Ready Player One: Hra sa začína

• Česko Ready Player One: Hra začíná (viac)
USA / India, 2018, 140 min

V roku 2045 je svet veľmi nehostinné miesto. Stredoškolák Wade Watts, tak ako väčšina ľudstva, uniká pred bezútešnou realitou do virtuálnej utópie zvanej OASIS, kde môže byť každý, kým len chce. Existujú tu tisíce planét, na ktorých sa dá žiť, hrať, ale aj zamilovať. Tvorca OASIS-u James Halliday totiž zomrel bez potomkov a svoje rozprávkové bohatstvo spolu s OASIS-om sa rozhodol darovať človeku, ktorý rozlúšti hádanky a splní úlohy roztrúsené v jeho výtvore. Milióny ľudí sa celé roky márne pokúšajú rozpliesť hustú sieť odkazov na popkultúru z konca dvadsiateho storočia. Až kým Wade jedného dňa nenatrafí na kľúč k rozlúšteniu prvej hádanky a odrazu stojí proti tisíckam súperov v zúfalých pretekoch o uchmatnutie hlavnej ceny. Nejde tu však len o lákavú výhru, ale najmä o desivý dosah pretekov na skutočný svet, ktorý sa od základov zmení... (Continental film)

52637

Film naprosto skvelej, ale kniha lepsi. Spousty tam chybelo, ale Spilberg to dal tak dohromady, ze podivana je skvela a nic tomu nechybi. Odkazy na 80. a 90. leta pecka ()

blahar

Vyprávět příběh skrze easter eggy bez vykrádání jiných děl a bez zbytečného babrání v oněch easter eggech se zdá skoro nemožné, ale Spielberg to dokázal. Vzal je jen jako formu, kterou nám převyprávěl klasický dobrodružný příběh a od začátku do konce to skvěle funguje, OASIS je nádherně zpracovaná, hrátky s virtuální kamerou famózní, přechody mezi OASIS a realitou krásně plynulé a ve mně se zase probudil ten malej kluk, kterej je plnej fandovskýho nadšení. Ani jednou mě nenapadlo, že bych koukal na digibordel. Nevzpomínám si, že bych v posledních letech viděl lepší popcorn. Tohle že točil sedmdesátník? Spielberg je na koni jako už dlouho ne (naštěstí ne na válečném koni..). ()

malahradna

tak trochu sklamanie...je to nostalgická jazda, technicky spracované na výbornej úrovni, akurát ma trochu mrzí to drastické orezanie niektorých línií z knihy...určite odporúčam pozrieť, ale klasika sa z toho nestane ()

AmikCZ

Spielberga mám moc rád, udivuje mě jaké téma ve svém věku dokázal zpracovat. Film byl akční, dojemný, i k zamyšlení. Ale i trochu roztahaný a na můj věk trochu moc virtuální. ()

GOTFAN

Ten film je hodně hezký na pohled a u některých scén se tajil dech, ale to je vizuál. A to je podle mě to hlavní co film může nabídnout, protože příběhově ... Zkrátka úkoly udělány tak aby opět se líbily na pohled, ale složene jen z jedné části ne jak v knize úkol co dal nápovědu k úkolu kde byl na konci klíč. Děcka ve filmu se snad pomalu nemuseli bát neúspěchu, protože zkrátka vše šlo celkem jak po másle. Hlavní hrdina nebyl až tak sympatický. Velké mínus za takové zjednodušování a místy až debilní urychlování událostí, aby se to do těch dvou hodin a něco vlezly. Chyběl mi Syrinx a mnoho mnoho věcí co by příběhově i vizuálně film určitě posunuli zas někam jinam. Takže pro čtenáře jediné ... Film je slabší příběhově a není ani z daleka tak napínavý, ale je pěkný na pohled a filmový fanoušek si to na pohled užije, ale obsahově bych nečekal až takovou bombu. ()

cpt.obvious

Příjemné překvapení od Spielberga ačkoliv úplně sci-fi nevyhledávám, tak tady jsem byl vztažen do děje. Délka filmu s ohledem na dynamiku děje není tak hrozivá a člověku ani nepřijde, že tráví v kině 140 minut. Odkazy ve filmu jsou super, akorát pro někoho neznalého možná nebudou dávat smysl. Každopádně vysvětlování či zabrušovaní do hloubky by mohlo být spíše na škodu a ještě by děj časově protáhlo a začali bychom se limitně blíži Pánu Prstenů. Jinak onen vyjádřený souboj dobra se zlem Spielberg zvládl výborně občas tedy s drobnou příchutí patosu a konečným sdělením, že i když můžeš mít všechno tak jsi vlastně sám a kladný hrdina s tím bude v budoucnu bojovat.... Ale i tak za mě pět hvězd. ()

