V dalším pokračování příběhů o Tarzanovi se znovu setkáváme s krásnou Jane (Maureen O´Sullivan) a Tarzanem (Johny Weissmullerem). Po smrti otce se Jane rozhodla pro život s Tarzanem a zůstává v africké džungli spolu s ním. Do Afriky se opět vypravil Janin přítel Harry Holt (Neil Hamilton), spolu se svým dobrým známým Martinem Arlingtonem, který celou výpravu financuje. Chtějí pochopitelně jen jedno – zbohatnout. Holt by ještě rád přemluvil Jane, do které je už dlouho zamilován, aby se s ním vrátila zpět do civilizace. Jejich cesta má vést na tajné pohřebiště slonů, kde leží „bílé zlato" - kly těchto obdivuhodných, velikých zvířat. Tarzan je má právě sem dovést, ale i přes Janiny prosby odmítá slovy: „Sloni spí"... To by ovšem nebyl bezohledný Arlington, aby si nechal ujít vidinu bohatství, a tak postřelí jednoho ze slonů a doufá, že je umírající zvíře přivede na pohřebiště. (marťan)

Kass

"The best weapon a woman has is a man's imagination." Prvotřídní atrakce. Exotika, spousta zvířat, soubojů a domorodců na odstřel. Na svou dobu morálně uvolněné, na tu současnou zase politicky nekorektní. Přes slabší začátek a všeprostupující naivitu mi to postupem času přišlo čím dál lepší.. a závěr, ten je přímo epický! ;-) ()

Skuby47

Při sledování tohoto filmu jsem s nostalgií vzpomínala na časy dětství, kdy jsem na starém křesle u půdy s velkým nadšením opakovaně pročítala prvních 8 dílů Tarzana (víc jsem nesehnala) v zažloutlém vydání z roku 1939 a putovala s vládcem pralesa, Jane i zvířaty džunglí. Tehdy jsem o filmovém zpracování námětu jen slyšela od táty a zdálo se mi jeho natočení neproveditelné. Dnes je moje potěšení neskutečné, že se mohu na Johnnyho Wiessmullera v tomto příběhu podívat. Černobílé provedení i naivita k tomuto filmu patří s přihlédnutím na dobu vzniku. I tak akrobatické gymnastické výkony i sympatická postava tohoto legendárního plavce, stejně jako velké množství skvěle secvičených zvířat a působivé přírodní scenérie mne vrátily časem o osmdesát let zpět. Jen se nemohu zbavit pocitu, že ta Jane měla být zlatovlasá. Musel to být tehdy hit, když ještě dnes v době Avataru mne tak okouzlil. Je to osobní a pochybuji, že by dnešní mladí diváci sdíleli můj názor. ()

blondboss

Taká klasika medzi staršími filmami sa vracia v druhom pokračovaní tarzanej série. Myslím, že feelingovo, trikovo aj dejovo v podstate na podobnej úrovni ako jednotka, len možno s viac dobrodružnejšími scénami a vzťah Tarzana a Jane funguje skvelo. Na dnešné pomery sa už ale na tento snímok pozerá skôr vtipne ako vážne. Ale napriek tomu si to tri hviezdy určite zaslúži. 55 % ()

JUX

Druhy Tarzan s Johnnym Weissmullerem. Byvaly pritel/snoubenec Jane si privede partaka a opet patraji po miste, kam chodi sloni zemrit, aby odnesli veskerou slonovinu. Tarzan se na platne objevi po 30 minutach a dalsich 30 minut jen zachranuje Jane pred nosorozci/krokodyli/lvi. Je neuveritelny (na dnesni dobu), jak se tam jedna s domorodci - nechces jit dal, tu mas kulku do hlavy (Bic by stacil - Hm, asi jo), (O kolik muzu jsme dneska prisli - O osm - Blby, pocitali jsme s deseti na celej trek). Zaverecna lvi zranice je skvela :) Maureen plave radoby naha ;-) (EDIT - tak pry naha je, ale neni to Maureen. Toceno jeste pred schvalenim Haysova kodexu) ()

fragre

Opravdu důstojný pandán k literárnímu Tarzanovi. Stejně poklesle dobrodružně-romantické, akční a dryjáčnické. Naivní děj a triky, nedokonalý filmový materiál - toť vskutku modernější ekvivalent ilustrací Jiřího Wovka, překladu Z. M. Kuděje a zažloutlého papíru vydání od Toužimského & Moravce. Ba řekl bych, že tento film svou předlohu i kapánek předčí, přece jen ta krásně erotická scéna společného koupání Tarzana a Jane v žádném původním díle není. Závěrečnou třešinkou na dortu je pak bitva slonů se se lvy, opravdu pěkný match. ()