Liz to aoi tori

• Japonsko リズと青い鳥 (viac)

Mizore Yoroizuka (Atsumi Tanezaki) a Nozomi Kasaki (Nao Tôyama) sú dve blízke kamarátky, ktoré chodia na školský hudobný krúžok. Tichá a utiahnutá Yoroizuka hrá na hoboj, zatiaľ čo živá a populárna Kasaki hrá na flautu. Kapela sa rozhodla hrať pieseň, ktorá ich postaví do stredobodu pozornosti kvôli Mizorinmu sólovému úseku a donúti dievčatá znovu preskúmať svoje kamarátstvo. (dudo24)

Terezinka198

Stonásobně lepší než celé obě série seriálu a nikdo mu to nerozmluví. Hlavní hrdinku ze seriálu jsem nemohla ani cítit v těch pár minutách, kdy se jen krátce mihla v tomhle filmu. Ne, děkuji, můžeš zase zalézt. Film se místo toho zaměřuje na postavy, které mě v průběhu sledování druhé série s několikaletou pauzou od té první zaujaly a něčím si mě získaly. Takže ve finále mi tento film trochu zlepšil pohled na vedlejší postavy, bohužel "Hibike! Euphorium" se pořád může jít zahrabat hluboko pod zem, protože na film se ráda podívám znovu, na seriál nikdy víc, jednou mi to stačilo. PS: Ano, nedalo mi to a v rámci drobné challenge na MAL jsem se na jeden z filmů podívala, ty zbylé opravdu sledovat nehodlám. ()

silentname

"Liz And The Blue Bird" otvára filmové očakávania roku 2019 a prináša skutočne veľmi citlivý, emotívny a silný príbeh medzi dvomi dievčatami. Mizore a Nozomi. Pravda je taká, že som nevedel čo od filmu čakať. V tomto sú japonské filmy vždy veľmi fascinujúce. Môžeme z toho dostať čokoľvek. Možno by mi pomohlo, keby som poznal predošlé príbehy a seriály, no niekto tu písal, že to nie je nutné. A po zhliadnutí filmu môžem povedať, že som sa v tom celkom slušne dokázal orientovať bez toho, aby som poznal nejakú históriu. A to je rozhodne pozitívna stránka filmu. Nestrácal som sa v tom. Sú tam malé miesta, ktoré by mi možno seriál ozrejmil, ale to sú detaily. Potom je tu hudobná stránka filmu. Páni moji, toto je nádhera počúvať. Nie je tu tej hudby až tak veľa ako som čakal, no keď sa objaví, je to skutočne radosť počúvať. Animácie sú podľa mňa ako už väčšinou v týchto filmoch bývajú špičkové. Veľmi dobre zachytávajú realitu, v ktorej dievčatá sú, film nepôsobí nejako veľkolepo. Ide o maličký film s malým príbehom, ktorý ale o to viac dokážeme prežiť, keď sme neustále zatvorený v týchto interiéroch, alebo keď vnímame príbeh o Liz. Možno som mal najprv pocit, že by mohli ten príbeh urobiť samostatne ako film a nepotrebovali sme to tu, ale keď človek film dopozerá, uvedomí si, že to tam pasuje od začiatku. Tento film totiž je práve o tom, čo to je byť zatvorený v klietke, a že niekedy mať slobodu je dôležité. A obe hrdinky musia počas toho ako film pokračuje na niečo prísť. A nebudem to vysvetľovať, len poviem, že ide o jednu z najlepších momentiek, čo som kedy v animovaných filmoch videl. Jedno objatie môže povedať skutočne veľa. Pre mňa je to skutočne krásna metafora, je to pekne spracované, úžasne to znie, navnadilo ma to k tomu, aby som si pozrel čo všetko som s týmto projektom zameškal. Je to malý, ale nádherný príbeh dvoch dievčat, ktorý rozhodne stojí za vašu pozornosť. Hodnotenie: A- ()

Jeoffrey

Promyšlené poetické dílo o dvou dívkách a jejich životní paralele k jedné pohádce o osamocené dívce a veselém ptáčku. Díky příjemnému zpracování, slušnému hudebnímu doprovodu a velice povedenému zakončení (kdo je vlastně Liz a kdo je ten modrý ptáček...) jde rozhodně o velmi nadprůměrné dílo, které si zaslouží hodně chvály. Sice to počáteční tempo mě málem uspalo, ale za chvíli už jsem byl ve velmi příjemném příběhu, který mě oslovil stejně, jako původní seriál Hibike! Euphonium (který ale není nutné k pochopení filmu vůbec vidět). No a opět musím říct, že všechny ty pocity a city, které se tady objevují, emoce a náklonnost mezi hlavními postavami, jsou místy velmi komplikované a nejednoznačné, jako v reálném životě a přidám i to, co jsem u původního Hibike nenapsal - že díky těm nádherně vykresleným emocím mezi hlavními hrdinkami, by tohle (a i původní Hibike) za jistých okolností mohly být ty nejlepší kousky z žánru shoujo-ai, které jsem kdy viděl. Takhle je to asi (komplikované a nejednoznačné) "jen" o velmi silném přátelství, ovšem také velmi krásně. 8,4/10 ()

dudo24

Moc krásne a emotívne. Zakomponovanie paralel dvoch príbehov sa veľmi podarilo. Hudba, aj keď jej bolo málo, bola úžasná. Vo filme sa menej hovorilo, takže sa veľa pracovalo aj s inými prostriedkami a fungovalo to perfektne. Naozaj super. edit (21.12.2018): Po premietaní som zistil, že filmu predchádzal seriál Sound! Euphonium a tento príbeh rozpráva o dvoch vedľajších postavách z tohoto seriálu. Tak som si pozrel obe série a potom znovu tento film. Jediné čo sa zmenilo je, že som poznal osobnosti a pozadie vedľajších postáv a ešte hlbšie som porozumel Mizore a Nozomi. Vôbec nebolo videnie seriálu pred filmom potrebné, ale určite ho vrelo odporúčam. Hodnotenie ostáva jednoznačne na plnom počte, ako po prvom pozretí. edit (29.05.2019): Pozreté znovu, hneď po tom čo som si znovu pozrel seriál. Stále je to neskutočne skvelé. Neviem sa dočkať ďalšieho filmu, ktorý vyjde tento rok. ()