Expanze

• USA The Expanse
Sci-Fi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2015–2022), 46 h 56 min (Minutáž: 40–63 min)

Tvorcovia:

Mark Fergus, Hawk Ostby

Predloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Steven Strait, Dominique Tipper, Wes Chatham, Shohreh Aghdashloo, Cas Anvar, Frankie Adams, Cara Gee, Thomas Jane, Shawn Doyle, Nadine Nicole, Florence Faivre (viac)

Děj se odehrává za 200 let v budoucnosti, kdy lidstvo plně kolonizovalo sluneční soustavu, ale ještě nedosáhlo ke hvězdám, na pozadí vyostřujícího se konfliktu mezi Zemí, Marsem a koloniemi v Pásu asteroidů. Detektiv Miller, narozený v Pásu, dostane úkol najít nezvěstnou mladou ženu, Juliettu Andromedu Mao. Jim Holden je prvním důstojníkem z nákladní lodě - tahače ledu Canterbury, která těží led v Saturnových prstencích a rozváží ho k asteroidům Pásu, když se svou posádkou narazí na opuštěnou loď Scopuli. Aniž by o to oba stáli, jejich osudy se protnou a zjistí, že pohřešovaná dívka je klíčem ke spiknutí nepředstavitelného měřítka. (jaaara)

mikhail

Po siedmych častiach upravujem na 5*. Seriál sa zatiaľ verne drží Corey-ho predlohy (prvej knihy). Popravde ani som nečakal taký verný postup. Ale je to vďaka tomu svižné a človek sa nenudí. Bodaj by im to vydržalo čo najdlhšie a vyhli sa zbytočným sentimentálnym serepetičkám, ktorými sa bežne v iných seriáloch "zaniesie" centrálna dejová línia. Za mňa osobne asi najlepší sci-fi seriál posledných rokov. ()

Aildrin

Tím, že tvůrci seriálu odbyli nastudování knižní předlohy, připravili děj o hloubku a dramatičnost. Nelíbila se mi ani volba některých herců. Nebyl by velký problém, sehnat pro role Marťanů a lidí z Pásu vysoké, hubené nebo jinak fyzicky odlišné herce. Narvali do seriálu standardní vizuálně atraktivní typy a tak šla realističnost dolů, jelikož mezi lidmi ze Země a mimozemšťany není na první ani druhý pohled žádný rozdíl, díky čemuž některé scény působí dost směšně, jako třeba když někdo pozná, že ten či onen musí být Marťan i když tu skutečnost divák odlišit nedokáže, jelikož zkrátka žádná není.. O podobnosti proporcí s hrdiny z předlohy ani nemluvím, ale abych jen nehanil, výběr Draperové se povedl. ()

kirmakX6on

hodně dobré ...první dvě série jsou svou strukturou podobné Game of Thrones, jen místo středověkého fantasy světa se to odehrává v budoucnu tohoto světa; místo sedmi království jsou "království" jen tři (Země, Mars a Pás...), ale intrik a politikaření je dost i tak, každý z těchto politických celků má svá specifika, dokonce i biologické odlišnosti a své ambice. Místo mazaného a mocného manipulátora Varyse, který má nicméně na srdci především dobro říše, je zde podobně chytrá a schopná Chrisjen. Potenciální záhubou pro lidstvo nejsou Bílí chodci, ale mimozemský ..živoucí a vyvíjející se... cosi. Je tam jen jedna zjevně kladná postava (obdoba John Snowa...shodou okolností jsou ti herci i na sebe trochu podobní vizuálně), zbytek hlavních postav zdá se je něco mezi. Dialogy nemají takovou úroveň jako v Game of Thrones a seriál je o něco méně vtipný, plus tohoto seriálu ale je, že děj je nesrovnatelně víc detektivnější. Skoro každý díl je (podobně jako v GoT) alespoň z části akční. Na seriál jsou triky solidní, jeho autoři se snaží o uvěřitelnost a určitě nechtěj vypadat hloupě. V třetí sérii přibyla jedna fakt super zábavná a charismatická postava, ubylo politiky, přibylo akce a skončilo to skoro až mysticky. Už aby tu byla čtvrtá série! 85% ()

kiwizak

Po první sérii. Seriál nás rychle hází do děje, ve kterém se musíte zorientovat spíše postupně, až si zvyknete. První epizoda mě tedy rozhodně nenavnadila tak, jak by měla, ale další to hodně rychle napravily. Prostředí je ale vyobrazené výborně, herci jsou podle mě dobře zvolení (ačkoli některé scény trochu slabší, pořád dost velká paráda). Dobře se budovalo napětí a atmosféra, odhalování kousků skládačky a velkého obrazu. Scénář podle mě super, jenom se většina věcí nedořešila, ale spíš naznačila do další série. Očekávání jsem nějaká měla a zdálo se, že budou zklamána. Byla bezpochyby předčena. ()

PaulCZE odpad!

