Rýchlo a zbesilo 8

• Česko Rychle a zběsile 8 (viac)

Dominic Toretto (Vin Diesel) opäť exceluje. V jednej z najúspešnejších filmových sérií všetkých dôb je síce možné čokoľvek, ale toto je viac než automobilové zoskoky padákom, prelety áut medzi mrakodrapmi, alebo ťahanie obrieho trezoru ulicami Ria. Rýchlo a zbesilo 8 rozhodne nepôjde na neutrál! Na stranu zla zlákala sympaťáka Doma legendárna kyber-teroristka prezývaná Cipher (Charlize Theron), ktorá je rovnako krásna ako nebezpečná. Preto sa diváci nemôžu čudovať, že Toretto úplne stratil hlavu a vykašľal sa nielen na Letty (Michelle Rodriguez), ale aj na všetkých starých kamošov. Že s ním má Cipher iné plány, ako sú romantické večere pri sviečkach, je však jasné. Kombinácia jej inteligencie a jeho svalov a vodičských schopností z nich môžu urobiť neporaziteľný tandem. Aby svet zostal v rovnováhe, prevezme opraty v rodine Hobbs (Dwayne Johnson), ktorý do nej proti svojej vôli priberie nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham). Je to vysokooktánový tvrďas zo siedmej časti, ktorý mal pôvodne zhniť vo väzení. Spoločne s nimi sa budeme presúvať z divokého pobrežia exotickej Kuby cez upchaté ulice New Yorku až na pusté ľadovce v Barentsovom mori, aby sme si užili ďalšiu zábavnú a nezabudnuteľnú jazdu. (Cinemart SK)

oskiii

Nejlepší co mohlo sérii potkat je Jason Statham. Úvod přitažený za vlasy, ale pak super jízda až do konce. Původní myšlenka FF je už dávno pryč, ale není to na škodu. Mě se to líbilo a odcházel jsem z kina spokojený. ()

HBJ

Čekal jsem stejnou ptákovinu, jako poslední 3 díly, ale výměna za neasijského režiséra sérii zjevně prospěla. Ptákovina to teda furt je, ale je to jízda a taky sranda, tak jako v začátcích série a to mě baví.Jediná výtka za hroznýho náhradníka za nebožtíka Walkera, kterej tam vůbec být neměl a dost mě sral.Sorry Clinte, ale jablko padlo dost daleko od stromu.. ()

shinlove

Neskutečná jízda! Od první do poslední minuty skvělá jízda! Opravdu neuvěřitelné, že se dá ještě někam posunovat příběh této party. Po shlédnutí prvního traileru jsem řekl, že do kina půjdu jen proto, že mám tuhle partu rád. Nečekal jsem nic, než zklamání a co jsem dostal, byl opravdu nářez! Neumím si představit, co bude v dalším díle, ale je mi jasné, že Chris Morgran to už minimálně tuší! :D Hlášky neskutečný a finále Jasona Stathama naprosto geniální!!!! :) Odcházel jsem z kina s pocitem naprosto úžasného zážitku! Už se těším, až to uvidím znovu. 5* ()

zipS

len pootvorte saanku a sledujte tu akciu za tie velke prachy.. samozrejme vypnite moDZog a nevnimajte fakt, ze je to vsetko preplaacane az az.. je to proste jeden velky prUuuud akcie, vybuchov a scifi aky sa da za posledne roky vidiet v kine. ()

Joshua2121

Síce sa táto séria postupne ubrala iným smerom ako sa pôvodne vydala, ale to, že sa zároveň prestala brať vážne, jej otvorilo nové možnosti k senzačnému humoru. Celý film je plejáda scén, ktoré nepoznajú hranice, sem tam ani logiku, no neskutočne bavia. Poraziť v závode "Ferrari" s "Trabantom" a ešte na spiatočke je teda riadny úlet. :D Do toho tucty vtipných hlášok, príbeh trošku okato vyrozprávaný, ale zato zaujímavo napísaný a celá rodina opäť pokope je záruka kvalitného zážitku, na aký som u F&F zvyknutý. Natočiť 8. diel s takouto špecifickou tématikou a nepodliezť stanovenú laťku je v dnešnej dobe fakt umenie. Pre fanúšika je toto povinná jazda a ja som si ju fakt užil. Nasledujúca zastávka: Zrejme Grécko. :) ()

