Veterinár Jan (Jiří Bartoška) má toho akurát tak dosť. Poslednou kvapkou v mori je smrť svokra, ktorému tiež došli sily a trpezlivosť. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho živote, starobe, a nakonec ešte aj o tom, ako a kde bude pochovaný. Nerešpektovala žiadne jeho priania a túžby, v dobrej viere, že ona sama vždy a lepšie ako on vie, čo je pre neho najlepšie. A tak sa, na jeho nešťastie, o neho starala podľa svojej predstavy o jeho šťastí. A Janovi začína byť jasné, že je na tej istej ceste ako bol jeho svokor...  Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) má totiž rovnakú stratégiu „výchovy" – je presvedčená, že za šťastie svojho muža je zodpovedná výlučne len ona. Jano už takto ďalej nevládze, nechce, ani nevie žiť. Keď nič neurobí, skončí ako svokor.  Jedného dňa mu napadne spôsob, ako sa oslobodiť a získať späť vládu nad svojím životom. Ten spôsob je ale dosť netradičný. Už len tým, že prvou inšpiráciou mu je jeden z jeho pacientov, papagáj s podozrením na Alzheimera. Jan sa tak aj vďaka nemu vydáva na cestu za naplnením toho, čo považuje za svoje sny. Keďže táto cesta nemôže byť ľahká, stáva sa jej súčasťou tiež stádo kôz a neskôr i kráv, psychiatrický ústav, plavba na plti a život na lodi. Janova cesta za slobodou ovplyvní aj životy jeho detí a ich partnerov. Dcéra Olga (Táňa Vilhelmová) totiž prevzala matkinu metódu, zatiaľ čo nevesta Alena (Pavla Beretová) zatiaľ dokázala tlaku rodovej tradície odolať a volí si vlastnú cestu, liberálnějšiu, modernějšiu, ľudskejšiu. Dôsledky ich činov sú badateľné na ich polovičkách (Jiří Havelka a Jakub Kohák). (Cinemart SK)

bourec

No,a pak že se nedá natočit dobrej film v Česku.Parádní Jirka Bartoška,kterej celej film utáhne levou zadní,a navíc charismatickej jakub kohák,ale i další herci hrajou slušně.Je to sice chvílema dost vyšroubovaný,ale film sem si neskutečně užil,spousty pravdivejch výroků,spousty odlehčenej textů i scén,a některý(Ty mě sleduješ!Ty seš jak estébáci.No jo,ty i tak vypadáš!Krávo!) mě doslova dostávali,což se mi už dlouho u českýho filmu nestalo.Jediný slovo je paráda.100%. ()

Cheeter

Po dlouhé době pořádný český film, která se mi opravdu, ale hodně, líbil. Jednoduchý námět, v podstatě něco, co se může stát komukoliv. Celé to podtrhuje parádní herecký výkon všech zúčastněných. Ono to dost dobře nejde popsat slovy, tenhle film je něco, co člověk musí cítit. A když se k tomu přidá to, že je to točené v prostředí, které dobře znám, což je podle mě nejhezčí kout světa, který jsem kdy viděl, tak pak nadšení u mě dostoupí vrcholu. Je dobré vidět, že zvládneme natočit ještě dobré filmy. ()

C0r0ner

Chvilku to mělo náběh na poctivých pět hvězdiček (scéna podobná A Moment to Remember), nicméně pak to sklouzlo do "obyčejného" příběhu, který ovšem pořád ještě stačí na nadprůměr. V Česku se toho moc dobrého netočí, ale Teorie tygra je jeden z filmů, které určitě stojí za pozornost. 80% ()

Martrix

Popravdě moc nerozumím těm nebožákům, kteří jsou pobouřeni tím, že jsou V Teorii tygra vykresleny ženy, jakožto bezskrupulózní generálky, které musí mít vše po kontrolou. Pokud by totiž chtěli zevšeobecňovat a tvrdit, že Bajgar natočil filozofickosociologistické pojednání o vztazích mezi muži a ženami, měli by dodat, že muži jsou v této vizi zbabělci a bačkory. Když nebudete takto naivní a budete Teorii tygra brát jen jako komedii o jedné rodině, tak vás nic neurazí a naopak se i zasmějete. Myslím si, že Bajgar snad ani jiné ambice neměl. Je pravda, že se v postavě Olgy a její dcery spousta žen najde...ale kupodivu to byly právě ženy, které se v kině smály nejvíce. Což je dost děsivé. Pokud se v postavě Jana našel nějaký muž...myslím že tomu už do smíchu tolik nebylo. Bartoška je ale tak velký sympaťák a idol chlapa, že díky němu působila postava Jana velmi pravděpodobně mnohem sympatičtěji, než jak je popsaná ve scénáři. Ostatní herci jsou sázka na jistotu...s výjímkou experimentu s Kohákem, jehož přítomnost ničemu nevadila, ale ani nepomohla. S odstupem času si myslím, že Teorie tygra stojí jako drama za nic, ale jako komedie funguje lépe, než samotní tvůrci čekali. Což je dobře, protože srandy je v kině čím dál méně. ()

