Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (18)

Rapl (2016)

Po Cirkusu Bukowském jsem se těšil na stejnou parádu. Trochu jsem narazil, protože stavba vyprávění je jako u klasických seriálů a uzavřené případy v jenom dílu byly celkem jednoduché a málo překvapující. Jenže co naplat - atmosféra, Hynek Čermák jehož Kuneš už není zajímavý tím, že chlastá, ale že přirozeně vyšetřuje, vztahy mezi lidmi, syrovost, lokace a občas nahaté ženské z tohoto seriálu dělají absolutní vrchol současné tvorby, která tento týden běží v televizi. ()

Smrt na lovu (2016) (S01E03)

V současnosti sleduji druhou řadu Rapla a dal jsem si pro srovnání tento dle mého jeden z nejslabších dílů prvé řady - banální vražda na honu, která se vyřeší sama pomocí náhody - vrah prostě vyfocen při činu. Jenže nemůžu si pomoc, jak je to slabší kus prvé řady, tak je o třídu lepší než cokoliv z druhé - atmosféra, vykreslení postav, dialogy, hlášky, zajímavá linka případu mrtvé kriminalistky, který se táhne celou řadou , další svlečená herečka ( Marie jansová ) ..... ikdyž u mne bude nejvýš Kuneš v Bukowském, tak tohle jede dobře. ()

Bludný kořen (2016) (S01E04)

Námětem jeden z nejmrazivějších dílů - případ sadistického seriového vraha , který unáší mladé ženy, drží je nahé v řetězech , mučí, znásilňuje a nakonec mrtvé složitě aranžuje jako umělecké dílo. Trochu Amerika, ale jako filmový zážitek velmi dobré. ()

Zdař Bůh! (2016) (S01E12)

Etzler se svými kumpány jede vytlouct bordel do Německa - přitažené za vlasy, ale působivé. Následná artilérní přestřelka s policií přitažená za vlasy ještě víc, ale pobavilo. PS: Jak si stěžuji na strach z nahoty v českých seriálech, tak aspoň že Pachl je vyjímkou, v kategorii nejodvážnější scéna vyhrává Ginger v podání statečné Jany Podlipné, která tam něco zkouší na Lupínka za dvě stě éček. ()

Série 2 (2019) (S02)

Zatímco Rapla S01 považuji za špičku krimi dle mého gusta, na S02 jsem si v šoku očekávaného musel dost zvykat - Pachl změnil žánr ze severské noir na grotesku se spoustou nelogických a náhodných věcí, což u detektivky je na pováženou. Moc se mi nelíbí, jak Pan režisér po zdejší kritice dělá v tisku ramena, že to mělo větší sledovanost tak co ty kritické hlody, což se mi zdá neuctivé vůči amatérským filmovým kritikům, tohle není sociální síť, kde si většina vybíjí nějakou frustraci, aby uškodila panu Pachlovi, tady jsou většinou fanoušci filmu, který mají jako hoby a můžou říct, jestli se něco líbí nebo ne stejně jako spolek filatelistů. Já mám pocit, že to mělo tak vysokou sledovanost hlavně kvůli první řadě a taky , že všichni čekali kdy se to vrátí do těch původních kolejí. Jsem přesvědčen, že kdyby měli diváci hlasovat mezi S01 a S02 vítěz je jasný i kvůli tomu šílenému konci. Na druhou stranu já sám beru fakt, že ikdyž první Rapl byl supr, tak nejde točit druhou, třetí řadu až do bramboračky, takže je třeba udělat něco "jinak" . Když jsem zapomněl na S01 a rozhlédl se kolem , co dávají za shity ostatní TV, tak mne Rapl S02 dostatečně pobavil na čtyři hvězdy a já se u některých věcí opravdu nasmál. Těšil jsem se na každý další díl a je mi líto, že nevznikne S03 ()

Exekuce (2019) (S02E01)

Nelogické věci neřeším ( ikdyž Predrag Bielac jako mafián přesedlaný z cirkusáka ... je to sympoš přivřu oko ), hlavní pro mne byla atmosféra a vizuál jako začátek seriálu a očekávám zlepšující tendenci. Případ nevěry byl jednoduchoučký stejně jako pachatel hanlivého sprejopisu. Rukopis Pachla byl zachován - atmosféra alá severočeský noir, chlapci od Krejčíře a svlečené herečky ikdyž tak nějak ve tmě Dana Černá ( klobouk dolů v padesáti skoro, ) a Henrieta Hornáčková jako zastřelená. ()

Operace Ofsajd (2019) (S02E02)

Trefa vedle ... nejhorší díl v historii. A jak já tomu fandím, ale to zklamání z očekávání. ()

Echt gold (2019) (S02E03)

Koukám, že když pan režisér potkal Marii Poledňákovou tak se inspiroval poetikou jejích filmů a místo aby Rapla zdobilo to, na co dneska vzpomínám z Cirkusu Bukowského , tak nám míří do S tebou mne baví svět. Ještě jsem neviděl, aby v severské detektivce nebo noir žánru pro zdůraznění dramatičnosti hrála rozverná country, když detektivovi uteče z auta podezřelý. Pozitiva vidím v hereckém obsazení u party romáků - klasik Godla , ale i Julius Oračko, který hrál hlavní roli ve Skokanovi. ()

