Film 8 Mile není autobiografickým příběhem, ale je jím volně inspirován a na hlubší vazbě s rappovým zpěvákem Eminemem mu dodává i fakt, že v něm Eminem, až s překvapivou bravurou ztělesnil hlavního hrdinu Jimmiho. Zachycuje jen kratičký úsek v životě dospívajícího chlapce, bojujícího o vítězství v rappové soutěži. Je situován do Detroitu, kde Eminem skutečně žil, do bezútěšné čtvrti chudinských karavanů a zchátralých domů, kterou od bílé části odděluje rovná, nekonečně dlouhá ulice s názvem 8 Mile. (oficiálny text distribútora)

Mountain

Absolutně nezáživný film. Skoro nic se neděje, jen tu a tam se poperou a pohádají. Jediné dobré momenty jsou battly, jelikož ale hip hop neposlouchám, nemohu za ně dát body navíc. Obyčejný snímek, který staví akorát na hlavní hvězdě, Eminemovi. Navíc má s jeho skutečným životem pramálo společného... ()

vrch07256732

Film som videl hodne dávno a jeho vznik je spätý s tom čase popularitou Eminema čo by bieleho rapera. Rap nemusím, no tu tie battle stáli za to. Film je natočený drsne a naturalisticky, čo som potom v podobných dielach typu Street Dance už v takej miere nevidel. Nutne vyzdvihnúť aj výkon blondýnečky Kim Basinger, kde ukázala že vie aj zahrať iné role ako blondýnečky. U mňa vtedy spokojnosť a bisťu - asi si to pozrem znovu. ()

C_REAM

Dle mně nemá film žádný přímý směr, i přes to ale dobře líčí život nadějného rapera v ostrých ulicích, klubech a barech Detroitu, kde převažují černí. Hudba k tomu je dokonalá - Lose Yourself je opravdová špica. Eminem překvapil dobrým hereckým výkonem. Za mě film, který si čtyři hvězdy určitě zaslouží! ()

Marky__

Mít tak tu opportunity vyjádřit se skrz nasratý rap - svět je plnej sraček o kterých lze rapovat a člověk ani vůbec nemusí zažít takovou špínu, jakou zažil Eminem, stačí se podívat kolem sebe – rozhodně mám jeho hudbu i hip hop a rap obecně ráda a poslouchám ho už léta letoucí a ještě mě to stále neomrzelo..rozhodně i evropskej hip hop je neméně super (SK, PL, F…CZ poslední dobou teda nic moc)…kdo tenhle styl hudby poslouchá, bude se mu tahle částečná biografie o nejlepším bílým raperovi v Émerice líbit…já nejsem zase až takovej filmovej exprt, ale asi v tom hraje i velkou roli režiserské křeslo, na které si sedl Curtis Hanson. Za mě teda tenhle film rozhodně jóó (poslední battle ve filmu je prostě pecka).****+...jo a aiax napsal dost trefnej komentář :-) ()

andy60

Předně musím zmínit, že rap pro mě není hudba a poslouchat ho dvě hodinu beru jako trest. Když k tomu přičtu partu přičmoudlých týpků, z nichž žádné moudro nevypadne, nemůžu být k tomuto filmu schovývavý. Příběh sám o sobě je naprosto tuctový a banální, bez špetky originality, ale uznávám, že vydržet do konce mně problém nedělalo. ()

Richmond

Teda musím uznať wow. Čakal som, že to bude jeden z tých nahlúplych Hollywoodskych "gangsterských" filmov. Ale ako vidieť Curtis Hanson dokázal, že existujú aj dobré filmy z tohto divného prostredia. Oceňujem námet aj príbeh všetko do seba zapadlo. Aj Eminem sa presadil v dobrom svetle ako herec. Skvelé herecké výkony, réžia, námet, žiadne zbytočné scény a omáčky. Oceňujem prácu každého, kto na tomto filme spolupracoval! Tie scény ako som povedal vyzerali veľmi realisticky- priamo z prostredia- zdá sa, že na toto sa Curtis Hansonq vôbec narodil na túto planétu. Čo by som možmo vytkol bol scenár, ktorý bol ako keby písaný nejakým hlupákom z ulice ale aj to trochu dodalo tomu filmu na presnejšom zachytení čo sa to tam vlastne v tých uliciach Detroitu deje. 90% 5* ()

Welington

Tak tu máme rapera a jeho život. Naservírované je to hezky a film má místa, ve kterých se scházejí dílky skládačky, které mnohdy ani nepasuj, ale to nevadí, to se překousne. Prostředí ucházející a EMINEM se dokonce snaží i hrát, což oceňuji, ale stejně to nestačí. Cesta rapera k vrcholu na mne nezabírá, jak by měla. Nejsem tu, abych srážel snahu, ani život hlavní postavy, podle které je to celé udělané, ale opravdu se mi to zdá jako průměrně zvládnutá záležitost, která může oslnit a plně oslovit opravdu jen příznivce žánru. ()

