Ready Player One: Hra sa začína

• Česko Ready Player One: Hra začíná (viac)
USA / India, 2018, 140 min

V roku 2045 je svet veľmi nehostinné miesto. Stredoškolák Wade Watts, tak ako väčšina ľudstva, uniká pred bezútešnou realitou do virtuálnej utópie zvanej OASIS, kde môže byť každý, kým len chce. Existujú tu tisíce planét, na ktorých sa dá žiť, hrať, ale aj zamilovať. Tvorca OASIS-u James Halliday totiž zomrel bez potomkov a svoje rozprávkové bohatstvo spolu s OASIS-om sa rozhodol darovať človeku, ktorý rozlúšti hádanky a splní úlohy roztrúsené v jeho výtvore. Milióny ľudí sa celé roky márne pokúšajú rozpliesť hustú sieť odkazov na popkultúru z konca dvadsiateho storočia. Až kým Wade jedného dňa nenatrafí na kľúč k rozlúšteniu prvej hádanky a odrazu stojí proti tisíckam súperov v zúfalých pretekoch o uchmatnutie hlavnej ceny. Nejde tu však len o lákavú výhru, ale najmä o desivý dosah pretekov na skutočný svet, ktorý sa od základov zmení... (Continental film)

Radek.SCH

Spousta popkulturních odkazů ještě dobrý film nedělá. Je to příjemně neokoukané, akční, zábavné a slušně to ubíhá, ale nic zásadního se nekoná a žánr sci-fi se tím nikam neposouvá. Příjemná zábava. ()

Ben Nevis

Takto má vypadat povedená adaptace literatury. Příběh je ve skutečnosti ubohoučký - závod s časem, aby milovaný virtuální svět nezneužila komerční firma. Protagonista je nerdovský teenager, který kromě záchrany světa řeší své hormony. Jenže Cline a Spielberg do toho dali tolik nadšení, že je velice snadné stát se na dvě hodiny tím nerdem a rozplývat se nad popkulturou osmdesátých let. Obdivovat miliardářského tvůrce, který by v normálním světě sklidil pohrdání. Neřešit příběh z pohledu nezávislého pozorovatele, který vidí v Oasis pro lidstvo cestu do pekla. Nebo z pohledu "populárních" spolužáků, kteří v Oasis nemají místo. Vizuál je samozřejmě špičkový. Nebylo chybou ušetřit za áčkové herce a vsadit na ty méně známé. ()

Evander

Jisté je, že nejsem cílovou skupinou filmu Ready Player One. Na druhou stranu se skláním před mistrovým uměním, protože i mě film zaujal a nakonec vlastně i dobře pobavil. Audiovizuální stránka je fantastická a z mého úhlu pohledu zase posouvá hranice možného o notný kousek dále. Nakonec i v příběhu jsem si našel určité zalíbení a dokázal se vžít do hlavních postav a na konci filmu si užíval vítězství spolu s nimi. Ready Player One bych ke zhlédnutí doporučil i těm, kteří se jinak tomuto typu filmů vyhýbají. 80% ()

Ombak▼Penari

Spielberg je v posledních letech stále stejně unylý. Viděno před 2 dny a krom různých popkulturních pomrknutí si dnes nepamatuji téměř nic. Během sledování to vypadá hezky, ale nakonec z toho není nic, co by stálo za zapamatování. Škoda. ()

figliar

Od kedy vyšiel animák Wreck-It Ralph, na podobný film som netrpezlivo čakal. Vizuál z District 9 filmu neskutočne sadol. K tomu poriadna akcia, ako keby som si na 2 hodiny sadol pred X-box, množstvo easter eggov pre znalcov počítačových hier z 90tych rokov a retro Tron sountrack. Na to, aby sa divák nudil, aj pri 140 minútach, čas rozhodne nebol, ale aj tak k 5 hviezdam my chýba menej hollywoodskej romantiky. ()

helloween93

Od prvního okamžiku až do závěrečných titulků originální mix popkultury, gamingového backgroundu a akce. Svět OASIS nabízí díky spoustě licencovaných postav z různých videoher hodně potenciálu pro spin-offy či sequely. Klobouk dolu před Spielbergem, že se v jeho věku nebál podobné látky, která je jeho generaci režisérů na míle vzdálená. A kasovně z toho byl černý petr v březnovém/dubnovém období 2018 mezi Black Pantherem a Avengers: Infinity War a solidní hit pro Warner Bros. 4* ()

