Čo žerie Gilberta Grapea

• Slovensko Čo trápi Gilberta Grapea? (viac)

Gilbert Grape nie je z tých, čo by nemal do čoho pichnúť. Aj keď Endora je miesto, kde sa toho veľa nedeje. Jediný raz, čo mestečko navštívila polícia, bolo vtedy, keď sa Gilbertov retardovaný brat Ernie pokúsil vyškriabať na neďalekú vodnú vežu. Dávať pozor na brata je hlavnou úlohu Gilberta, čo vie byť pekne otravné. Najmä, ak Gilbert okrem toho pracuje v obchode. Potom ale Gilbertovi skríži cestu niekto, kto ho nenecháva ľahostajným. Becky so svojou starou mamou začnú mať problémy s autom práve vo chvíli, keď prechádzajú cez Endoru. Becky je krásna a Gilbert sa práve zaľúbil. Nájsť si však čas pre svoj vlastný život sa zdá byť pre Gilberta nemožné... (oficiálny text distribútora)

JK-Stinger

Krásné, nenucené, úžasně zahrané...Jedny z prvních DiCapriových krůčků a vlasně i jeden z prvních Deppových počinů. Oba herci jsou naprosto úžasní už v těchto letech své kariéry a je vidět, že jsou vyjímeční, když si dokáží tento standard udržet i dodnes. ()

Hepy13

Kombinace Depp-DiCaprio je přesně pro mě. I přesto že to jsou spíše herecké začátky těchto hollywodských superstar, tak jejich výkony jsou mimořádné. Krásný a dojemný film připomínající snímek Bílá Vrána, ještě o třídu lepší právě o DiCapria a Deppa. Navštívit zapadlé městečko s Gilbertem, Erniem a se západem slunce mohu jen doporučit. ()

petikacka

Drsný, nádherný, ale hlavně hluboce lidský příběh...Neznámý Leo (jsem si myslela, že je skutečný retard), ještě tehdy mnou oblíbený Johny Depp a režie můj favorit Lasse Hallström...Za mě 100% ()

tomashrabek

Nechcem pôsobiť sentimentálne, ale je to... nádherný film. Depp s DiCapriom hrajú úžasne a s ľahkosťou, všetko funguje tak, ako má. Ani jedno oko neostalo suché. Teším sa na repete. ()

wellar

Tolko odtienkov lasky pokope...Najviac z nich vynika ta bratska ...mozno to je to najsilnejsie puto vobec ...Nie zeby sa mi nepacil Titanic ale podla mna Di Capriov najlepsi herecky vykon ... ()

Martyr

Nech ma slak trafi ale cely film som sa sam seba pytal, ci je ten chlapec naozaj DiCaprio. A bol. Fantasticky, a asi jeho najlepsi vykon spolu s dalsimi charizmatickymi osobnostami ako bezchybny Deep, ku ktorym sa tymto filmom pridala aj pre mna doteraz "neznama" Juliette Lewis, ktorej krasa je tak jasna a pritom diskutabilna. Skor komorny pribeh o cloveku "z konca sveta"(J.Deep), ktoremu zalezalo vzdy viac na ostatnych ako na samom sebe mi nedovolil zaspat, ako je u mna v poslednom case zlym zvykom aj napriek tomu, ze dej sa odohrava v zapadnutom americkom mestecku, kadial sa spravidla len prechadza. Nepacit sa to moze len absolutnym zadubencom, pretoze pribeh Gilberta je jasna ukazka umenia ako povysit "nic na nieco". 88% ()

RadimFišer

Na tento film jsem se chystal dlouhou dobu a mrzí mě to. Zpočátku po čtvrt hodině jsem ho vypnul, protože to byla nuda a průměr. Ale to, co přišlo po tom, mě přesvědčilo, abych film zařadil na místo svého třetího nejoblíbenějšího. Tento film apeluje na skutečnost, lidskost, pravou hanbu, která zastavuje dech srdce. Nebudu zde zdůrazňovat hloubkově propracované hraní pana DiCapria. Snad to byla role jeho života, ještě lepší než Titanik. O tom můžeme diskutovat. Vyvrcholení prásklo jak bič ve větvých stromů a nechal moje otazníky neodpovězené. Chci tento film vidět znova? Ano, ale s někým, kdo cítí a pak se s ním o tom pobavit. Seženu si citlivou dámu a podrobím ji kůře Co žere Gilberta Grapea. Jednoznačně a bez pochyb 5 hvězdiček. ()

