Napínavé francouzské krimi líčí nemilosrdný boj dvou soupeřících policejních oddělení. Šéf speciálního oddělení boje proti gangsterům Fush se snaží v rámci možností hrát čistě a bez podrazů. Ale nedá se říct, že by jeho kolega z kontrašpionáže, inteligentní a cynický komisař Ballestrat, ctil za všech okolností zákon. Ballestrat čeká na vhodnou příležitost, jak svého protivníka i s jeho mladou kolegyní zničit. Ta se brzy naskytne a válka policajtů začíná. Claude Brasseur byl za svůj výkon oceněn Césarem – nejvyšším francouzským filmovým oceněním, jeho partnerku ztvárnila krásná Marlene Jobertová. (Česká televize)

dopitak

Poctivá krimi ze staré školy, tak jak ji my, jednou za čas sobotními filmy na hlasování odkojení, máme rádi (teda ne, že by tenhle film za minulého režimu v nabídce filmů na přání byl). Kolega sud už téměř vše napsal, já jenom dodám, že i socialistická TV použila střihačské nůžky na příliš "tvrdé" záběry, vždy když se tam moc souložilo, ale vždy nenápadně a jenom kousek, aby diváci nic nepoznali (pornokino!). Ten rozdíl je patrný jen díky místům, kde se v dnes existujících sběratelských kopiích hovoří francouzsky. Dabing par excellence, zejména Zahajský, Drahokoupilová, Holý, ale i tehdy ještě mladý Schánilec. Marlène Jobert byla i v pětatřiceti sexbomba se skvělou postavou. ()

Crocuta

Typická - rozuměj typicky dobrá - kriminálka, jaké Francouzi točili v 70. a 80. letech. M. Jobertová je výborná, C. Brasseur taktéž, ale ani ostatní aktéři nejsou špatní a válka policajtů v jejich podání je uvěřitelnou, drsnou podívanou, které ani doba uplynuvší od jejího vzniku příliš neublížila. ()

borsalino

Na můj vkus to bylo trochu přímočaré, během prvních deseti minut jsem pochopil oč jde a bylo zřejmé, že obě složky, stojící na jedné straně zákona, spolu spolupracovat nebudou až do konce filmu. Ze Hectora Sarlata čapnou, bylo také bez diskuze, ovšem závěr mi připadl takový "stručný". Výkony Brasseura a Jobertové byly dobré. ()

claudel

Dvojka Brasseur a Jobert mě tedy zdaleka neoslovila jako dvojka Auteuil a Depardieu v česky stejně pojmenovaném snímku, dokonce si dovoluji tvrdit o dvě třídy horší. Napětí téměř žádné, scénař někdy dost tupý a konec vysloveně trapný. Asi mám raději ty novější francouzské krimi. ()

Pink.Panther

Mezi skutečnými francouzskými gurmány se k žabím stehýnkům, červenému Valombreuse Bordeaux a vybranému sýru Bleu d´Auvergne nejlépe hodí právě tato Válka policajtů, kde můžeme vysledovat stejný název i v originále. Film vychází ze skutečného konfliktu, který existoval v té době ve francouzském policejním systému. Claude Brasseur zaslouží pochvalu za výborný výkon. (Krimi ze staré školy)._____Poťouchlý smysl pro humor projevil distributor, který dal stejný český název i fr. filmu z roku 2004, který se věnuje stejnému tématu, ale je to prostě už krimi nové školy, takže takyfajnšmekři co upřednostňují 36 Quai des Orfèvres před tímto filmem ze sedumdesátých let s oldschool dabingem se potom jeví v hodnocení francouzských policejních válek jako poněkud dezorientovaní. ()

Padme_Anakin

Tak já nevím, asi jsem dnes večer neměla naladěno, správně naladěno.. Claude Rich mi nehorázně pil krev, což asi měl, dobrá tedy, nicméně to, co tu předvedla Marlène Jobertová, bylo tristní, nedokážu ji vzít na milost, ať se snažím, jak chci, nahota na úkor logiky mě zatím ještě nikdy nepřesvědčila.. A v závěru, zcela vyčerpána, jsem se musela smát.. Co dělali všichni ti nastoupení a připravení policajti? Stáli tam a koukali se? Co je mi platný zajímavý námět a způsob zpracování (pěkně natočeno), když to má takové nepřehlédnutelné mouchy.. ()

Orlau32

Prima kriminálka. Výborné výkony všech herců. Závěr mě rozčílil. Nechtěla jsem, aby to tak dopadlo. Claude BRASSEUR a Marléne JOBERT byli v té době báječný tým na filmovém plátně. Oba jsem je milovala. ()

