Ready Player One: Hra sa začína

• Česko Ready Player One: Hra začíná (viac)
USA / India, 2018, 140 min

V roku 2045 je svet veľmi nehostinné miesto. Stredoškolák Wade Watts, tak ako väčšina ľudstva, uniká pred bezútešnou realitou do virtuálnej utópie zvanej OASIS, kde môže byť každý, kým len chce. Existujú tu tisíce planét, na ktorých sa dá žiť, hrať, ale aj zamilovať. Tvorca OASIS-u James Halliday totiž zomrel bez potomkov a svoje rozprávkové bohatstvo spolu s OASIS-om sa rozhodol darovať človeku, ktorý rozlúšti hádanky a splní úlohy roztrúsené v jeho výtvore. Milióny ľudí sa celé roky márne pokúšajú rozpliesť hustú sieť odkazov na popkultúru z konca dvadsiateho storočia. Až kým Wade jedného dňa nenatrafí na kľúč k rozlúšteniu prvej hádanky a odrazu stojí proti tisíckam súperov v zúfalých pretekoch o uchmatnutie hlavnej ceny. Nejde tu však len o lákavú výhru, ale najmä o desivý dosah pretekov na skutočný svet, ktorý sa od základov zmení... (Continental film)

Rorschach_SK

"Realita je jediná vec, ktorá je skutočná.". Chrám pop-kultúry. Novodobá biblia každého geeka od 80. cez 90. roky, až do súčastnosti. Oblasť filmová, herná či hudobná, žiadna z nich nebola uchránená. V záplave všetkých tých postáva a odkazov som si krochkal blahom, skoro by som zabudol, že príbeh je len klasický rozprávkový - o nuznom chudákovi, ktorý prekonal sám seba, porazil trojhlavého draka a získal srdce krásnej, no, získal srdce princezny. Páčia sa vám zbesilé naháňačky, tanečné výkony ako z inej galaxie, obrovské bitvy - máme tu všetkého dostatok a ešte viac, viac a viac. ()

goauld

Už je to drahná doba, co jsem mastil gamesky na ZX Spectru dovezeného tenkrát ještě za hlubokého totáče z imperialistické ciziny. Od té doby uteklo spooooustu času a z dítka pohlcené gamesek nahrávaných z magnetofonové kazety (někdy i z kotoučáku) se stal dospělý programátor a správce sítí. Práce mě taktéž pohltila, jako kdysi ony gamesky, avšak nyní již na gamesky není čas, protože z nich holt člověk živ není ;-) Možná, že je to právě tím stářím, co způsobilo, že daný film se mi jeví jako pestrobarevná splácanina ideální pouze do IMAXu pro své 3Dčkové pojetí, alá Transformers. Při sledování je tak trochu... no docela dost... se od reality odprostit a nechat se pohltit onou virtuální realitou. Pokud se Vám to podaří (ne jako mě :-)) tak pak si dílo plných 5* po právu zaslouží. Jinak - pokud to budeme brát v oné "realitě", tak se zde nemůžeme zbavit jistých "divných dojmů" (např: klučina přijde o milovanou maminku - v podstatě ani slzu neuroní, protože... je čas zase hrááát !!!, hlavní záporák - bezohledný majitel společnosti dychtící po moci a ovládnutím virtuálního světa OASIS je ve virtuální realitě "hacknut" teenagerem....zajímavé.... co asi dělá bezpečnostní oddělení??? nemá čas !!! "musí" hrát hru :-)))) co asi dělá armáda??? Joooo ta neexistuje.... všichni "vojáci" si koupili X-ONE boxy a paří....) No nic... Asi z hlediska mravního na celém tom filmu bylo, že jistý pán - co vynalezl "revoluční" OASIS byl "druhým Cukrblikem", protože tak jako tvůrce Fakebooku byl i on "osamělý a plachý" a z nedostatku reálných přátel si musel najít "náhradu", pochopil, že i milion viruálních kamarádů nenahradí fyzický kontakt v reálném světě a že být pouze "herním závislákem" není zrovna to prravý ořechový ;-) ()