Olík

Osdesátková videohra v rukách režisérského krále té doby. Už fakt, že snímky podobného ražení tak úplně nemusím a tomto chaotickém roce 2045 jsem se cítil docela komfortně , je asi dán Spielbergovým umem, který ve mne probudil dítě čekající, až se načte hra na starém, dobrém věrném, pomalém Atari 800 Xe. ()

dudunecek

Spielberg je zpět. Šel jsem na to s očekáváním nadprůměrné popcornovky a odcházel jsem jako 8 letý kluk, co viděl "nejhustější" film všech dob. Dvě a půl hodiny čisté zábavy. Tuna skvělých nápadů, napínavý a zábavný příběh, skvěle zvolená hudba, epický až na půdu. Vezměte své rodiče, děti, kohokoli a běžte si užít Ready player one! "Fuck, it's Chucky!" ()

JetDryerFan

Pecka! Konečně zase film, který mě naprosto nadchl a bavil od začátku do konce. Víc snad není třeba říkat, snad jenom,.. A teď si to dám ještě ve 3D! ()

Eduardo

Konečne od čias posledného Indyho natočil Spielberg poriadne zábavný akčňák, pri ktorom tie dve a pol hodiny ubehli ako voda. Nemať prečítanú knihu, tak nemám problém dať aj plný počet. Ten si zatiaľ nechávam na druhé pozretie, kedy si to pravdepodobne užijem viac bez zameriavania sa na to, čo všetko z knihy (ne)bolo vo filme použité. V porovnaní s knihou mi zmena prvej výzvy prišla plne pochopiteľná, pri druhej výzve ma zas prekvapilo, že sa stále zameriavala na klasický film, aj keď nájdenie kľúča spočívalo v niečom inom, a posledná už išla pekne podľa knihy, len so zopár menšími zmenami. V podstate celé dianie v Oasis bolo super, skôr mi v porovnaní s knihou neprišla dotiahnutá realita, kde predsalen v knihe ubehlo zopár rokov počas celého hľadania kľúčov, došlo tam aj k smrti niektorých postáv, kvôli ktorým išlo v knihe podstatne viac do tuhého, a tiež chýbala aj rivalita medzi hlavnou 5kou, kde nejakú dobu išiel každý na vlastnú päsť. Taká polhodina naviac, kde by sa to všetko určite dalo zakompnovať by teda neuškodila, ale stále ide o veľmi zábavný film, ktorý pravdepodobne bude patriť medzi tie, ktoré si hneď pozriem aj niekoľkokrát. ()

Logan37

Wow.. jeden velký easter-egg. Nevěřil jsem, že Spielberg ve mně dokáže vyvolat takou radost ještě, ale má to pořád v sobě. Předlohu neznám, očekávání po trailerech na neutrálním bodě a po odchodu z kina naprostá spokojenost. Po celou dobu úsměv od ucha k uchu, všechny popkulturní odkazy (a že jich je) fungují skvěle a každý si najde svoje. Scéna z Osvícení samozřejmě vládne! Nemám tomu co vytknout.. návštěva OASIS v kině povinnost. Je to jedna velká hra, tak si jděte hrát :) 10/10 ()

Cryptkeeper

Kdybych to měl hodnotit jako nezávazný celovečerák,bez knižní předlohy,tak ok,celkem ucházející. Bohužel (bohudík) jsem knižní veledílo četl a to se v tak 70 % rozchází s filmovou verzí. Ta je klasicky stanovena a situována pro dnešní náctileté diváky,kterým stačí předložit "pár" hodin akce a efetku a 4 hvězdy + jsou zaručeny. Jsem docela zklamán,jelikož toto je spíše urážka E. Clina. Proto to raději hodnotim jako samostatný film a tak si aspon ty tři hvězdy zaslouží. Hodnotit ho jako film podle knižní předlohy asi nelze. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018

Steven Spielberg nám v březnu dodal Ready Player One a momentálně chystá pátého Indiana Jonese. Po Indym, jehož comeback proběhne 9. července 2020, se režisérská legenda vrhne na remake West Side… (viac)