PROCESOR

Další lahůdka. Hořkosladká komedie, které se tady točit umí a rozumí jim především české publikum se svoji mentalitou. I když příběh je smutný, dýchá na vás taková uvolněná atmosféra. A přitom stačilo jen na začátku vztahu si některý věci vyjasnit a pochopit, že soužití s tím druhým je vždy o kompromisu.... ()

zette

Vdecne tema vztahu mezi muzi a zenami, tentokrat spise z toho muzskeho pohledu. O to vice me film bavil:-). Skoda, ze jde Tygr nekolikrat uz moc do extremu a dejove zbytecne tlaci na pilu. Vse ovsem vynahradi vyborne dialogy, u kterych se divak skutecne zasmeje. Z hercu podle me jasne nejlepsi Vilhelmova, myslim, ze i z Beretove roste zajimavy herecky typ. Parkrat me vyrusil spatny strih, jinak ale slusny celovecerni debut Radka Bajgara. Urcite jeden z tech lepsich ceskych filmu za posledni dobu. ()

campix

Rozhodně jedno z těch lepších dílek, které u nás každoročně vzniknou. Jiří Bartoška v roli charismatického postaršího veterináře, který má již po krk své manželky, která mu řídí život, stejně jako to dělá celé ženské pokolení v této rodině. Film s hodně příjemným feelingem a docela slušným počtem dobrých momentů. Jenom prostě nechápu, proč u nás musíme vlastnosti postav tak přehrávat a přeafektovávat. Často by pouze stačilo naznačit nebo trošku ubrat a jednalo by se o skvělý film. ()

kvasiva

Jo, musím uznat - líbilo se mi to. Po dlouhé době český film, který se mi vážně líbil. Děj byl místy drsný, ale ten kontrast mezi těmi páry byl neuvěřitelný... Nechtěl bych se dožít toho extrému, kdy manželka řídí 101% mého času, vlastně života.. Povedený kousek! ()

pakobylka

"Teorie tygra" ... aneb vzpoura jednoho muže proti domestikaci. Nefalšovaný a přitom inteligentní humor ... střízlivý a přitom pohodový nadhled - to jsou atributy, na které vyprávění spoléhá a na kterých staví. A Jiří Bartoška, který s nedbalou elegancí - jen tak jakoby nic - v klídku utáhne celý film na svých mužných bedrech. Finále je možná maličko, ale opravdu jen maličko křečovité ... a snad i ne zcela pravděpodobné - v některých ohledech ... ale nešť, celkový dojem pokazit nedokáže. ()

dr.fish

Chvílemi jde o docela hořkou pilulku o životě chlapa, který se své ženě nedokázal postavit. Nedokázal se prostě prosadit a tak začal k stáru utíkat z domu. Na druhou stranu jsem ale cítil z filmu taky hroznou snahu tvůrců vytvořit komerčně úspěšný film, který se bude líbit masám. Díky tomu se ale musel zjednodušit přístup k látce a snímek tím nesmírně utrpěl na věrohodnosti a hlavně hloubce. Zachránil to samozřejmě ústřední pár Bartoška- Balzerová, který to se ctí dotlačil do konce. Pro mne ale rozhodně zklamání. Takto spíš a raději ne. 55% ()

Šimpy

Udařilý počin. Většina ženských jsou manipulativní mrchy. To je fakt, kterej jsem dávno přijmul. Ale málokterej chlap má koule bojovat za svoji svobodu. Proto jsem rád, že film skončil tak, jak skončil. Rozvedení (potažmo svobodní) chlapi možná umírají dřív, ale aspoň můžou žít svobodně. Radši pár minut svobody než celý život býti otrokem! ()

AdaMM

Dal bych tomu tak tři a půl - protože těm ženským jsem to prostě nevěřil. Ale jinak pár super hlášek a Kohák nebyl vůbec tak marnej, jak jsem čekal podle komentářů ;) ()

MJMilan

Kdo ubírá ty procenta do sta? Patrně ublížené ženy a právě identifikující se muži, kterým žena hledí přes rameno. Jednou z tohohle filmu bude kult stejně jako z Pelíšků, vsadíme se? :-) ()

kocik1

On the road není tentokrát ani Jack Kerouac, ani Wabi Daněk, ale Jiří Bartoška. A je On the road v příběhu, který je příliš zjednodušující, příliš plochý a příliš black and white. Jistě, je tam dost vtipných momentů, ale ty nejsou vyváženy. Mě by třeba zajímalo, co se stalo s chudákem psychiatrem z léčebny a proč kvůli němu nemá trampující Bartoška černé svědomí? 50% ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)