Lubik333

To bylo tak akční, až jsem se hrozně nasmál. Pro hráče a mě to bylo jako hra grand theft auto 5 a 6 zároveň, prostě supr celý film. ()

machmej

Po prvních 15 minutách na Kubě jsem byl nadšený, vše připomínalo první díly. Jenže, pak se vše zvrtne v totální akční nářez, který sice funguje, ale s rychle a zběsile to nemá nic společného a to hlavně závěr v Rusku. Když už začne být téma ve filmu vážné, tak se vše zazdí nějakou hláškou, která Vás okamžitě vytáhne z akčního filmu ke komedii. Asi bych více ocenil návrat ke kořenům a nesnažil se z filmu o autech dělat až moc přehnanou akční jízdu...téměř bez aut... ()

Jarv

Osmý díl série přináší naprosto odlišnou podívanou, kdy se tým staví proti svému bývalému vůdci, což je jak pro ně, tak pro diváka, nezvykle težké. Celý film tím ale nabírá perfektní grády a scény plné emocí, které vás přitáhnou mnohem více, než cokoliv předtím (snad kromě loučení se s Paulem Walkerem). Akční scény nabírají vrcholu, co se týká ultimátnosti, neoslní sice ničím více než v předchozích dílech (možná jedině finální scéna s ponorkou by to dokázala trhnout), nicméně, zde jsou často brané zábavněji a daleko méně vážné. Nestane se podobná trapnost jako minule, kdy se Diesel vymlátí s autem, všichni si u jeho oživování vylijí srdce a z něho posléze vypadne věta, která jasně řekne, že je celou dobu v pohodě. Jinak akce jako vždy místy silně přehnaná, ale to už sem patří. Tentorkát mě nejvíce zaujaly postavy. Dominic Toretto (Vin Diesel) si nedobrovolně vybírá zápornou stranu, takže se jeho úloha značně mění a my to zažíváme s ním, Letty (Michelle Rodriguez) se ho od tohoto rozhodnutí snaží marně odvrátit, Hobbs (Dwayne Johnson) se chopí velení Torettova týmu a dostává se tak k další velké možnosti být ústředním hrdinou, Deckard Shaw (Jason Statham) jde po krku zdejší protivnici, a z toho důvodu uzavírá zajímavé spojenectví s touto partou. Nejprve z toho není nikdo šťastný, aby se postupem času ukázalo, že Deckard je v událostech mnohem větším přínosem než v sedmičce a divák si jeho postavu oblíbí i ve chvíli, kdy si vzpomene, co prováděl v předchozím díle. Zkrátka jedna z nejkomičtějších a akčně nejlépe provedených Stathamových rolí současnosti. Jeho scény s maminkou či letadlové souboje zůstanou nezapomenuty. A Cipher (Charlize Theron) je snad vůbec první (a nejsilnější) padoušskou figurkou, která se dostala na čistě hlavní kolej mezi Vina Diesela a jeho nejbližší. Ostatní jsou skutečně vedlejší, přesto se jim dostane také určitého prostoru. Roman (Tyrese Gibson), Tej (Ludacris), Ramsey (Nathalie Emmanuel) a Little Nobody (Scott Eastwood) se řadí mezi nahrávače, ačkoliv Ramsey bohužel působí dojmem, že je tu občas trochu navíc. Mr. Nobody (Kurt Russell) dostal méně času nás pobavit, což se mu i tak poměrně daří a odvede solidní práci. Rhodes (Kristofer Hivju) předvádí obyčejnou svinskou gorilu na zabití. Překvapivou úlohu si střihne Elena (Elsa Pataky), která se zjevuje jakoby odnikud, ale má velký smysl. Owen Shaw (Luke Evans), Don Omar (Santos), Tego Calderón (Leo) a Magdalene Shaw (Helen Mirren) schytali už pouze prakticky klíčovější camea. Absence Briana O´Connera (Paul Walker) a Mii Toretto (Jordana Brewster) vysvětlena, ač si myslím, že za těchto okolností by je tým asi spíše povolal. Děj se v rámci Rychle a zběsile povedl na jedničku, mezi těmi všemi akčními kousky a výbuchy se našlo místo i pro chytřejší zápletku a emocionálně skutečně působivější scénky (ne nuceně a trapně nahrané), čehož si cením. Doufám, že Diesel se hodlá vrátit i se svou současnou partou, do níž by mohl klidně nově zařadit Stathama, jelikož se sem prostě hodí (vymyslete někdo prosím podobně smysluplné zasazení do příběhu pro příště). Chybí už jen Walker a tahle banda by neměla chybu. Dávám pro mě překvapivých a nečekaných 85%. () (menej) (viac)

