Željkův bratr Drago je zraněný při přepadení transportu peněz. Navíc gangu někdo jejich lup vyfoukne. Rohan se zaměří na dopadení Željkovy bandy, ale Kuneš spíš hledá komplice uvnitř bezpečnostní agentury. Nezpochybnitelným králem detektivů se však stává Mácha se svojí originální vyšetřovací metodou. (Česká televize)

Zvire666 odpad!

Bohužel nemohu jinak než dát odpad.První série se nedá s tou první srovnávat.Opravdu to nepíše někdo úplně jiný? Logika zmizela úplně,k cigaretě jako znaku pořádného ,,tvrďáka" přibyl ,,normální"alkoholismus a hrubiánství (Rohan). Celek působí opravdu jako parodie,nido to přece nemůže vydávat za ukázku práce a zázemí policie! Nerad to přiznávám,ale i ti Specialisté jsou uvěřitelnější než Rapl.. ()

PenelopaW

I mé pocity jsou více než rozpačité. Co se stalo s hlavními postavami první série? Chápu, že většina pokračování se kromě děje zaměřuje víc a víc na vztahy mezi postavami, ale toto? Kde je ten velitel Rohan, kvůli kterému Lupínek zůstává u policie? To má být autorita a šéf? Jasně, jeho chování by šlo vysvětlit tím, že chlastá (a to zejména v pracovní době a všichni nad tím přivírají oko), ale i tak... Jeho konflikty s Máchou jsou vyloženě zbytečné, vyhrocené, i Mácha se chová kolikrát jako debil... takhle by to prostě na pracovišti fungovat nemělo. A největší fór je, že ostatní postavy dělají, že je to vlastně v poho… Do toho zápletky jednotlivých dílů, které lze označit za hodně slabé, celistvou linii zatím drží jen případ mafiánů, který je taky trochu přitažený za vlasy... Doufám, že město Ústí nad Labem přidalo na seriál nějaké peníze za propagaci, protože po shlédnutí dosavadních 4 dílů si divák musí myslet, že v Ústí jsou všechny baráky plesnivé a hnusné, Romové kradou, fanoušci fotbalu jsou magoři, a že každý Ústečák je nějak divný... Dvě hvězdy dávám: za záběry na mé milované Ústí a za postavu Kuneše, která se ještě relativně drží, možná proto, že nedostala tolik prostoru. ()

rakovnik

Parodie na bezvadný seriál Rapl pokračuje. Pomalu chápu, proč se mi pokračování tak nelíbí. Důvodem je proměna charakterů. Lupen je tvrdší (jen doma měkkota), Kuneš má málo prostoru a spíše vysvětluje, šéf se zabývá lahví a táhne to šašek Mácha, starosta všemu nasadil korunu. Navíc oslabit hlavního hrdinu alergií a posadit ho do rachotiny, nebyl nejlepší tah. Mafiáni jsou spíše trapní a to dlouhé neumírání zakončili opravdu spolehlivým způsobem. Nic se sice až na kytici nevyřešilo, ale jede se dál. ()

SOLOM.

Jde vidět, že to sice pořád není ono, ale druhá série si už jakžtakž dokáže udržet alespoň průměrný standart. Zápletka sama o sobě nebyla špatná, jen by si zasloužila více propracovat. Zvláště pak usvědčení samotného vraha. Je mi jasné, že to ještě nebylo poslední slovo, ale…Co se Kuneše týče, tak ten se pořád drží v normě a šlo o první díl, kde mi byl sympatický i Tomáš Jeřábek – jehož rozhořčení úplně chápu. Postava Rohana je tu totiž k smíchu a je úplný trotl. A je až s podivem, že i náš patolog mi tolik nevadí, jako tomu bylo u první série – i ON si získal mé sympatie… ()

dyfur

.....ono to vyzerá, že to nebudú samostatné časti ani jemná spojovacia niť idúca cez všetky časti, ale dobre hrubé lano ,ktoré silne viaže časti dohromady. PS:balkánska vetva stále v obraze-nakoniec to bude o boji proti  balkánskej mafii a popritom sa budú riešiť aj tuzemské krimistory.....ale príbeh dobrý :napínavý, so zvratmi, len možno trocha viac profesionality by to chcelo a nie ukazovať stále skupinu kriminalistov ako hádajúce sa decká.....csfd62% ()

• V závěru dílu můžeme slyšet píseň „Pojedou“ od Jindřicha Šťáhlavského s textem Petra Novotného. (sator)
  • Herec Radek Bruna, který v tomto díle hraje Wimmera, zaměstnance securitky napomáhajícího mafiánům, si už postavu zločince v seriálu Rapl střihnul v epizodě Nástřel (2016) jako vrah jménem Vitzner. (Reif)
  • Vůz bezpečností agentury vychází z vozu Renault 50 Series S46-90 z roku 1988, zbytek byl však vytvořen pro potřeby dílu. (sator)