Rocket

Lasse Hallström nám tu podáva ďalší "príbeh zo života", ktorý vás aspoň na chvíľu donúti zamyslieť sa. A keby aj nie, minimálne si začnete vážiť to čo máte a nieste od mlada konfrontovaný s problémami, s akými vo filme zápasí Gilbert. Potešilo taktiež zistenie, keď som za ufúľanou tvárou Ernieho objavil mladého DiCapria. Keby ten ten človek vtedy len tušil, aká hviezdna kariéra ho ešte čaká :) ()

Camac

Hallström tohle prostě umí. Bez patosu a ubrečenosti vylíčit příběh outsidera, který pod tíhou řady tragických okolností musí vykonávat roli zodpovědné hlavy rodiny, ačkoliv je sám ještě nevyzrálým mladíkem. Výsledkem je nadčasové a lehce stravitelné filmové dílo, navíc kvalitní a s lidským poselstvím. ()

Tumáš

herci jsou od toho, aby hráli. tady hráli velmi dobře (zvlášť Leoš). film má být od toho aby zaujal, což se nestalo. snad by mu pomohlo rychlejší tempo, nebo méně předvídatelných scén... nebo lepší diváci..... :) 70% ()

grerar

Jak už píše Kleopatra, DiCaprio zahrál velmi citlivě, nesklouzl k trapaření. Ale taky jsem si všiml neobvykle normálního Johnnyho. Povedené dílko. ()

IBBY

...naprosté filmové zjevení...tolik despektu...tolik pochybností a tak silný výsledný dojem...nevěřila bych nikdy že během pár minut zapomenu na to že Di Capria mám uloženého ve škatulce "hvězdička bez talentu" (snad mi už bylo odpuštěno) a budu s úžasem přemýšlet jak tohle proboha mohl zahrát...že spojení Depp-Di Caprio bude tak ohromně fungovat nebo že některé scény z filmu mi nezmizí ani po letech z paměti...není to film neobyčejný a novátorský...je silný upřímný laskavý...je to zkrátka příběh... ()

TomasKotlant

Dobré herecké výkony, zajímavý místy poetický scénář s několika pěknými zvraty, ale přišlo mi to moc natahované a trochu nepřirozené. Depp a DiCaprio hrají dobře, ale zdálo se mi, že Juliette Lewis byla ještě lepší než oni dva dohromady. Po druhém zhlédnutí půl hvězdičky přidávám, takže po třetím se to možná dostane na pětku. *** Ve zkratce: Žere ho fakt hodně věcí. Možná až moc. ()

jorgus

mno nic moc me to nevzalo..dobre zahrane, zajimave umistene, ale proste me to emocne naprosto minulo...ale musim uznat, ze Capriovi jsem tu roli hodne veril:) ()

Saur.us

Bude to zvrhlý ale nemůžu hodnotit jinak. Bohužel jsem totiž Lasse Hallströmovi pořád ještě v některých případech nepřišel na chuť. Jedno je tohle a druhé Pravidla moštárny. Příliš zdlouhavé, nezajímavé, plno hluchých míst. Jediné co na mě opravdu zapůsobilo, byl výkon Leonarda DiCapria. ()

Darth Vader

Opravdu mě mrzí, že jsem se tomuto krásnému filmu tak dlouho vyhýbal. Není to ani chvilku emocionálně vydírající film, ale přesto vás dožene alespoň k jedné slzičce, to jsem si jistý. O hereckých výkonech Johnnyho Deppa je asi zbytečné se bavit, pro mě byl vždycky dokonalý (až na film Kokain, kde se mi moc nehodil). A mladičký Leonardo DiCaprio se podle mě tady ukázal, že má našlápnuto na velkou kariéru. Ale stále u mě ve tvorbě Lasseho Hallstroma vedou Pravidla moštárny. Já dávám 80% ()

ondrin

Film vás první uvede do určitých životních rutin života rodiny Gilberta a celého městečka. V druhé části již intenzivně vyvolává emoce, které chvílemi působí slzy a chvílemi zas příjemný úsměv. Vedlo mě to i k zamyšlení, jak často naše myšlenky sklouzávají k laciné povrchnosti, kdy se necháme unášet prvním dojmem. Jsou okamžiky, jenž stěží zapomenu, proto se mi tento film bude ještě mnohdy vybavovat jako příjemná vzpomínka. ()

Normální festival

Normální festival

18.11.2006

Od 21. do 24. listopadu 2006 se v pražském kině Aero uskuteční přehlídka hraných a dokumentárních filmů, jejichž společným tématem jsou lidé, kteří se v běžném životě orientují trochu pomaleji,… (viac)