Kolos

• Španielsko Colossal (viac)

Gloria (Anne Hathawayová) je nezaměstnaná královna večírků. Když její vztah s praktickým přítelem Timem ztroskotá, je nucena se přestěhovat zpátky do rodného městečka, aby si dala svůj život zase do pořádku. Zde opráší vztahy s nejlepším kamarádem z dětství Oscarem (Jason Sudeikis), dobráckým majitelem baru obklopeným partičkou štamgastů, a pokračuje ve svém nezřízeném pití. Mezitím začne na druhém konci zeměkoule příšera v nadživotní velikosti každou noc útočit na jihokorejský Soul, což upoutá pozornost diváků z celého světa. Jednou v noci Gloria s hrůzou zjistí, že běsnící monstrum v katastrofálním měřítku kopíruje každý její krok, který udělá na místním dětském hřišti. Když Gloria a její přátelé prokouknou tajemství tohohle bizarního úkazu, objeví se druhá, ještě ničivější bestie. A brzy se začne schylovat k epickému zúčtování obou nestvůr. (HBO Europe)

P1tr

Kolos možná spoustu diváků před shlédnutím naláká hlavně na titulní monstrum, ale samotné sledování pak názorně ukáže, že příšera není hlavním fokusem filmu a je pouze prostředkem pro umocnění hlavního vypravěčského záměru, kterým je vypořádávání se s vlastími vnitřními démony. Snímek je tedy hlavně o postavách, které vykresluje velmi detailně a srozumitelně prezentuje jejich motivace a problémy, které jsou poměrně tuctové, ale díky zapracování monstra do konceptu dostává příběh další, nečekaný rozměr, který film odlišuje od tematické konkurence a dodává ději a postavám ještě větší hloubku. Kolos je velice atraktivním existenčním příběhem, který funguje na všech frontách výtečně. ()

Soweek

Původně jsem myslel, že jdu koukat na satiru na japonské monster katastrofické filmy, leč vyklubalo se z toho "prachsprosté" žvotní drama o vydírání a utlačování. Hvězdu navíc dávám za Sudeikise, který prokázal, že je přeci jenom kvalitní herec, jak se patří. ()

herr_carter

Pro mě překvapení možná minulých 2 let ! Přesně, jak tu popisují mnozí uživatelé, po přečtení obsahu jsem si myslel, že jde o nějakou prdel a parodii na Kaiju - tématiku (navíc když člověk vidí ten oficiální filmový plakát, že ano). Jaké bylo ale moje příjemné a velké překvapení - dá se říci ihned po pár minutách filmu. Je velká škoda, že tvůrci úvádějí podžánr drama až jako poslední, protože se jedná především o psychologické drama a skvělé metaforické znázornění nešvaru dnešní doby - alkoholismu, vydírání a sebevyhoření. Jedná se o herecké galapředstavení dvojice Hathaway + Sudeikis, protože dělat rádoby satiru, zabalenou ve sci-fi obalu tak, aby film splnil účel a pochopili ho masy, to je nadlidský výkon. Osobně se myslím,že se tvůrcům a hercům povedlo na výbornou, bohužel nízký rating je podle mě způsoben nepochopením většiny uživatelů, protože když čtu některé recenze typu "efekty mizerné, to byla pěkná kravina a mizerný pokus o sci-fi", tak to jednoznačně dokládá fakt,že film nebyl pochopen. Já ho pochopil a hodnotím téměř plným ratingem................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

sedm.1

Kolos je jeden z nejzvláštnějších a především nejoriginálnějších filmových počinů co pamatuji. Jde o opravdu ojedinělý žánrový mix, který ovšem kupodivu velmi slušně funguje a baví. Každopádně celé této podívané dominuje skutečně nápaditá zápletka, odehrávající se jednak v docela svižném tempu, ale hlavně nabízející vážně nepředvídatelný dějový vývoj, plný funkčního napětí, velkého množství nečekaných zvratů, výrazných postav a gradující finále, které mě navíc sakra oslovilo, a to i přes jisté otazníčky, ale proč se v tom zas zbytečně vrtat, že? Překvapilo mě zde i množství akce a efektů, které tedy očividně příliš asi nestály, i přesto ale vypadají dobře, bavila mě ale jinak i atmosféra toho filmu, která je vlastně úplně stejně zvláštní, jako celá ta podívaná, důležitá je nicméně její podmanivost a ta tam je ve velkém a docela tu na mě zapůsobily i emoce, které byly přesvědčivé a silné. Zásadním prvkem pro Kolos krom zmiňované zápletky tu pro mě ale ještě představovali jednotlivé postavy, které mě vesměs nadchly, a právě vývoj vztahů mezi nimi je tu tou nejsilnější hybnou silou, přinášející právě veškeré ty výborné překvapující momenty a emoce, k čemuž pak přispěly i výkony jednotlivých herců, samozřejmě na čele s okatou Anne Hathaway a fakt nečekaně maniakálním Jasonem Sudeikisem. Pro mě zkrátka Kolos představuje velmi nečekané a milé filmové překvapení, ovšem na druhou stranu je nutné i podotknout, že se nejedná o snímek, který osloví většinu, to spíš naopak, jelikož je zvláštní opravdu natolik, že sedne asi skutečně jen málokomu. ()

