Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

Emo-haunter

Druhý díl rozhodně nezaostává ani trochu nad jedničkou. Ano, spousta lidí může říct, že zde není tak silný záporák jako Rickman, a ano, souhlasím s tím. Nicméně, přidanou hodnotu zde spatřuji v hodně zajímavém zvratu, který v jedničce není. Název dvojky v originále zcela vystihuje tento snímek. Máme tu spoustu pekelné akce, někdy až morbidní, napětí by se dalo krájet nožem a byť je film zcela odlišný od jedničky, zachovává si svou pevnou strukturu, která z něj dozajista činí špičku mezi krimi filmy. Byť není tak kultovní a legendární jako první díl, je stále vynikající řemeslnickou prací a zaslouží si rovněž pět hvězdiček. Spokojenost! 90% ()

klokyn

Niekedy sa neviem rozhodnúť, či je lepšia jednotka, alebo dvojka. Dvojka má o niečo lepší dej (a aj nejaké zvraty), ale jednotka je jednotka. ()

Kratoc

Je to druhý díl a tak nemůžeme čekat, že to překoná skvostnou jedničku. To se podařilo opravdu pramálo dílům. Ale Willis tady dělá to, kvůli čemu ho milujeme. Hláškuje kam se jenom podívá, i když vypadá, že si ho teroristé dají k večeři, tak je stejně postupně likviduje a samozřejmě pod nohy mu musí házet klacky celé neschopné velení :) Jj, kolikrát tenhle film běžel na TV Nova v devadesátých letech? Nespočetněkrát a stále dovede pobavit. ()

Dlubal David

O něco málo horší než jednička, ale stále perfektní. ■ Dvojka kupodivu zestárla daleko víc jak jednička, je méně originální, ale i tak pecka. ■ ZAJÍMAVOST: Teroristi používají vysoce kvalitní vysílačky od japonského výrobce KENWOOD, konkrétně se jedná o model: TH-45AT (440 MHz). ◢ ■ ◣ (C) [95/100] ()

reich

Jak už to tak bývá, tak většinou filmy ve druhé trilogii bývají o něco horší než ty první. Klasicky John McClane (Bruce Willis) se zamotá do další konfliktu. Tentokrát ozbrojení muži chtějí osvobodit na letišti zatčeného generála Esperanza (Franco Nero) a utéct za pomocí Stuarta (William Sadler) a Granta (John Amos). A tak McClane musí zasáhnout a zabránit konfliktu. Nejoblíbenější hlášky: Johne, co děláš na tomkřídle?! Jupíjajej, šmejde! 85% ()

Uškudasket

Film má místy až příliš otřelé nápady a prezentuje se nám, jako čistě běžné béčko.Parazituje na ověřených ingrediencích jedničky a tvoří tak lehce nadprůměrnou akční ,,řežbu”. ()

pend

Pořád výborný akční film, ale trochu překombinovaný - převzetí řízení provozu, falešná jednotka, hořící palivo...příliš nevěrohodné a to je největší změna proti prvnímu dílu. ()

RadimFišer

Je to zajímavý a zábavný film. Nevyvolává ve mě pocit 4 hvězdiček, protože mi toto téma přijde ohrané a navíc český dabing v televizi není dotažený naplno. Film mi nepřinesl žádné hlubší poselství. Je to pouze zábava v dnešním teroristickém věku. ()