Lukinsons-

Stáčí dát ke kravinci jméno Spielberg a hned je z toho hovězí svíčková. Je vidět, že mediální masáž opět funguje. Tohle je první film, u kterýho jsem v kině doslova trpěl. Nesympatický postavy, hloupej necharismatickej záporák, úplně hnusná počítačová animace, dětinská stavba příběhu, kterej je navíc předvídatelnej a já už ani nevím, co ještě. Odhalení easter eggu taky naprosto primitivní (hlavně ta první část se závodem po zpátku). Prostě Spielberg je vedle Ridleyho Scotta další senilní dědek v Hollywoodu, kterej by to měl už (dávno) zabalit, než nám natočí sci-fi o tom jak důchodci lítaj na Mars nakupovat do Kauflandu. A kvůli pár retro odkazům se tady fakt neudělám. ()

xray0045

Film plny odkazu na ikonicke postavy, hry, hlasky, hudbu, hadry, auta, zbrane a ja nevim co jeste vsechno. Budoucnost prospikovana osmdesatkama az na pudu. Kdo si pamatuje bude v sedmem nebi. Speilberg dela to co umi nejlepe a dela to naprosto bravurne. Predchozi filmy byly brany a nebo se braly sami docela vazne, tohle je jizda o mladych pro mlade a to spis dusi nez telem. 2 hodiny utecou jak 10 minut, napeti, akce a hlavne zabava doplnena pulsujici muzikou. Rozhodne jsem cekal skvelou trikovou praci a byl jsem vic nez spokojeny. Obava aby virtualni svet nakonec nebyl jediny co ve filmu uvidime se rozplynula a zustal dokonaly mix virtu/reality. V zajmu hledani easter eggs to musim videt minimalne jeste jednou. ()

bul

Dobře propojené virtuální a reálné prostředí. Skvělé scény a záběry alá Steven Spielberg. 2 hodiny utečnou jako voda, děj rychle ubíhá. Jen škoda ten závěr se mi zdál takový slabší v celé scéně, která se mi zdá trochu víc dojemná, než by bylo vhodné. Dle popisu obsahu filmu se mi zdál být takový film předem jako ptákovina, která už tady několikrát byla, ale v tomhle případě je znát síla režie, která předem tušený průběh děj neskutečně zatraktivní a zdramatizuje. A díky za více dějových linek, jelikož v dnešní konzumní době je divákům promítána většinou 1 dějová linka, aby tento nemusel moc nad takovým dějem přemýšlet. ()

Bluepiggie

Scény z virtuální reality velice pěkné, jako hráči mi to připomnělo strašně moc z dětství, ale jakmile jsme se přehoupli do reality, byl to průměrný americký film... zlej bohatej šefik vs. chudé chytré děti. Nejradši bych dal 4 hvězdičky začátek + herní scény skvělý, ale jinak mě to vubec nebavilo, nebýt tam ty hry tak tomu dam 2* ()

MrDuri

Ready Player One je taká rozprávka ako ušitá pre geekov. Inými slovami ide o úžasnú blockbusterovú jazdu, ktorú sa oplatí vidieť na veľkom plátne. Zákutia systému Oasis je radosť spoznávať. Fanúšikovia popkultúry budú v siedmom nebi. Tony odkazov na legendárne filmy, hry a knihy, k tomu perfektný soundtrack plný klasík a prvotriedne vizuálne spracovanie. Skrátka zábavný film s kopou nápadov, ktorý napriek svojej vyše dvojhodinovej stopáži ubehne ako voda. ()