Skip

Tenhle druh filmů Francouzi opravdu umí. Ani Válka policajtů není výjimkou. Poldové jdou po zločincích na hraně zákona a ještě k tomu bojují každý za to své oddělení. To je velmi dobrý námět a jak už jsem řekl, Francouzi to umí. ()

kinderman

Na vzájemném soupeření dvou policejních oddělení tvůrci této drsné kriminálky ukazují, že metody vyšetřovatelů se od metod stíhaných zločinců prakticky v ničem neliší. A hlavní hrdinka, inspektorka Marie (M.Jobertová), postupně zjišťuje, jaký člověk se z ní stal a zda práce, kterou dělá, má ještě vůbec nějaký smysl. ()

Martin741

Zaujala ma rivalita dvoch policajnych oddeleni. Takto - viem ako to bezi u policie. Najvyssie a najlepsie platene su vrazdy - teda vysetrovanie vrazd, to je policajny sen 1. jestvuje aj druhy policajny sen 2 - ten sa vola protidorogove oddelenie. Tychto ludi z oboch oddeleni si kazdy stat vazi - maju nadpriemerne platy, su to spickovi odbornici, patricne zaplateni. Protidrogove ovsem dlhodobo zaostava za organizovanym zlocinom - mafia a or´ganizovany zlocin maju lepsie auta, vykonnejsie PC, modernejsie stroje, pristroje a zaraiadenia. Niekde v strede su dopravni policajti - ale nie ti v terene. Terenni pracovnicu su vseobecne najnizsia policajna kategoria - dopravak policajt, ktory riadi dopravu na krizovatkach nieco vyviedol a je tam za trest. No a osobitna kategoria je oddelenie dokladov. Takto, mam kamaratov policajtov a vacsina policajtov dosvedci - v sukromi, nie na verejnosti, ze doklady su oddelenie pre mentaly. Jo, policjajti su ludia - radi sa pozru na krasnu prdel slecny, zavidia lepsie sa obliekajucim kolegom, zavidia kolegom kvalitnejsie auta - policajt dokazy nema, ostava len u reci - a ako je zname, aj pre policajny zbor plati, ze verbalny prejav moze mat konstruktivny pristup ale moze mat aj nicivu destrukcnu silu. I na policii funguje verbalny aj neverbalny prejav, mimika, gesta atd atd. Namakanym sposob je ukazana praca policie - nie su tu brutalne prestrelky, nahanacky, praca policie je sko civilna a castro administrativna cinnost. Preto s najvyssim hodnotenim nevaham : 100 % ()

andrii

Hvězdy odznaku, vzory sboru. Zabrousily do nevraživosti. Nabrousily zbraně. Po hraně. Náramně řevnivě řezavé šarže. Extempore ran, které se rozhodně nedávají za rám. Takže uberte. Z řeže. Rámě žhavé ráže, kohouti galského smetiště. ()

mortak

Násilí a plnočelné nahoty je tu tedy požehnaně (Jobert je v první scéně opravdu sexy), ale postavy jednají nelogicky a jsou to spíše psychopatické karikatury než skuteční lidé, takže nakonec divák fandí tomu zločinci. Francois Périer jako policejní prefekt tu má dlouhé proslovy, Jobert už ani neví, zda je putain nebo flic, Brasseur se snaží imitovat Belmonda (kožená bunda s páskem a vždy připravený kolt), ale jako celek to zoufale nefunguje. Film přesně vystihuje scéna, kdy Jobert jde do pornokina a odhalí se před ní exhibicionista, ovšem není vidět, že by ho to vzrušovalo. A takový je celý film - nahota, násilí, ale vlastně to nikoho nevzrušuje. ()

MJMilan

Především za výkon Marlene Jobert. Jinak hodnotím převážně z pohledu té doby - takže velice slušná kriminálka, i když té akce by tam určitě mohlo být víc. ()

noriaki

Spíš než o válku policajtů jde o kompetenční spor dvou různých oddělení, ale nepředstavujte si ho jako házení paragrafů a citování směrnic. Tohle jsou ostří hoši, kteří si s podrazem nebo sviňárnou hlavu nelámou. Problémy řeší tvrdě a nekompromisně. No a když to někdo odskáče, tak je to jeho chyba. Od Claude Richa jsem to jenom nečekal, ale jindy tak sladká Maléne Jobert už mě trochu vyděsila. Atmosféře to ovšem bez debat prospělo, takže i když film netočilo žádné režisérské eso, nehrál v něm žádný z ikonických drsňáků, a soundtrack nesložil ani Ennio Morricone ani Francois de Roubaix, vznikla kriminálka, která sebevědomě dotahuje ty nejlepší. ()

Zemřel herec Claude Brasseur

Zemřel herec Claude Brasseur

22.12.2020

Ve věku 84 let zemřel francouzský filmový, televizní a divadelní herec Claude Brasseur. Syn francouzských hvězd stříbrného plátna, Odette Joyeux a Pierra Brasseura, započal svou kariéru v roce 1956… (viac)