Hibike! Euphonium 2 navazuje přesně tam, kde první sezóna skončila, tedy po vítězství školního orchestru v regionální hudební soutěži. Situace v orchestru se výrazně změnila a všichni členové si pomalu uvědomují, že jejich sen probojovat se do národní soutěže nemusí být jen nesplnitelným přáním. Cesta k cíli je však vydlážděna spoustou usilovného tréninku. Orchestr je navíc seskupení mnoha různých lidí se spoustou osobních problémů, které by mohly vnitřní pohodu velmi rychle zkazit. Navíc vítězství v regionální soutěži přineslo i spoustu pozornosti, a tak například někteří bývalí členové, kteří před rokem seskupení opustili, zvažují svůj návrat. Uprostřed toho všeho stojí mladá dívka Kumiko Oumae a její kamarádky a snaží se najít motivaci pro další důležité hudební klání, které je může přiblížit k vysněnému cíli. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Animace je opět velmi dobrá a i hudební stránku to má velmi slušnou, takže oproti první sérii žádná velká změna. Navíc se vše mnohem více soustředí na vztahy v kapele, řešení nejrůznějších malých i velkých problémů a to v celkem vyvážené míře s přípravou na další koncerty. Takže ten poměr mezi hudbou a vším ostatním je zde mnohem lépe namíchaný. Navíc styl jak se hrdinky s problémy vypořádávají působí dosti reálně, takže nemám problém tomuhle anime uvěřit. Jde hlavně o to, že to není o tom, že by hlavní hrdinka nějak sama vyřešila všechny problémy v kapele, ono se to většinou řeší tak nějak rozumně samo, nebo s pomocí různých dalších členů kapely a hlavní hrdinka to vše prožívá a přežívá a já vidím vše jejíma očima. Navíc se do spousty situací sama dle svých možností zapojí. Zkrátka je to hodně reálné, informace k jednotlivým problémům dostávám pozvolna, stejně jako je postupně zjišťuje Kumiko. Navíc i všechny ty pocity a city, které se tady objevují, emoce a náklonnost mezi jednotlivými postavami jsou místy velmi komplikované a nejednoznačné, stejně jako tomu u emocí mladých lidí, kteří se teprve poznávají, asi má být... Takže tohle dílo na mě působí jako velmi reálné, propracované a velmi dobře zpracované. Ve výsledku rozhodně spokojenost a takhle nějak si představuji dílo z kategorie "slice of life" a tak hlavně díky vyváženějšímu poměru (oproti první sérii) mezi tím běžným životem a životem ve školní kapele, kde je to hlavně o té hudbě a také díky velmi dobře zvládnutému zakončení, je můj celkový dojem docela vysoko. 8,5/10 ()

dudo24

Potom čo som videl Liz and the Blue Bird, som zistil, že filmu predchádzal tento seriál, tak som neváhal si ho hneď pozrieť. Keďže obe série priamo nadväzujú, tak napíšem iba jedno hodnotenie pre obe. Som veľmi spokojný. Vizuálne to bolo nádherné. Nie som hudobník, ale napriek tomu ma všetko okolo kapely nesmierne bavilo, aj hudba samotná. Sadol mi aj humor aj veľmi sympatické postavy. Páčil sa mi viditeľný vývoj akým prešli postavy, vzťahy, romantika a dráma. Niektoré epizódy boli emočne dosť silné. ***SPOILER*** Veľký lajk za sislove medzi hlavnými postavami. Čo ma ale dosť mrzí je, že interakcie medzi Kumiko a Reinou ku koncu série opadli. Také finále aké bolo medzi Kumiko a Asukou som dychtivo očakával aj pri nich dvoch. Ale nedočkal som sa. ***END SPOILER*** Aj napriek malému nedostatku (pozri spoiler) hodnotím plným počtom. Neskutočne sa mi to páčilo a dosť ma to vzalo. edit (28.05.2019): Videné druhý krát. Hodnotenie a všetko čo som napísal ostáva. Strašne skvelé je to. ()

Facillitant

Je druhá série opravdu lepší než ta první, nebo je druhá hodnocena lépe jenom proto, že se na ní koukají pouze ti, kterým se líbila ta první? Zdá se to být zkreslující, i když druhá série je bezesporu lépe zpracovaná než ta první. Jinak si nemůžu pomoct, ale jméno Haruka mi zní legračně, připomíná mi slovo "haarukka", tj. finsky "vidlička". ()

Terezinka198

Když si po 3 letech řeknete, že by možná bylo dobré dát pokračování seriálu, který vás dle všeho před lety příliš nezaujal, druhou šanci a pustíte si jeho pokračování. Máte jistá očekávání, že se něco změní, že to bude lepší. Bohužel, v případě Hibike! Euphorium tomu tak není. Co mohu ale po těch 3 letech vyzvednout je krásná animace. A narozdíl od mého já před 3 lety jsem si dokonce našla i dvě postavy (páni, dokonce dvě!), které mě zaujaly a udržely mě u tohoto anime. Nejsou jimi nikdo jiný než Taki-sensei a Asuka-senpai. Co se děje týče, nejspíš je to to samé jako u každého jiného anime v tomto žánru. Bohužel, na mě až příliš nezáživně podané. Abych si z celého seriálu zapamatovala jenom 2 postavy, to už opravdu něco znamená. Jsou to rozhodně lepší 3*, než které jsem dala první sérii, ale tímto pro mě příběh opravdu končí. Do filmů, případných dalších sérií se pouštět nebudu. ()