Kolos

• Španielsko Colossal (viac)

Gloria (Anne Hathawayová) je nezaměstnaná královna večírků. Když její vztah s praktickým přítelem Timem ztroskotá, je nucena se přestěhovat zpátky do rodného městečka, aby si dala svůj život zase do pořádku. Zde opráší vztahy s nejlepším kamarádem z dětství Oscarem (Jason Sudeikis), dobráckým majitelem baru obklopeným partičkou štamgastů, a pokračuje ve svém nezřízeném pití. Mezitím začne na druhém konci zeměkoule příšera v nadživotní velikosti každou noc útočit na jihokorejský Soul, což upoutá pozornost diváků z celého světa. Jednou v noci Gloria s hrůzou zjistí, že běsnící monstrum v katastrofálním měřítku kopíruje každý její krok, který udělá na místním dětském hřišti. Když Gloria a její přátelé prokouknou tajemství tohohle bizarního úkazu, objeví se druhá, ještě ničivější bestie. A brzy se začne schylovat k epickému zúčtování obou nestvůr. (HBO Europe)

mr.twizta

Doporucuju si co nejmene precist a jednoduse zmacknout play. Punkac Nacho Vigalondo je tu s dalsim originalnim filmem, ktery prinasi duvtipny spin na klasicke kaiju filmy. Na Ann Hathaway i Jasona Sudeikise je radost se divat a pokud casto pijete, je to film primo pro me. Teda vas. ()

cubiczech

Ono to podle obsazení vypadá na nějakou romantickou komedii, ale ve skutečnosti se v tomhle díle skrejvá dobrej nápad. Bohužel provedení dobrý neni a film neustále mění nálady a kombinace dramatu s komedií na mě prostě nějak v tomhle případě nefungovala. Naštěstí je to tak trochu perverzně ujetý, Hathaway tam dostane několikrát do držky a má to R-rating. Jen je to prostě nekonzistentní bordel s kdybych to neviděl, tak neni můj život horší, špinavý tři hvězdy. ()

Kushina

No komedie to pro mě rozhodně nebyla. Sice zajímavý námět, ale grafické a příběhové zpracování nestálo za nic. 2h v p*deli a nijak napjatý jsem nebyl . To jak se ty 2 prostory prolínaly se mi dost líbilo, ale jinak suchý příběh vesměs bez akce a napětí. 45%. ()

trickmaster

Tyvole, to byl matros. Film, kterej mel takovej potencial a takhle ho dokazal rejza zprznit, znasilnit a zkurvit. Tak dlouheeeeeeeeeeej a nudneeeeej prubeh cituplnym, emocionalnimm a uplne bezduchym dejem sem se dlouho neprokousaval. V tomhle filmu predevsim vubec nejde o nejaka monstra, ale o 2 uplny debilni kreteny, kteri proti sobe vedou spory podobne sesterske a bratrske lasce. No....20% a to jen kvuli par dobrym scenkam! ()

LencaN odpad!

Nejhorší příběh, co jsem za poslední dobu viděla. Ten film byl naprosto o ničem. Místo, aby tedy využili toho nápadu, že pokud někdo vstoupí v určitou dobu na jedno dětské hřiště, tak se zhmotní v podobě monstra na druhé straně planety, tak z toho udělali rádoby moralizující břečku. Pořád jsem čekala, v čem je ten zakopaný pes. A on žádný nebyl. Vlastně celý tento opruz by měl být zakopán a nikdy víc nepromítán. Hlavní hrdinka - nesympatická kráva alkoholička, která by měla navštívit kadeřníka a její herecký spolubojovník s plnovousem byl tak neuchopitelnou postavou, že jsem jen zírala, jak takový blábol mohl vůbec někdo zfilmovat, když to nemá vůbec žádnou vypovídací hodnotu a přínos. Hlavně to nemá žádnou pointu. ()

Dacsus

Toto ma prekvapilo - fakt netradične poňaté vykreslenie vzťahu dvoch priateľov. A myslel som si že to bude totálna kravina. ()

hrafnain

Malé drama o gigantických příšerách a vnitřních démonech. Trailer prozrazuje téměř vše, z filmu vlastně stačí si pustit posledních deset minut ::: Nicméně přes neurčitou vleklost film neurazil. Já na Glorii mohl oči nechat :) ()

raikonen16

To, co se jevilo jako film s výborným nápadem, naprosto neví, čím vlastně být chce. Snaha o funkční mix žánrů přes černou komedii po drama s prvky thrilleru absolutně nefunguje, přitom film je rozjetý velmi slibně. Herecky to vyloženě špatné není, ale u Hathaway jsme si přeci jen zvykli na jinou úroveň herectví. Pozitivem je určitě odvaha tvůrců jít do něčeho netradičního, ale tady to bohužel chtělo ještě trochu více popřemýšlet nad scénářem a celkovou formou filmu. ()