TOPmoovie

2* za vizual musia byt:) 2ja herci z game of thrones, obidvaja s podmienkou nikdy nemenit ucesy, radsej budu robit vratnikov. tak..nastupili sem presne ako z natacania serialu. OK! inak super zabava, a rehot na akoze scenkach kde ide o zivot. trapne preafektovane emocie a dialogy treba prehliadnut a potom sa zabavite. ()

bigmatko

FF8 uspokojí každého milovníka komercie, nereálnej akcie a siláckého humoru. Film je nadupaný od začiatku až dokonca a tých 136 min ubehne pomerne rýchlo. Samozrejme nemožno v tom hľadať spojenie s realitou nakoľko sa tam porušujú všetky zákonný či už ľudské alebo prírodné. Jason a Dwayn sú suverénne najlepší z celého filmu a dodávajú mu humor /väzenská scéna/ zvyšok týmu sa len vezie s nimi. Pri toľkých pokračovaniach už divák stráca prehľad o zmysle celého týmu FF ale nevadí lebo každý nový film je viac mimo realitu. uvidíme čo prinesú dalšie pokračovania. Každopádne FF8 splnil očakávania a je plný všetkého čo patrí do dobrého komerčného hitu. ()

Hobzik

Myslím si že očekávání tento film splnil na 1000%. Nic jsem od toho nečekal. Jsem jako většina velký fanda Rychle a zběsile. Říkal jsem si, že jako vždy opomenu v nějaké té scéně ten fakt, že žijeme na Zemi a že jsme jenom lidi. Občas vypustím (ne) logiku a budu si užívat nadupanou akci plnou rozbíjení,mlácení,střílení a operu v podobě výfukových balad. Akční/Krimi/Thriller a nebo Akční/sci-fi/komedie s prvky fantasy? To už si asi pak každý řekne sám. Obsazení bylo výborné a v některých momentech jsem se fakt dost zasmál. Manželské hádky mezi Johnsonem a Stathamem, nebo Statham v letadle jako Táta v sukni 3. Gibson který zase ztvárnil Miss USA v té "nejinteligentnější" podobě mě taky bavil. Efekty super, střih nic moc. Děj byl pro mně dobře čitelný asi až moc dopředu. Jako celek to na mě prostě žádný dojem neudělalo. A to i přesto že jsem tam šel s tím že to nebudu brát moc vážně. ()

kury_

Osmé pokračování... páni a opět velké překvapení. Od prvního Rychle a zběsile uplynulo už 16 let a pořád to neskutečně šlape a já to pořád žeru, bavil jsem se moc ;-) ()

FantomasMan

Je to bezhlavý blockbuster. Viac sa zasmejete na absurditách vo filme ako na samotnom filme. Ale čakal som horšie. Prvé časti boli "modlov" pre môjho syna. Ale na tejto časti sa už smial aj on... ()

Tom_17

Já musím napsat jen to, že jsem se skvěle bavil. To, že je film plný "hloupostí" je všem jasné, ale tady si nikdo na nic nehraje a každá akční scéna je pořádná!!! Nikdo filmu už nemůže upřít že tu nejsou hezký auta. Jen mě vždycky zabolelo, když se nějaký z nich rozflákalo. Jediný co se mi nelíbilo, po všech těch záporácích, je ten co byl v tomto díle. Ale což ... bavil jsem se náramně - 4 **** ()

zurivymlok

Tohle už snad ani nebyl akčňák, ale spíše komedie. :-D Na logiku vývoje postav zapomeňte, padouši jsou najednou hodní a i zde se mění strany jakoby nic. Všude umírají bezejmenné osoby, ale to nic - hlavní je přece rodina (na ostatní rodiny už se myslí méně). Toretto je čím dál více nadčlověk a myslím, že v příštím už bude v roli Boha. Osobně doporučuji film brát už ne ani jako další díl série, ale spíše izolovaný film, protože jinak už postavy nedávají smysl vůbec. Bez ohledu na množství výbuchů, super akce a dobrého humoru, a bez ohledu na to, jak tým herecky posiluje, Paul Walken mi tam prostě chybí. ()

nudlis

Jedna hvězda za Stathama a Rocka dohromady, jinak je to nuda. Taková trochu lepší Kobra 11, s patetickou Naftovou pleškou, ještě patetičtější záporačkou a malým hispáncem, co poslouchá Debil Turbulenc, zrychlený o 300 %. Nuda. ()

Dumaru

Trochu s nedôverou som šiel do kina, aby som si pozrel už xté pokračovanie série Rýchlo a zbesilo. Ale na moje prekvapenie, mňa to bavilo. Dobré herecké obsadenie, akcia ktorá samozrejme s reálom nemá nič spoločné a vtipné hlášky sprevádzajú celým dejom. Najlepším bavičom Jasonovi Stathamovi a Tyrese Gibsonovi dávam palec hore, naopak Charlize Theron som úspešne ignoroval. Klobúk dole že aj ôsmy diel môže diváka zaujať a baviť minimálne stále rovnako ako predošlé časti, moje hodnotenie 8/10,,, ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (viac)

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (viac)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (viac)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (viac)