Caesarion

Film se narodil pro mě. Je ztělesněním všeho co mám rád. Jako bych se dival do nějakého ráje plného rozkoše a do toho všeho drsně elektronický zvuk plný ran a basů. Sto procent. To je mé hodnocení. ()

shagisson

Jak to tak někdy bývá, jdu do kina bez nějakého velkého očekávání. A od prvního nasazení brýlí virtuální reality se rozjel neskutečný prokreslený kolotoč všemožných chutí, vůní a akce. A ten, kdo si rád zahraje nějakou gamesu, pro toho to bylo umocněno ještě více. Pro mě překvapení roku, i když trošku brzo, tak přesto. Bylo to prostě famous! JES! ()

LosMichal

Nemám slov. Som rád že žijem v tejto dobe a môžem si naplno vychutnávať filmové veľdiela ako je aj Ready Player One. Keďže sa považujem za Geeka, fanúšika hier, komiksov a podobných vecí tak mi tento film nespočetnekrát vyčaroval úsmev na tvári. Rozhodne doposiaľ najlepšie film za rok 2018 a už len dúfam že sa niečo takého ako OASIS dožijem aj v skutočnom svete nie len v tom filmovom. 10/10 ()

SeeSaw

Přepychový feel-good zážitek! Co si budem, Ready Player One se Spielbergovi fakt povedl. Největším tahounem filmu je překvapivě samotný OASIS. Je to popkulturní bomba, která v sobě nese tolik drobných easter-eggů, že po desáté projekci budu doufat, že jsem alespoň polovinu z nich pochytil. Svět ve kterém se děj jinak odehrává je pouhá skica zkolabované společnosti a proto bych řekl, že film apeluje spíše na tu část, kde jsou herci zastoupeni nabušenými herními avatary. Celý herní systém je pozoruhodný a i když si někteří notorici určitě občas zívnou, tak si stále myslím, že pro herním průmyslem nepolíbeného diváka bude OASIS služná nálož. Je sice pravda, že IOI působí jako velice přímočará a neefektivní záporácká korporace, co mi je ale po tom, když ve finále stejně fandím "stádu tupých ovcí" aby porazilo virtuální žoldáky v bitvě u Doomova žlebu. Tím chci naznačit, že Spielberg zkrátka nemusí vrtat do hloubky, aby divákovi předal myšlenku. Umí si sestavit dobrodružství podle svého gusta a bavit téměř dvě a půl hodiny. Výborná práce! ()

d-nao

Narvat do jedneho filmu skoro vsetko (chybal mi uz len Ash z Evil Dead II), co milujem, naviac tak, aby to davalo zmysel, to dokaze iba Steven. Dokonalost! ()

