Queen: Innuendo

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny / Animovaný
Veľká Británia, 1991, 6 min

Queen (a.z.), Freddie Mercury (a.z.), Brian May (a.z.), John Deacon (a.z.), Roger Taylor (a.z.)

DJ_bart

Geniální videoklip, který se rozmanitě konceptuálně obměňuje ať už z hlediska lyriky samotné skladby, hudebních žánrů [rock, flamenco, opera, metal], anebo různých animačních stylů [stop-motion, kreslená animace, rotoskopie]. ()

corpsy

Keďže Freddie už nebol k dispozícií, točilo sa na spôsob nostalgie. A to efektívne vďaka vizuálne inému videniu Queenovskej hudby. ()

Rozjimatel

V Queen: Greatest Video Hits 2 sa nenachádza (obrovská škoda!), skladba číslo 6. v Queen - Greatest Flix II. Nádherná, "zimomriavková" pieseň s návratom k hudobným koreňom skupiny, presnejšie k vrcholnej ére "Bohemian Rhapsody" (tá štýlová rozmanitosť je úchvatná). Rovnako skvelé je i umelecky stvárnené video, ktoré oplýva originalitou a podobnou štýlovou rozmanitosťou ako samotná hudba (najviac ma dostal John á la Picasso). ()

DarthArt

Silně umělecký a filozofický klip na silně filozofickou skladbu Innuendo z poslední desky Queen, kde se Freddie Mercury loučí se životem. Všechno je absolutně jinak než dosud a druhá podobná deska snad na světě neexistuje. Video je koláží různých druhů animace, grafiky a kresby a je spíš malým filmem než krátkým hudebním klipem. A i když to není zas tak úpně můj "šálek čaje", je třeba uznale pokývat hlavou! ()