :-) Ach ta nostalgie... ()