Jeoffrey

Zpočátku je to především o hudbě a skoro o ničem jiném. Žádné vedlejší dějové linie, řešení složitých vztahů a romantika se prostě nekoná a když přece, tak jen velmi okrajově. Ovšem v druhé polovině seriálu jako by si autoři najednou řekli, že je na čase to změnit a tak se jim podaří do relativně pár dílů vecpat milostný trojůhelník (nebo spíš čtverec), emoce, romantiku a spoustu dalších momentů, které jakoby na chvíli odváděli pozornost od hudby, tato změna byla poměrně nečekaná, ale pro mě osobně přidala tomuto dílku takový lidštější rozměr, protože já, jakožto hudební analfabet, se z příběhů o tom, jaké to je hrát v kapele prostě příliš rozplývat nebudu. Bohužel mi některé zápletky přinesli poměrně neuspokojivé vyústění a v dalších dílech se to zase k té hudbě (a nic než hudbě) opět stáčí, takže to byl jen takový záchvěv emocí, co jako letní vánek zavál v listí a zase zmizel... Má to hezkou animaci, ale to mě u Kyoto Animation už vlastně ani příliš nepřekvapuje, hudební stránka je taky vcelku bez problémů, i když bych tento aspekt od hudebního anime čekal asi o něco lepší, ale je docela zajímavé sledovat, jak se kapela postupně zlepšuje. Finále je vcelku uspokojivé a vůbec celkový dojem je pro mě uspokojivý, ale když to srovnám s pro mě dokonalou Nodame, tak se Hibike! mého pomyslnému "hudebního trůnu" v podstatě ani nedotklo takže u mě jen horší 4*, ale fanouškům hudby a hudebních anime bych to klidně doporučil. 7/10 ()