Past na turisty

• USA Tourist Trap

Když parta mladých na dovolené sjede z dálnice, objeví krásný, zcela opuštěný kraj, kde je pouze prapodivně umístěné muzeum s reálně vypadajícími figurínami. Potkají zde též svérázného, ale sympatického majitele muzea, který se chová laskavě a přátelsky. Nicméně brzy se začnou dít podivné věci - figuríny ožívají, přátelé se ztrácejí, běhá zde šílenec a i ten laskavý chlapík se začíná jevit poněkud záhadně. Proč někdo (něco) zabíjí nevinné turisty a přežije vůbec někdo? (oficiálny text distribútora)

darkrobyk

Voskové muzeum, Psycho, Westworld, Carrie, Zuřivost. Dobrá inspirace nezabránila tomu, aby vzniklo zajímavé dílko, které si z uvedených filmů bere po špetkách. Místy strašidelný, místy pomalejší horror s umírněnými gore efekty a s výbornou již osmdesátkovou hudbou hudebního mága Donaggia. Klasickou vyvražďovačku ocení zejména fanoušci 80.let. Skupina mladých lidí, kteří porušují všechna nepsaná pravidla žánru, je odsouzena zemřít rukou psychopata, který jakoby z Psycha vypadl. Dům na samotě, kde ožívá úplně všechno, podivné muzeum, lesy s mlhou, vodou, hady a pomoc v nedohlednu. Jen jsem si celou dobu říkal: doufám, že všechny nepřežije ta bloncka....poslední záběr potěšil. ()

Campbell

Ale jo celkem to šlo. Pravda je že jsem o filmu nijak moc nevěděl. No a taky jsem dostal průměrnou vyvraždovačku s pár dobrýma nápadama, ty loutky byly skvělý a dokázaly nahnat strach, což se nedá říct moc o hlavním padouchovy kterej přehrával kde to jen šlo. On režisér Schmoeller měl vždycky šílený nápady, což se mu vyplatilo. Jinak by film spadnul do podprůměru. Atmosféra byla ucházející a vraždy celkem nápadité. Bohužel ani s jedním hrdinou jsem nijak moc nesympatizoval a bylo celkem šumák kdo zhebne. Nejvíc asi musím vynachválit hudbu Donaggia, na tohohle chlápka dávám pozor už od doby kdy jsem poprvé slyšel dokonalej Theme z The Howling. TAdy opět dokazuje že díky hudbě se dá navodit správná atmosféra. ()

giallo

Pouze rok po fenomenálním a pro mě nejlepší slasheru všech dob, tedy Halloweenu přichází další velice povedený žánrový kousek v podobě Tourist Trap. David Schmoeller přichází s klasickým schématem, kdy na opuštěném místě uvízne banda "teenegerů" a rozdá si to s nimi maniakální vrah. Velkou invencí je však mysteriozno snímku, telekineze a "Batesovský vrah", který tento krvák vyzvihuje vysoko nad průměr. Nesmím zapomenout také na brilantní atmosféru, která z toho kousku přímo priští a já tleskám na rozdíl od mnoha zdejších uživatelů! Nakonec si neodpustím poznámku a sice, že v 80. letech se točily, alespoň v mých očích příšerné slashery (čest výjimkám) a v 70. letech ty největší pecky. ()

PetrPan

Remake remaku byl rozhodně lepší než jeho remake, tedy remake remaku remaku. Waxwork z osmaosmdesátého za remake nepočítám. Lehce ujetá, ale naprosto klasická vyvražďovačka, se všemi patřičnými švary se na rozdíl od svého následovníka z roku 2005 nebrodí bahnem nanicovaté hlouposti a logických lapsů. Tento klasický slasher totiž nepotřebuje "originální" obezličky v podobě celovoskových domů a podobných pičovin , vystačí si s hutnou atmosférou, strašidelnými figurínami a šíleným maskovanýmj vrahem trpícím samomluvou. Jeho chraplavý hlas, zejména v jedné z nejsilnějších scén, tedy při tzv. zabití strachem, mi skutečně nahnal husí kůži. Ale abych jen nechválil, přes všechny žánrové klady, nevyčnívá Tourist Trap z vod průměrnosti. Dialogy jsou typicky prázdné, postavy neživotné a celému dění chybí potřebný šmrnc, prostě se to zkrátka a jednoduše vleče. Moc pěkná, ale jenom trojka. ()

Astaroth12

Ako mam začať.Asi nikto nieje dokonalí a pán režisér aj zo scenáristom vonkoncom nie.Lebo kto chce skĺbiť slasher,nadprirodzeno,Texas Chainsaw,dom voskových figurín a mohol by som pokračovať ale nechce sa mi. Toľko toho v jednom filme nemohlo byť na úžitok a ani nebolo.Film už po chvíli trvania stratil originalitu a len kopíroval veľa podobných filmov.Tešil som sa,že tento film bude podobný ako voskové múzeum ale to vobec nebol.Obsah dosť zavádza a tento film je o manekýnovi,ktorý sa stal tak trocha šialencom.Troška napätia,minimum atmosféry ale nudných častí tu bolo habakuk .Určite má tento film pár neopozeraných nápadov,ktoré robili film trocha znesiteľnejším ale aj tak som čakal atmosferickú a aj krvavú bombu ale nestalo sa tak. ()

• Tanya Roberts sa rozhodla, že v jednej scéne pobeží po lese na boso. Myslela si, že jej to pomôže lepšie precítiť strach a bolesť. Výsledkom boli okrem týchto pocitov aj skrvavené nohy. (beso74)
  • Producent Irwin Yablans doslova nenávidel hudbu k filmu, ktorú spravil hudobný skladateľ Pino Donaggio. Problém bol v tom, že Yablans si predstavoval hudbu podobnú syntezátorovej z filmu Halloween (1978). (beso74)
  • Podľa režisérovho komentáru dostupnom na DVD vydaní filmu pri príležitosti 20 výročia vzniku filmu prijal Chuck Connors úlohu vo filme v nádejí, že sa následne presadí v osemdesiatych rokoch ako záporná postava hororových filmov, niečo v štýle Borisa Karloffa. (beso74)