Kuneš je opět v nesnázích. Dočasně si mimo službu přivydělává jako soukromé očko. Ale nebyl by to Kuneš, aby se banální sledovačka nevěrného manžela nezvrtla v sérii mrtvol. I Rohan má starosti. Asi největší s Željkem, u kterého existuje důvodné podezření, že se pokusí utéct z vězení. Kromě toho mu dělá vrásky budování nového vyšetřovacího týmu v Ústí. Stará parta Lupínek, Mácha, Slepičková jsou už na místě, ale ještě zbývá udělat místo právě pro Kuneše. (Česká televize)

Thorgerda

První série se svou okatou hrou na severské detektivní seriály byla ještě poměrně roztomilá, ale toto....Po pokusech o temnou atmosféru tu máme zpět obligátní "hláškování" a "figurkaření", z postav se stávají karikatury a vše opět bezpečně kráčí zcela opačným směrem než světová quality tv. Kromě zde již zmiňovaných nelogičností do očí bije schematismus postav i děje, klišé střídá klišé - příchod spoluvězně - mlátičky na celu jak z němé grotesky, scéna s výtahem asi odkazuje k (spaghetti) westrnu či drsné škole, každopádně vousatý a otřepaný trapas, a samozřejmě všudypřítomné "chlastání" jako dějový prvek, to už je opravdu čirá vata. Mám pocit, že se to celé sune někam do groteskna, dílem asi chtěně, viz rádobyvtipná scéna se sprejem, dílem nechtěně - rozuzlení Kunešova soukromého pátrání po nevěře jak z hříchů pro pátera Knoxe, nebo celá ta titulní "exekuce"...Každopádně původní atmosféra, či jakýkoli vztah k postavám a chuť sledovat jejich další vývoj je pryč... a já se přitom na nového Rapla tolik těšila :-/ ()

tchempi

Kuneš by měl vyšetřit zločin - z jeho seriálu (první skvělé řady) ukradli humor, smysluplné zápletky i napětí a zbyla jen Policie Modrava natočená v Ústí. ()

Popinodan

1.řada byla hodně dobrá,takže jsem se na 2.řadu Rapla pochopitelně těšil. Bohužel jak už to bývá...(neměl jsem se na 2.řadu až tak těšit) přišlo u 1.dílu spíše zklamání. Ale to nezmaná nezájem,naopak doufám že to půjde nahoru a vrátí se starej dobrej RAPL!!! PS je tu přeci ta stará dobrá parta s Rohanem,Lupínkem,Slepicí a Máchou. ()

a-ja odpad!

To jako fakt? Že polda jde za muklem jen tak do jídelny? To jako fakt? Že Kunešovi exekutor zabaví byt a kraviny, ale nechá mu auto? To jako fakt? Že pop klidně dá muklovi knížku, kterou nikdo neprohlídne, je v ní mobil a z toho pak mukl volá, řve při tom jako na lesy, a nikdo si toho nevšimne? To jako fakt? Že na ubytovně MV předtím asi bydleli cikáni? To jako fakt, že Jan Pachl je nejspíš krycí jméno pro sestry Bártů? To jako FAKT? ()

platzman

Když na scéně není Hynek, je to úplný odpad. Mezer ve scénáři ve smyslu "takhle by to neudělal ani retardovaný tučňák" bylo snad víc, než v celé první řadě. Vidím velký špatný a druhý díl to musí setsakramentsky vylepšit, abych dočkal třetího. ()

JB001

Namlsalo mne, že Mirka Spáčilová dala druhé sérii 80%, nicméně první díl považuji za průměr. Snad ty další díly budou lepší... ()

ricous

Tak jsem se po skvělé první řadě těšil na druhou, a zatím teda zklamání. V Jáchymově zavřeli oddělení a nikdo zřejmě neměl problém po převelení do Ústí (kde do té doby dělal jen Pavelka) s odloučením od rodiny. Exekutor neřeší kytaru a zesilovač, ale plastové indiány by sebral. Scénka se sprejem a nápisem jak z filmu pro děti, celkem hloupé. Ale věřím, že se to zlepší. ()

Takaru

Zatím nebudu hodnotit, uvidíme, kam se to celé vyvine. Ale nepříjemný pocit z podivného začátku pokračování mého oblibeného seriálu tu bohužel je. Proč tolik logických lapsů hned v prvním díle. Skoro bych si přál, aby se v druhém díle Kuneš probudil z naivního snů. Novináři před věznicí u utajeného převozu, lano přes silnici, Kuneš amatérský fotograf aktů, vedlejší příběh s nevěrou, a navrch Šmoldas v roli popa? Nové policejní pracoviště v Ústí, kde všichni žijí pospolu na hromádce v rozkopaný ubytovně. A kde je Ježková a Kunešova dcera? No, hoši jak se z tohohle průseru dostanete, jsem opravdu zvědavý. Nechci totiž žádnou parodii na Kuneše, na jakou to zatím vypadá. ()

gerdi14

No ty krávo..takových stupidních situací aby člověk pohledal.. Já jich napočítal asi deset za 59min..to jest třičtvrtě filmu. Scéna ze sprejem už byl vrchol trapnosti..tvl no ty krávo. ()

Dr.Taby

Nejsem úplně spokojen. Úvodní osvobozovací akce mě přišla dost divná a vzhledem k našim reáliím až pitomá. Scéna s popem a čučícími dozorci jakbysmet. A celé Kunešovo vyšetřování, postavení mimo službu a exekuce? Jako proč? A tak gansterská linie je tam jako promo Černé Hory nebo co je to za Balkán? A ten celý soukromý Kunešův případ zabral asi tak 1 minutu z dílu. Fakt nevím. Co by Ústečák tomu dám ještě šanci. ()

huspenina33

Tvl těšil jsem na to, ale zatím nic moc. Exekuce ??? Berou mu sedačku a postel, ale když řekne že foťák ne tak mu ho nechají? Auto mu nechají ? Dá 2000 exekutorovi aby šel na zmrzlinu a on vypadne? Lidi co zažili exekuce se musejí smát ještě teď, jaká je to kravina. Pop má v bibli telefon?? Návštěvy chodí ve věznici k obědu??? Bože takový krávoviny. A celý to bylo nějaký utahaný a o ničem. ()

Hans_Henchen

tak moc jsem se těšil na pokračování, že jsem před pondělkem sjel celou první řadu abych se naladil... no a jsem celkem opařenej... negativně... skoro všichni kolem Rapla jsou stejný jako v první sérii - režie, scénář, kamera, herecké obsazení - ale výsledek je tak nějak jinej... horší... pevně věřím, že následující díly budou o hodně levelů výše než-li tento první... Kouknul jsem se ještě dneska ráno znovu, abych případně postřehl nějaké skryté dokonalosti... ale bohužel neumím asi hledat... Kde je Johana??? ()

v.pohode

Kuneš jede zase pecky! Super kamera, díky níž na mě opět dýchla atmosféra severu. I když prostředí Krušňáků mi sedlo víc. ()