gabriela.suc

Film se mi líbil zpracováním, ale oproti knize se to docela dost lišilo. Můj dojem je ten, že virtuální realitu udělal až moc ,,akční''. Rychlá auta, honičky, střílení ... Hodně mi tam chybělo to podtrhnutí toho, jak je reálný svět hnusné místo, proto se všichni stahují do virtuální reality, chodí tam do školy, a vůbec všechno. To tam úplně chybí. Taky, nemůžu si pomoct, ale Wade měl být přece trochu při těle... ne ? Jinak postava ve VR Ar3mis, měla být téměř stejná jako v realitě, akorát jen bez toho znaménka. Zato tam z ní udělali frajerskou, suverénní punkerku. Málo tam bylo té pop kultury 70--80. let, kromě hudby skoro nic, málo se ukazovalo jak moc to museli studovat... úkoly docela hoodně změnili... ale tak nebylo to zas tak špatné. Jinak úplně se změnillo, že to Wade měl proniknout zevnitř do OASIS, a taky Ogg se měl objevit už mnohem dříve a pomoct jim schovat se před IOI a v klidu dohrát hru. Ne až na konci. A naopak, Wade a Samantha se spolu měli setkat až úplně na konci. Ale vzhledem k dynamice příběhu to provedení a překroucení nebylo až tak zlé a dalo se to skousnout. Jinak musím si akorát ťukat na čelo, že film udělal něco tak banálního, že si hlavní zloduch nechal heslo v křesle .. :D :D Jako vážně... ? Jinak pár drobností, jako že policie v roce 2050 má stejné uniformy, auta a zbraně ... :D trochu vtipné... Film se mi začal líbit asi tak od doby, kdy začala bitva o Anorakův hrad. Tu bariéru jsem si přesně tak představovala. A když Parzival vyzýval lidi k tomu aby přišli bojovat, divila jsem se, že všichni přišli pěšky :D žádná vznášedla, obrovské lodě z nebe, ne všichni přiběhli :D Konec byl hezký, i to jak v úterý a čtvrtek OASIS nejede :D Jinak to poselství, že virtuální realita se nevyrovná realitě, nevyčítejte Spilbergovi. To je v té knize, takže on to takto musel udělat. Celkový dojem z filmu je dobrý, ačkoliv jsem viděla rozpory mezi předlohou a něco nebylo tak podtrhnuté jak by mělo, přece jen každý má představy jiné a protože jsem viděla trailer, tak jsem věděla, že mám čekat trochu jiný úhel pohledu než ten můj. I tak se na to dalo koukat, sice akční scény někdy byly až zbytečně moc ,,bum bum bum'' ale tak s tím se nedá nic dělat, do filmů to hold patří. Na herce se dalo koukat, Aech byl vystihnutý pěkně. Akorát teda fakt mi hlava nebere, že byli tak dokonale štíhlí. Nebylo moc vidět, že by ve virtuální realitě trávili celé dny. Za mě 4/5. ()

MAsakRA

Parádní jízda od začátku do konce s mnoha odkazy pro všechny generace. Většina změn oproti knize mi nevadila, ale rozuzlení linky Parzivala a Art3mis mi víc vyhovovalo v knize. Film se podle mě ke konci zbytečně zařazjue do takové té směšné škatulky teenage vzpoury proti totalitě, která v knize proběhla jenom v Oasis (tedy uvěřitelněji). Palec nahoru za závěrečné moudro ;) ()

L.O.T.R

Nemôžem povedať, že som nadšený, určite som však veľmi spokojný. Zo začiatku moje geekovské srdiečko síce zaplesalo, no po pár minútach zistilo, že to, z čoho zaplesáva nieje tak dôležité. Hovorím samozrejme o rôznych easter egoch pre fanúšikov kinematografie. Tie sú tu naozaj len pre pohladenie diváka na duši, než aby mali hlbší význam. Film je teda omnoho viac príbehový než by som čakal a vďaka výborným charakterom to funguje bez problému. 85% ()

NagatoPein

Je to také zlatíčko s množstvom odkazov na populárnu kultúru , sviežim dejom a celkovo vyváženosťou po mnohých stránkach. Myslím si, že to v budúcnosti bude kultové . ()

Dejf19

Knihu jsem nečetl (zatím) takže jsem se vyhnul klasické otázce zda je lepší film nebo kniha. Film byl prostě skvělý!! Užil jsem si ho plnými doušky, dlouho se mi v kině nestalo, že bych se poposunul na sedačce a jen s otevřenou pusou hltal co se právě děje na plátně. A to přesně se mi stalo u prvního závodu. Film tady šlápl na plyn a už z něho nesundal nohu. Skvělý filmový zážitek v Atmosu. Kdybych vstoupil do OASIS tak jako Aragorn :)) ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018

Steven Spielberg nám v březnu dodal Ready Player One a momentálně chystá pátého Indiana Jonese. Po Indym, jehož comeback proběhne 9. července 2020, se režisérská legenda vrhne na remake West Side… (viac)