Hrdinové nepracují (2019) (S02E04)

Pár momentů, kdy jsem se pobavil jako u kvalitní komedie tam bylo, ale Rapla aby člověk pohledal .... snad jen ta nahatá Krejčíková v síťovce ve vaně mi evokovalo něco z první řady. ()

Útulek doktora Knechta (2019) (S02E05)

Co na to říct? Patolog Knecht je můj oblíbenec a zápletka s kpt. Gazdou v podání Pavelky taky nebyla nejhorší, ale při srovnání provedení a počtu nesmyslů s S01 je tahle epizoda celkem bída. PS: Pobavilo mne že dům Gazdy je ten samý, který si "zahrál" v Metanolu jako dům, kde pachatel dostavuje bazén. ()

Sardinky (2019) (S02E06)

Labe vyplavilo nahé tělo snědé obřezané dívky a Raplovce to zavede do atraktivního prostředí námořníků, prostitutek a migrantů a celkem to začne hodně zajímavě, ale zase se to otravně stočí k tomu, že vrahem je zahradník ... respektive černohorský zahradník Bjelac a jeho parta. ()

Bubáci (2019) (S02E07)

To, že bych jako filmový divák dostal to, co jsem dostal od první série, jsem už u druhé série vzdal, ale tento díl mne pobavil jako regulérní komedie ( a nemyslím tím jen nechtěné faily nebo nelogické hlouposti, ). Víc než krimi to dnes bylo zajímavější jako vztahovka ( Lupínka opouští žena ) a romantika ( Mácha si nabrnkl slečnu se zmrzlinou, která si jednou zahrála v pornu - Saru Venclovskou ). Musím taky vyseknout respekt za dvě nadprůměrné akce: 1) hon na migranty po celém obchoďáku is WTF snahou zachytit je koštětem na eskalátoru 2) bouračka s BMW ()

Trefa do Tlustého (2019) (S02E08)

Tenhle díl hodně pestrý - Jandák jako politik jako, Godla se loučil s Mostem! už hodinu předem, Mácha představil mamince svou prostitutku Marču , která konečně nevypadá jako kurva, Krejčíková se nechá nahatá masírovat kulturistou v solárku ( ovšem ta kontaktní akce v oblasti hýždí doufám byla dublerka ), ... já jsem byl spokojen, jen by to chtělo nějakej ten krimi případ k řešení a ne náhodou samovyřešený. ()

Kebab Aleppo (2019) (S02E09)

V rámci S02 to ušlo, ikdyž pachatel byl jasný hned. Velmi silný moment vybočující z linie průměrnosti byla scéna na hřbitově ( hodně zamrazilo) , zaujala Sára Affašová, která se po Ulici nějak rozehrává a k tomu balkánská rozverná telefonní konverzačka. PS: fascinuje mne, že když se v tomto díle mihnou Arabi, tak zdejší uživatelé chytá rapl a hned něco o sluníčkářích a vítačích, že to nejsou pachatelé. To už je na léčení být vybrnkaný z tohohle. ()

Ahoy Sázavo (2019) (S02E10)

100% za letmí trumpovskou atmosféru díky Wabi Daňkovi, krimi případ hodně oddechový, narážka na Homera Simpsona parádní, yugoši zbyteční, ale už mne neiritují,Boková potěšila,Godla má pondělky předplacené a Líviu Bielovič jsem jako Mudr. Svátkovou vůbec nepoznal. ()

Cvokhaus (2019) (S02E11)

" Do jaké hospody chodí?" " On chlastá jenom v práci .. a pak doma." možná , že případ vraždy doktora v psychiatrické léčebně byl v rámci Rapla S02 jeden z nejlepších, ale já si z tohohle seriálu užiju spíš to ostatní kolem. Rohan chlastá! ()

Ryba smrdí od hlavy (2019) (S02E12)

To je poprvé, co mne hoši z Černé hory pobavili. Rohana zachrání dvě topless oslavenkyně, Kuneše zachrání o Vánocích sestry Affašovi jako syrské sestry, Máchu potěší moje oblíbenkyně štětule Marča, Lupínka nepotěší vánoce s Lucií. ()

Dobro došli! (2019) (S02E13)

Když už jsem si tedy zvykl, že Rapl S02 není Rapl S01 , tak jsem v posledním díle ocenil produkci, která celý díl točila u moře v Montenegru ( ikdyž mimo sezónu ) a líbil se mi odér kusturicovské komedie tak, že bych vystřelil i pět hvězd.... a pak přišlo posledních pět minut ( se světlou vyjímkou svatby Máchy a Marči o kterém jsem ale předem věděl z promo fotek ), které to dokonale zazdily. Takže pokud se po vzoru Dallasu neobjeví najednou Rohan s Kunešem ve sprše v dalšího dílu, tak Rapl S03 je bez šance. ()