Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

Recenzie používateľa ArthasKarfa k tomuto seriálu (7)

Rapl (2016)

Musím říct, že Česká televize opravdu umí detektivní seriály, za posledních pár let jsme svědky několika skvělých záležitostí jako: Clona, Případy prvního oddělení, Vraždy v kruhu etc. Rapl je důstojný člen rodiny těchto parádních detektivních příběhů a rozvijí zase trošku jinou a možná maličko opomíjenou policejní práci mimo velká města, kde se podezřelí a vrazi neschovávají na sídlištích v metru nebo v kanceláři ale spíš za stromem, v horské chatě nebo na překladišti celní správy. Syrovost přírody v Krušných horách a postava Hynka Čermáka je velmi poutavým důvodem, proč seriál sledovat. Velmi naturalistické a dekadentní případy jako by zapadaly do celé přírody, do celého přísného a tvrdého kraje, kam je major z pražského prostředí poslán. Vřele doporučuji nejen fandům policejní práce, ale všem kteří mají zájem o českou tvorbu obecně. ()

Série 2 (2019) (S02)

Druhá série bohužel nepokračovala v ponuré náladě prvních dílů, případy a prostředí, které mě na první části tolik bavily dostaly zcela jiný charakter a logiku, stejně jako hlavní postavy. Je pravda, že něco málo si seriál ponechal, ale je škoda, že víc nevycházel z ohlasů diváků, kteří adorovali právě mnou vypsané vlastnosti první série. Kuneš je ale pořád skvělá postava a na každý díl jsem se celý týden těšil, postavy a jejich příběhy jsou zajímavé a tak na to koukat prostě baví. Místo Krušných hor je dějištěm Ústí nad Labem, které zase nabízí trochu jiný pohled na případy a padouchy. Rozhoduji se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale nakonec dávám čtyři - možná i trochu z nostalgie na první sérii. ()

Útulek doktora Knechta (2019) (S02E05)

Tenhle díl je asi nejvíc podobný dílům z první řady, vyšetřování je komplexní, Kuneš a Lupínek pracují jako tým. Nechybí akce, při které se střílí, napětí jde ruku v ruce s dějem příběhu. Škoda, že až pátý díl musel být obratem k něčemu co už tvůrci uměli, znali a věděli, že se to divákům líbí. ()

Bubáci (2019) (S02E07)

Dvojka Rapla se Vám nikdy nezačne líbit, pokud v ní budete stále hledat odraz jedničky, postavy a hlavně prostředí se úplně změnilo, pokud si díly chcete užít musíte koukat z jiné perspektivy, která už není Kunešovská jako v jedničce, ale je policajtská, ve které občas táhne za provaz Mácha a chvilku Lupínek. Jednička měla genius loci, dvojka se hledá, ale důležité je, že se občas najde a dá se na to koukat. ()

Ahoy Sázavo (2019) (S02E10)

Tenhle díl má duši, podobně jako epizody z první řady. ()

Cvokhaus (2019) (S02E11)

Poměrně zajímavá epizoda, kde se trošku víc vyšetřuje a trošku víc uvažuje, ale jinak mě trošku zklamal ten konec no. :) ()

Ryba smrdí od hlavy (2019) (S02E12)

Příspěvek od "EddieIron": Přesně tak, lidi koukají na film, kde hrdina 2h běhá střílí, zabíjí a ničí a když jim pak někdo předloží příběh, kde vládne trocha reality a lidskosti tak ofrňují nos a hledají marginální chyby a nesrovnalosti, mně se Rapl líbí právě pro svou "normálnost" a každodennost. A taky platí pravidlo, že když se mi něco nelíbí, tak se na to koukat nemusíte, odpad si dávejte někde jinde a vaše mindráky s vlastními životy povídejte někomu, kdo o to stojí chlapci a děvčata. :-) ()