Tomasson

Kdysi koncem devadesátek býval v pasáži na Národní v Praze Lasergame. V suterénních prostorech byl jeden hrací automat vedle druhého a potkaly ste tam ledaskoho, od dealerů perníku po mladistvé prostituty. To prostředí mi připomněl tento film. Knižní předlohou jsem nezasažen, tudíž hlubší myšlenkový ponor do díla ode mne nečekejte. Vizuál Štefanův Amblin vždycky uměl a ani tento snímek není výjimkou. To ostatní je však jen jeden velký Lasergame, ve kterém zahlídnete snad všechno od Minecraftu až po King Konga. Jenže těmi odkazy na různé kulty herního či filmového průmyslu je to prostě přeplněné. Geekové budou zřejmě hýkat blahem, ale pro mne je to sice obrazově kvalitní, ale nic víc, než akční jízda v kyberprostoru, ve které je herectví co by se za nehet vešlo a základní apel dost banální. Pravda ale je, že pokud něco Štefan umí, tak je to sci-fi. Za 3* ()

Penta

Chvilku mi trvalo, než jsem pochopila, že tenhle film je určený publiku do dvaceti let. Je plný nesmyslů, absurdit a trhlin ve scénáři. Chválím soundtrack a pár dobrých nápadů. ()

galaxy84

Mám z toho trochu rozporuplné pocity. Ne že by to bylo špatné. Ale prohlásit to za TOP nemůžu, i když mám k tomuto žánru blízko. Je to zajímavá podívaná pro oči, všude to hýří barvičkami, tempo filmu je přímo šílené. Všude je to samý výbuch, svištící kulka, pískající gumy, do toho tyranosaurus. Ufff. Kdo chce, ten si tam svoje fakt najde. Záleží na tom co hledáte. Ono nakonec je celá ta show postavená zase na takových těch klišé základech. Hlavní noob hrdina, který o všechno přišel, ale nalezne lásku a zachrání svět, do toho pomáhající kočka vedoucí něco na způsob odboje, pár věrných kámošů a samozřejmě velký zlý padouch honící se za získáním dalšího bohatství od velkého hodného vývojáře počítačových her. Složitě jednoduchý film. Herci fajn, show fajn, hloubku v tom moc nehledejte, i když se o to film místy snaží. Něco tam je, ale tolik zase ne. ()

Lonelybiker

Je to opravdu velký zážitek, zajít na nejnovějšího Stevena Spielberga ve 3D. Člověk neodtrhne oči od plátna, ale na můj vkus je vše předimenzované a rychlé, proto nemůžu dát plné hodnocení. ()

vampvegetar

s väčším meškaním som podľahol rôznym fámam a kladným recenziám a išiel do kina na teenage komerčák. A nevadilo mi to. Spielberg ukázal svoju podstatu a pôvod, film má korene v koncoch 70tych, hlavne 80tych a novotách ďalších "technicko PC trikových vývojoch" s rovnako ladeným úvodom a hitovými výbermi hudby. Úvod je výborný, vhupneme do futuro-worldu, rýchlo si zvykneme na virtual connected world a tempo šľape až do konca. Osvieženie aj pre starších divákov a hold veku, vývoju a histórii počítačových hier. Technický gýč bez empatie. 3,5* no 0,5* hviezdičky len ak ste zažili PC hranie, ostatným to nemusí chutiť. ()

ArchAngel_

Pro geeky, herní a pop kulturní maniaky je tenhle film absolutní nirvána ... pro všechny ostatní nejoriginálnější film posledních let. Hodnocení: 99%. ()

skipik12

Stupidni ale stupidni film, ohrana tematika- jedina hvezda za super animaci. Tohle je tak pro dvanactilete teenag... ztratil jsem nekolik hodin casu blbosti-ne oprava, koukal jsem na pohadku, pro deti povedenou :) ()

Bixbi

71 letý pán natočí film o závisloti na hrách, problém s kterým se pomalu, ale jistě začínáme potýkat denně a v budoucnu by mohl vypadat přesně takto. Neuvěřitelné, jak někdo kdo absolutně nepasuje do generace hráčů dokáže natočit takovouhle pecku. Vážně od začátku až do konce jsem se bavil, měl jsem obavy, že film nebude úplně vybroušený tomu, že se vlastně skoro celý odehrává ve virtuálním světě.Čekal jsem, že sklouzne k fantasmagoriím, to se ovšem nestalo. Rozhodných 5/5. ()

