Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

bloodcountes

Já tu podkrušnohorskou atmosféru miluju. Jakživa jsem tam nebyla a má to pro mě totální uhrančivost. Kuneš na rozdíl od Harry Holeho nechlastá první ligu a toho si fakt cením. Ostatní posádku jsem si tedy nějak extra neoblíbila. Ty postavy nejsou tak specifický a osobitý, ale v tom je právě kus reality, protože ve skutečnosti nejsou asi vyšetřovatelé, detektivové a další šarže kdovíjak charismatické a extravagantní, snadno zapamatovatelné osobnosti. Spoilery: že Dolanský zase hraje špatnýho poldu je takové nešikovné a trochu mě zamrzelo, že Martin Finger opět hraje takového toho chudáka padoucha, protože s ním bych se ráda setkávala po celý seriál, nejraději jako s detektivem. Atmosféra, kamera, nádherná krajina a hudba jsou další významná pozitiva, takže jsem ráda, že Rapl běží.--po skončení první série: Postavy se nám prokreslily a probarvily, takže pohoda:) ()

DannyBoy80

Nečekaně slušné na český seriál. Atmosféra parádní, herecky super, Krušné hory tomu sedí jak prdel na hrnec. Jednotlivé příběhy celkem ok, nemohlo to být příliš složité, kdyý je vlastně jeden případ na díl. V další sérii bych uvítal řešení jednoho komplikovaného případu. Hodně je to načichlé severskými krimi seriály. ()

mira007

Po Cirkusu Bukowském jsem se těšil na stejnou parádu. Trochu jsem narazil, protože stavba vyprávění je jako u klasických seriálů a uzavřené případy v jenom dílu byly celkem jednoduché a málo překvapující. Jenže co naplat - atmosféra, Hynek Čermák jehož Kuneš už není zajímavý tím, že chlastá, ale že přirozeně vyšetřuje, vztahy mezi lidmi, syrovost, lokace a občas nahaté ženské z tohoto seriálu dělají absolutní vrchol současné tvorby, která tento týden běží v televizi. ()

Daqvid77

Hodnoceno po všech 13. epizodách 1. Serie a moc se těším na další. Zase jednou důkaz že to i v ČR jde udělat dobře a poutavě. ()

MrKlobouk

za mě dobrý! Líbí se mi lokace. Sudety mrazí podobně jako v severoevropských kriminálkách. Postavy jsou sice jednoduše definované, ale zahrané parádně, takže s tím není problém. Jen mi přišlo trochu zbytečně navršené proplétání jednotlivých osudů a některé podzápletky ( např. finanční poradenství) a pak taková drobnost, kvůli které je mi sympatičtejší Pustina - zbytečný přikrášlování reality prostředí (Landrover apod..). V jednoduchosti a prostotě je někdy krása. Na druhou stranu, pokud na to přistoupíte, tak vám každý díl uteče jako voda, protože se pořád něco děje. ()

ArthasKarfa

Musím říct, že Česká televize opravdu umí detektivní seriály, za posledních pár let jsme svědky několika skvělých záležitostí jako: Clona, Případy prvního oddělení, Vraždy v kruhu etc. Rapl je důstojný člen rodiny těchto parádních detektivních příběhů a rozvijí zase trošku jinou a možná maličko opomíjenou policejní práci mimo velká města, kde se podezřelí a vrazi neschovávají na sídlištích v metru nebo v kanceláři ale spíš za stromem, v horské chatě nebo na překladišti celní správy. Syrovost přírody v Krušných horách a postava Hynka Čermáka je velmi poutavým důvodem, proč seriál sledovat. Velmi naturalistické a dekadentní případy jako by zapadaly do celé přírody, do celého přísného a tvrdého kraje, kam je major z pražského prostředí poslán. Vřele doporučuji nejen fandům policejní práce, ale všem kteří mají zájem o českou tvorbu obecně. ()