Kuchna

Tomuto filmu jsem dal 4 hvězdy z několika důvodů. Hlavně jde o to, že jsem si původně myslel že to bude komediální sci-fi(což částečně je), ale asi tak v půlce filmu jsem pochopil, že je to vedlejší příběh. Hlavní linka která se rozjede tak v půlce a běží hlavně už od začátku, je tak trochu temnější a ze života. Film je spíš o tom co vše dokážeme dělat za špatnosti a co vše nás v životě ovlivňuje... Monstra potom začnete spíš chápat, jako drsnější ukázku lidského chování. Dobro a Zlo... A hlavně celkem originální námět... ()

zekon

Hrozná slátanina kde hlavní příběh nesouvisí s tím co to vyplňuje jako vata. Nepochopil jsem co to byl za pokus a o co, tohle mohla být povídka 20 minut do nějakého seriálu. ()

Pythonator

Kandidát na nejkokotštější kokotinu a nejujetější drama roku. Vzhledem k praštěnému námětu jsem čekal komedii, ale ona to komedie vůbec není. Spíš to má překvapivě blíž k psycho hororu. Ať už je to cokoliv, rozhodně je to originální. Zdlouhavě nudné tempo to celé sráží téměř až k hranici nesledovatelna. Anne Hathaway nám trochu zestárla, ale pořád je rozkošná. Kolosální monstrum nemá chybu a rád bych ho viděl v zajímavějším filmu. ()

skrob odpad!

Nevydržel jsem ani do poloviny, protože za mně je to zdaleka nejhorší film Anne Hathaway. Ze začátku je to prostě o ničem - hlavní hrdinka je nesympatická kráva, která se nějak prochlastává životem. Ok, kdyby to bylo alespoň zábavné, ale není. ()

Doffy

Mělo to zajímavý nápad, ale bylo to takové nevyužité. Tím nechci říct, že by to mělo být jako Pacific Rim. To bych hodnotil ještě níž. Tady bylo trochu hluchých míst a kdyby se na tom víc zapracovalo, určitě by tady ten film měl klidně kolem 75 %. Ale to se nestalo. Anne Hathaway je ale v téhle roli parádní. Škoda jen, že ani tu pořádně nevyužili. ()

draxxi

Nadseni. Super prekvapeni. Cekal jsem nejakou beckovou slataninu, navic s hereckou, ktere je mi fakt nesympaticka v hlavni roli. Ale koukam jako blazen. Miluju filmy s originalnim a blaznivym napadem. Proste se dva lidi propojili s monstry. Tak to ber a uzijes si vybornej pribeh, kde vubec nejde o amiky, korejce, monstra ani roboty. Tady jde o vnitrni demony, ktere vidime vsude kolem nas... Vybornej napad, dobrej pribeh, dobre natocenej a se skvelym zakoncenim. 90% ()

sanpedrosan

tohle nepůjde bez spojlerů – protože podle ukázek můžete čekat zajímavou scifi s prvky komedie a snad jako že pohodu, ALE BACHA: dostanete něco jako existenciální protialkoholní agitku s občasným trochuhumorem (ale spíš nic než moc humor), do které jako na okraj šílený scénárista narouboval pár minut monster - asi aby na to chodilo i šikmooké publikum nebo co, resp. aby to na to aspoň někdo měl chuť koukat podle ukázek. Takže SPOILERY: Když je hrdinka malá, rozšlape jí spolužák a „kamarád“ její papírový model Soulu, ačkoliv se tváří, že jí ho jde zachránit, když jí ho odnese vítr. Hrdinka to vidí, naštve se, z oblohy se pomalu snese něco jako blesk a zasáhne jí do hlavy, jejího „kamaráda“ taky, oba se skácí a přitom jim z batohů vypadnou figurky –stejné jako se pak zhmotňují v Soulu a ničí ho. Tím se jako objeví hrdinky monstrum v Soulu, ale šup, děj se přesune o 25 let později. Hrdinka chlastá, přítel jí dá kopačky, že už to nesnese jak je furt nadraná a ona odjíždí zpět do staré domoviny. Tam potkává toho „kamaráda“, který se tváří fakt jako kámoš, chce jí pomáhat, zaměstná jí ve svém baru a vozí jí různé zařízení do bytu a je vykreslený, jakože děsně milý chlapík. Pak se to ovšem podivně otočí a najednou je z něj děsnej hajzl, se kterým si dávají do huby. Eeeee.... je to fakt divný a hlavně docela dost blbý, nudný a šílený, neztrácejte tím čas. Pokud čekáte, že to konečně začne být zajímavý, tak nečekejte, nezačne. Monstra jsou tam všeho všudy tak možná 3 minuty?? filmu, vždycky jen krátký záběr jak jednou potvora škrtne o baráky, jednou spadne, pak udělá pár pohybů jako hlavní hrdinka Anne, někam ukáže, něco napíše, dají si facku s robotem no a na konci ta potvora toho chlapíka veme a někam zahodí. Ze sci-fi pohledu vážně úplně o ničem, ve 110 min stopáži!!! Celé je to hlavně celkem nudná divnost o tom, jak se hrdinka nakonec existenciálně najde, zocelí a pochlapí a přestane bumbat, protože jinak se její monstrum motá a padá a zabíjí nevinné asijatíky a to je důvod nepít, áááno.... takže doporučuje 9 z 10 korejských feministek + Arizonská obroda... hip hip Arizona a Kolaloku do laloku !! ()