Jurys

Jako velký fanoušek Eminema není asi mých pět hvězdiček žádným překvapením, ale musím říct, že tenhle film si to rozhodně zaslouží. Životem inspirovaný příběh Eminema (jako B-Rabbita), zpěvákovi padne a po herecké stránce vše zvládl na výbornou. Je pravda že hrát sám sebe není tak těžké, ale z hlavní postavy šli cítit ty emoce, které v ní proudily. Přidejte charismatickou partu přátel, svůdnou kočku a fenomenální soundtrack a máte 110 minut skvělé podívané. ()

Tobias18

Než se pustím do chválení tohoto filmu, musím uvést na pravou míru že jsem extrémní fanoušek Eminema i hip-hopu jako takového, což opravdu značně ovlivnilo můj pohled na tento snímek. Nemůžu říct, že ten film nemá chyby, ale je to jen pár přehlédnutelných drobností které přehlížím opravdu s radostí, když vidím jakou poctu to vzdává rappovému žánru. Nemá to sice začátek a konec, ale jistá menší myšlenka tam je, a je parádně dotažená do konce. A Jimmy ,,B-Rabbit“ Smith je jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav, protože si nepamatuju, kdy bych někomu ve filmu takhle fandil, čemuž napomáhá i Eminemův skvělý výkon. A song ,,Lose yourself“ je jen třešničkou na dortu (řadí se mezi tři mé vůbec nejmilovanější písně). Závěrem tedy jen-je to film přímo pro mě, ale rozhodně ne pro každého, a naprosto chápu, co se na tom mnoha lidem nelíbí, ale pro mě je 8 Mile naprosto nezapomenutelná srdcovka. Objektivní hodnocení-70%. Moje osobní hodnocení-1000%. ()

MekyJ

Eminem je a vždy bude můj nejoblíbenější rapper vůbec. Pochybuji, že ho v mých očích někdy někdo překoná. A proto jsem si tenhle film tak oblíbil. Ačkoliv tam nehraje sám sebe, tak mi jeho role "Rabbita" sedla a jsem rád, že ten film byl alespon inspirovaný podle jeho života - 10/10. ()

Zravocado

Jakože, měl jsem z toho smíšené pocity. Na jednu stranu sleduju asi mentálně zaostalého repera co si spletl barvu svojí kůže. Na druhou stranu emotivní vzestup z Detroitské žumpy skrze rap battle ke skandujicimu davu rozvášněných negru. Co se jim asi honili hlavou, když viděli White Rabbit jak si leze na jejich pódium soutěžit v jejich soutěži. Museli si myslet že to je úplný magor. A on ukázal, že se pro to narodil. Jeho odvaha a talent Rebitovi přinesla respekt a slávu. ()

BrokyyS

Doprdele! Já se nestačím divit tomu jaká je to pecka!! Tohle je kurevsky dobrej film o jednom z nejlepších rapperů historie!! Atmosféra, gangy, město, souboje, ale hlavně HUDBA! To je prostě nářez! Konečná battle? Husí kůže a poslouchání závěrečné hudby až do konce titulků :-D Eminem je prostě legenda a tento film mě vždy bude bavit <3 Doporučuji!!! ()

Enon

Eminema mám rád, cením, co ve svém životě dokázal a jak se vypracoval. Tento film je dobrou ukázkou toho, že to opravdu neměl jednoduché. Neměl nikoho a nic, musel si poradit sám. Film je to dobrý, ovšem chyběl tam některým postavám určitý vývoj, scénář byl občas moc jednoduchý a finále sem čekal více kulervoucí a lepší. Ale jako kvalitní film to asi je a určitě neuděláte chybu, když se na něj podíváte. Z druhé strany vás krásně uvede do světa hip-hopu a ukáže vám, že ta hudba je vážně dobrá. 69% ()

Simon.Mp3

Rabbit jeden z bílých raperů který se narodil v Detroitu a snaží se dostat pryč, jeho cílem se stát slavným rapperem a mít jméno mezi ostatními rappery. Tento film ukazuje každou špatnou část či aspekt Ameriky jako například prázdné domy nebo pouliční gangy. Opravdu se mi líbil styl vyprávění, který byl čistě sledování dialogu téměř bez monologu což dodávalo autentičnost. Možná trochu delší, než by to muselo být však příběh nebo jiné aspekty jako hudba není vůbec k zahození. ()

Loiza

"Three one three - fu*k free world", za mě je to krásné dokončení celkem jednoduchého příběhu, kde se ukazuje, že Eminem jakožto raper a zpěvák umí být i celkem dobrý herec (tento styl muziky přímo nevyhledávám). Film je umístěn do Detroitu, kde Eminem bydlí u své mamky, krásné Kim Besinger. Žijí zde obyčejný život se strastmi, ale i úspěchy. Eminema po celou dobu uhání Mekhi Phifer a Eugene Byrd, Eminem je k tomu vydat "demo" dost vlažný. Občas se jde ukázat do klubu, kde exceluje a nakonec vyhrává s upřímným příběhem, který zarepoval. Závěr nám ale ukáže, že si chtěl jen dokázat, že na to má, jeho život ale půjde zase zpět do starých kolejí a jeho staré práce. Tato myšlenka se mi velice líbí. ()