Haniczka

Major Krušina Rapl Plešivec zažívá krušné časy, obléká šat z hus neodraných, lišek neodkojených a pojídá maso panen ještě nenarozených. Dobrá znělka. ()

crozet

Kvalitní domácí tvorbu, která se navíc solidně popasuje s mezinárodní úrovní a trendy, je třeba podporovat a netříštit síly dlouhými diskusemi nad spíše podružnými detaily. Dílo samotné je pak více než zdařilým a vyzrálým výkonem autorsky i režijně, obrazově i formálně (kompozičně). Jan Pachl si dobře vystavěl příběh a jednotlivé figury, které pak (kumulativně) úspěšně rozpohyboval na šachovnici, své rolové úkoly soustředěně a kvalitně po celý děj performovaly; to vše zasadil do žánrového prostředí a nechal dobře nasnímat. A co je hlavní, seriál si opět umí od začátku přitáhnout divákovu pozornost. Jsem spokojený. Poslední díl a ohňostroj instantního a nekonzistentního happy-endu? Jasně, ale mně to nevadí, aspoň mám radost, že to dobře dopadlo a na další sérii se prostě těším! ()

Illy

Výborný. A ať si tady místní chytráčci blábolí co chtějí, mě to perfektně sedlo a na každej novej díl jsem se těšil jak malej Kuneš. ()

stage.x

První řada cajk. Sice s odřenejma ušima, ale 4*. Ok. Ovšem když jsem dokoukal druhou, tak jsem měl sto chutí tomu napálit odpad. Co to bylo?? A co ten poslední díl. Dva tragédi v teplákovkách si to štrádujou po balkáně a jen tak si uděla dobrej den z místní mafie??? Wtf??? Navíc ta nálož na trezoru by srovnala se zemí celej ten barák. No nic. ...dál. Slepičková vs. Čepičková. Okamžitě facky tomu, koho tohle napadlo. Čermák standard, ale už mě to přestává bavit. Pyško? Ne, toho rádoby drsnýho pplk.mu žeru asi stejně jako zbytek toho jeho cirkusu, co ho má totál na praku. Mácha a Slepičková jsou vlastně jediný dvě postavy, co mě tam neserou a celkem mě i ba. Lupínek?? Tak to už je ale vážně přepal. Týpek, co vypadá na 15, od každýho dostane na držku, ke svý rodině se chová jak ke kusu hadru a ještě se tváří jak pan bebíčko, že mu stará zahne a uteče při první příležitosti. Odejít od dětí do práce i na štědrej večer?? Mám dost. Doufám, že nikoho nenapadne točit třetí řadu. Bojim se, že by hlavní zápletka mohla směřovat do Bibione. ()

kowalski

Ty dvě poslední epizody byly opravdu odfláknuté.... jinak perfektní kriminální seriál, který těží z toho, že se odehrává v typické krušnohorské krajině. Herecky k hlavním postavám nemám vůbec co vytknout... Super scénická hudba a úvodní píseň, které kazí celkový dojem jen vykradené titulky ve stylu True Detective. ()

grerar

Dobrý seriál. Jen škoda, že všechno vyřeší jen Kuneš-superman hadr. Kvůli tomu 4* narozdíl od detektivů od Svaté trojice... ()

Chundys

Je to hrozně smutný ten propad dolu! Jelikož první série měla parádní atmosféru, vyprávění a celkově to všechno hezky do sebe zapadalo! Druhá série ale nudná, nesmyslná, nechápajnícně se chovající postavy a celý to prostě byla s.ačka! Takhle to zkazit je až smutný, protože kriminálek moc dobrých teda nemáme a Rapl mohl být hodnocen na tu kladnou kriminálku, bohužel ta druhá série to celé srazila!!! ()