Ocicak

U Spielberga se nejde nudit. Slušné tempo,myšlenka a atmosféra na ,,úrovni,, Strange Things. Jasná přímá akce a hudba, zkrátka vše po čem kinematografická masa v 80-90 letech měla největší hlad. ()

Fanisss

Nejsem si jistý, zdali jsem nebyl v kině na jiný film, než většina uživatelů tady, ale mně celá tato komerční cirkusová estráda nepřišla ani zábavná, ani logická, ani smysluplná a dokonce ani dobře natočená nebo zahraná. Nemám rád filmy, u kterých 139 minut přemýšlím nad vším okolo, a děj jde zcela mimo mně - možná i proto, že tady děj/vývoj zcela chyběl, stejně jako zábava a všechno co by z této vyumělokované komerční bračky alespoň připomínalo něco hlubšího jako je např. filmové umění. ()

Vestor

Ze začátku jsem si nebyl jistý, co od toho vlastně očekávat, ale vyklubal se z toho poměrně zábavný a neotřelý film. Spielberg si bere spoustu věcí z dnešního kybersvěta (populární MMORPG hry, sociální síťování, virtuální realita), přidává do toho trochu naivní romantiky a příběh napínavý asi jak E.T. mimozemšťan, navrch ještě trošku scifi z blízké budoucnosti, ale dohromady to celkem funguje. Audiovizuál je taky super, hity z 80. let tu doplňují originální prostředí a animace. Pokud si rádi semtam zahrajete nějakou online hru, tak doporučuju. ()

Majo.evans

Veľmi dobre spracované.Zaujímavá myšlienka,že v budúcnosti budeme čisto naviazaný na virtuálnu realitu.Ako dobre,to je už skoro v dnešnej dobe.Pekne spracovaný film a ukážka ľudskej povahy ak ide o prachy.Len tí chudobnejší ľudia mali odkiaľ peniaze na to vybavenie,keď tam boli celé dni?Svet na pokraji chaosu a kolapsu a nikto nerobí a len sa hrá hry,to asi ťažko....Niektoré veci nedomyslené ale nič není dokonalé.Je to film s takou tématikou,čo už.Že nikto nič neriešil a chcel len prežiť,tak sa hral hry....Vizuálne pekné,zaujímavé,zábavné ale reálne asi ťažko.Celé dni tam boli pripojení,do roboty nechodili(nevšimol som si teda,odkiaľ mali potom prachy,tí chudobnejší,nič iné nebolo?),pohyb žiadny,všetci závislí.Všetci sa len hrali?Telo by to asi ťažko vydržalo dlhšie.Nejaké chybičky krásy tam boli.Ale páčilo sa mi to.Bolo to také iné,skvelo natočené...Slabšie 4 hviezdy. ()

Martin2195

Na tento film som čakal takmer pol roka. Dopredu môžem povedať, že som nebol vôbec sklamaný a film ma doslova nadchol. Osobne mám rád staršie filmy ako aj z 80. aj 90. rokov a tento film bol jeden veľký retro výlet. Od scény s DeLoreanom cez staré hry až po neskutočnú fantáziu, ktorú tento film odomyká, bolo všetko úžasné. V kine som sedel niečo cez dve hodiny a za celý čas som sa ani raz nenudil, mal som dokonca pocit, že to trvalo krátko a na konci som chcel viac a viac. Tiež sa mi veľmi páčilo, že boli obsadení pomerne menej známi herci, ktorí však scény zvládali vynikajúco. Určite si tento snímok pozriem za nejaký čas znovu, ale už teraz viem, že sa stane jedným z mojich obľúbených a budem sa k nemu rád vracať. Moje hodnotenie aj keď asi značne subjektívne 9.5/10. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018

Steven Spielberg nám v březnu dodal Ready Player One a momentálně chystá pátého Indiana Jonese. Po Indym, jehož comeback proběhne 9. července 2020, se režisérská legenda vrhne na remake West Side… (viac)