keoma26

Při čekání na nového Shyamalana si můžete dát tohle, je to jako kdyby se zkouřil a jen tak z plezíru si na účtenku z baru napsal tenhle fakt (dů)vtipnej příběh o věčném boji se sebou samým, svýma démonama, s představama i očekáváním ostatních lidí a okolí, to celý zabalil do perfektního vizuálu a odlehčil vztahovýma hláškama někde na pomezí Allena a Tarantina ... Takže se vlastně dostávám k tomu, že se Shaymalanem to zas až tolik společnýho nemá; ()

iXtr3m3

Nejako som nepochopil pointu tohoto technicky slušne spracovaného ale obsahom totálne neprehľadného mišmašu. Mala to byť existencionálna dráma? Malo nás to upozorniť na problémy s alkoholom? Malo to byť originálne spracovanie Monster resp. Kaiju žánru? Mala to byť nepochopená komédia? Uniká mi fakt pointa, pretože všetko, čo som tu vymenoval, sme dostali už xkrát v ďaleko ďaleko lepšej forme a tu sa doslova mrhalo hereckým potenciálom každého zo zúčastnených. ()

noby

Námět skvělý, zejména včetně zasazení do kontextu životní situace obou hrdinů. A některé scény vážně dobře kombinují komičnost a drama - asi jako když vidíte opilce, přijde vám komický, ale zároveň víte, o jak vážnou věc jde. Hodněkrát jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale nemůžu. Celkově film bohužel trpí množstvím nedotažených scén a často špatným tempem. Jako zajímavá oddechovka je ale fajn. ()

Hanys_

Vlastně docela překvápko. Rozhodně to není akční scifi fantasy komedie, ale spíš dost hutné alko drama o příšerách v nás._ok, neviděl jsen asi prvních 10 minut a protože na ten film pořád musím myslet, dohnal jsem denní rest a ten film ve mně rezonuje ještě víc. Malá velká paráda. ()

kolemjdouc

další sci-fi které je pro mě poživatelné..Tady mi to připadlo takové spíš jakoby reálné.:-) Hathaway umí používat kukuč ! A zase jinak jsem viděla Stevense,než v jeho roli v Downtonu.Sympatická ,učinkující digitální příšera byla dobře vymyšlená.Ale proč tam byli i Korejci???? ()

bobstock

Sympatický monster nápad. Nakonec krásně ukazuje, že největší monstra neničí města, ale schovávají se hluboko v nás samotných. 70% ()

Marys

Originalita, atmosféra a herecké obsadenoe sa tomuto filmu uprieť nedajú, no samotný príbech ma nenadchol, nevtiahol do deja. Autori nechceli riešiť následky, ale mne tam akosi chýbali. Sci-fi so stovkami trhlín, ktoré prekuknú aj "amatérski geekovia". Skrátka zbytočne nadhodnotený nápad za pár šupov. ()

Sygauras odpad!

Kolosální průser. Moc jsem tomu nerozuměla a bylo mi vážně šumák že nějaká věčně zlitá kráva (která je ublížená protože její život stojí za 3 hovna) šlape lidem na hlavy někde na druhé straně světa (a ještě ji to přijde jako sranda) a kreslí do písku nějaký znaky. Konec je ještě větší blábol než celý film. Vlastně ani nevím o čem to přesně mělo být. ()

PhillM.

Catwoman má deprése... a pije. Jen aby neskončila jako Karel v Týništi... No, ten nápad je tak kolosálně blbý, že si zřejmě s Werichem řekli, to je blbý, to se bude líbit. "A co to bude, až to bude?" ptali se jistě tvůrců zvědavci. "Akční scifi komediální drama a taky trochu fantasy," odpovídali tvůrci snad s vážnou tváří. Nakonec z toho je jakési podivné drama o šikaně a jejích tragických následcích (chudáci Korejci). Teda myslím. Anička Shakespearová si snad jako jediná vzala k srdci to "komedie" (ale jen v některých scénách), nedala si říct a předstírala humor. No, jenže jaksi dělejte americký humor ve španělském filmu, že ano. ()

warrenur

Zaujimavy napad "Motylieho efektu". Zial prevedenie, ale hlavne dialogy a spravanie sa ustrednych hercov bolo pre mna divacky neuveritelne. A to i napriek chutnuckym vyrazom Anne Hathaway. Barman bol na tom este horsie. Skoda, namet mal tento kusok rozhodne zaujimavy, zial napriek kooperacii sa jasny potencial celkom zabil. ()

ink flo

Originální spojení vztahovky s monster (kaiju) filmem, která začíná lehce komediálně a postupně přituhuje....funguje to hlavně díky hlavní představitelce, ale kdyby to bylo o 20 minut kratší, tak se nic moc nestane. ()