Untentrauer

Průměrný seriál, jehož hlavním problémem je způsob, jakým vždy odhalí pachatele. Vždy se jedná totiž o jakousi souhru náhod. Navíc spousta případů souvisí přímo s hlavními protagonisty jako pačamama. Uvedu příklady: 1.díl 1s. - vrah dealera musí být někdo kdo se mstí za smrt předávkovaného příbuzného. Ale PROČ? Prostě je to napadlo. A pak už stačí jen zjistit čím se živí rodiče předávkovaných - ejhle jeden z rodičů je olympijský střelec.....2. díl 1s - Kuneše prostě napadne, že to bude takhle protože viděl bábu co vykřikuje nesmysli (mrtvolu našel komisař) 3 díl 1s - Opět mrtvolu najde komisař a vrahem je nevlastní syn zavražděného, protože se tam po dlouhé době ukázal a byl zachycen náhodně umístěnou fotopastí WTF? Opět další náhoda? 4.díl 1s. Mrtvolu najde tentokrát bratr komisaře?? Vrah je ten kdo byl tehdy mladistvý a taky zavřený na dva roky...OK to by šlo ALE proč to nikoho nenapadlo v době kdy proběhli první vraždy 5 díl 1s - celé policejní oddělení nepozná mrtvolu???.....A tak dále a tak dále....NAVÍC se případy proplétají s osudy hlavních postav, jakoby bylo nemožné vymyslet vraždu tak, aby s nimi nesouvisela. Aspoň by ty mrtvoly mohl najít někdo jiný ne? Celkově je tento seriál nesmyslný propletenec, kvůli vyšším záměrům scénáře připravující diváka na GRAND FINÁLE. Případům chybí mravenčí policejní práce - je to parodie na kriminální seriály. Řešení případů postrádá jakýkoliv smysl a logiku. A další věcí je obsazení - tvrďák Čermák co vypadá jak šulínek a je o hlavu větší než Jirka Kritinářů jemuž sekunduje druhý trpaslík Příkazský, jehož herecké schopnosti jsou na úrovni herců z Ulice.....Aspoň toho Dolanského - sice také trpaslík, ale umí (který mě přesvědčil že umí hrát až na Prodané nevěste v ND) tam mohli nechat.....No a Pyško - s veškerou úctou k jeho skvělému dabingu - je sice o dost lepší než ti dva trpaslící (Dolanského nepočítám), ale prostě je to dabér a ne herec nicméně jo beru to a dá se na něj koukat. V podstatě to tam drží. Prostředí ve kterém se seriál odehrává je fajn. ()

zahadum

Začalo to veľmi dobre, problémový policajt odchádza do " vyhnanstva " do zapadlého mestečka kde sa kedysi udiala vražda policajtky. Podotýkam stále nevyjasnená. Čermák ako Kuneš je perfektná voľba, nepotrebuje si na nič hrať, je proste len drsný, uzavretý do seba, výbušný, kašle na predpisy a slušné správanie ale kdesi v ňom je kus poctivého chlapa ktorý zase tak veľa od života nechce len boží pokoj. No aj napriek zapadlej diere v Jáchymove to tam vyzerá ako v Prahe. Neustále vraždy, podvody, drogy, mafia..korupcia na vysokých miestach. A tu je malý problém seriálu, stráca na realite kdesi v druhej polovici. Kým prvá polovica je ako tak vážna a temná, do druhej sa vkráda skoro až komédia. Neustále handrkovanie medzi policajtom Máchom a Slepičkovou je už fakt trápne. Doktor " pitva " je zaujímavý keď ho vidíme prvýkrát a potom sa už len recykluje. Posledné diely sa odtrhli naprosto mimo realitu a máme tu skutočný divoký západ a logika je nedostatková vec ako rozum v parlamente. Škoda, mali by sme tu celkom vydarený seriál v ktorom by sa využil opustený temný potenciál západných Čiech. Takto sme dostali " len " celkom vydarenú krimi sériu ktorá dosť vyčnieva nad konkurenciou. Prvá séria 70 %  Tak druhá séria je sklamanie, presun až k imbecilnej kvázi zábave ? takto zničiť dobre napísané postavy z prvej série a hlavne nelogických vecí je tu priam viacej ako hercov ! Prečo presun z Jáchymova do Ústi ? celá policajná stanica sa presunula do iného mesta ???  Kde zmizla Rohanová žena ? Rohan, postava totálne bez autority a spravilo sa z nej len spité niečo čo chodí a kričí dookola Mácho ! slepice ! Kuneši ! Čepičková ! Celé je to na hlavu, zachraňuje to len linka s Čiernou horou a Čubričom. Z toho by sa dalo ale vytrieskať viacej. Doktor Knecht alias " až po pitve " je nakoniec sympatická postava.  No neviem, v porovnaní s prvou sériou je to pád ..strmhlavý pád ! A to je škoda lebo Kuneš je špičková postava na české aj slovenské pomery ! zaslúžil si lepší príbeh. Druhá séria sotva 50 % ()