Díky příšernému hereckému obsazení se na to nedá dívat. Scény postrádají jakoukoliv atmosféru, jsou tam tuny divného CGI a příběhové pozadí také nevěštilo nic dobrého. Ve druhém díle jsem to utnul. ()

ESW

Musíme okamžitě letět na Mars a osídlit ho! Vize budoucnosti, na kterou jsme moc líní. Taková škoda. Čtvrtá série je docela sešup. Taky škoda. ()

DeDanu

Má oblíbená pohádka :-) má vše, co od sci-fi očekávám - na začátku několik zdánlivě nesouvisejících příběhů setkávajících se a tvořících pestrý obraz, napětí, dobrodružství, úžasný vesmír, future techniku, tajemno, mimozemské artefakty, mimozemští tvorové, nějaká ta morální dilemata, lásku, přátelství, nepřátelství, krásnou hudbu, výrazné osobnosti, ať kladné či záporné. Vizuálně nádherné, celkově promyšlené a propracované. Kdo má sci-fi rád, rozhodně si užije... ()

Blazkowicz

Zatím pět sérií. Šestou asi taky dám až bude, ale stejně jako poslední dvě, pokud se to nezlepší, to vezmu hopem (už jsem dal a o ničem). Celkově je to docela dobrý seriál. Hlavně super vizuální stránka. Kdyby se to ovšem věnovalo víc protomolekule a mimozemšťanům, tak bych si vůbec nestěžoval. Spousta vedlejších dějových linek je na škodu, protože je to stejně nuda. Popřípadě by to chtělo úplně jiné příběhy. Mars je nevyužitý. Nechápu, že se nenajde někdo chytrý a celý Pás nevybombí. Je to jen chátra, která dělá bordel. Ušetřilo by se tím spoustu problémů a zbylo by víc místa na lepší a zajímavější děj. 4* ()

BadassX

Já vám nevím, asi je to slušný sci-fi, ale popravdě si myslím a doufám, že za dvěstě let nebudeme stejní idioti (myslím lidstvo) jako jsme teď… Tady je naše současná společnost jen v kulisách budoucnosti s dialogy typu kytka-lopata, hrdinské a padoušské činy, spiknutí…… a nevím no…. Asi mi tam kromě Millera nebyl nikdo sympatický…. ()

mArtinko5MB

SyFy to urcite vie s CGI lepsie. Uz prva cast sa vlecie neuveritelnym tempom, neuputalo ma to. Sluboval som si od toho vela = sklamanie :-/ Hodnotenie: 40% ()

spoock

Na předčasné verdikty je seriál pořád na začátku, ale už teď vím, že mě začal seriál zajímat až od třetího dílu. Nemá smysl odsoudit seriál hned u průměrného pilotu. Má to celkem i slušné triky, byť ty modré filtry mě trochu štvou. Zápletka dává smysl, scifi prostředí je tak akorát pochopitelné a politická zápletka je docela poutavá. ()

B3n odpad!

Politika reálneho sveta do vymysleného sci-fi sveta nepatrí. Už mi tie politicky korektné politické úchylárne nasilu pchané do každého filmu a seriálu lezú krkom. ODPAD! ()

loki_Pn

Uplne chapem, ze to niekoho nechytilo (co nie je dovod dat tomu odpad). Keby som nemal precitanu kniznu predlohu, asi by som serial z dielne SyFy ani nepozeral. ALE ja som knihu cital a serial ma velmi zaujimal od chvile co som videl prvy trailer. Po skvelej prvej epizode nasledovalo sest vcelku nezaujimavych, aj ked nie nekvalitnych dielov - uznavam, keby necitam knihy, mozno prestanem pozerat po par dieloch aj tak...ALE... ôsmy diel ma prinutil zabudnut na predcháfzajúcu nudu a obcas zmatok a serial si ma opat ziskal... (komentar preformulujem a opravim chyby po skonceni prvej serie) P.S. ***** by boli **** nebyt intelektualov ako LIVINGDEAD, ktorí hodnotia na zaklade predsudkov a prilis kratkeho dojmu... ()

warpcore

Po zhliadnutí prvej série dávam plný počet. Mám prečítané všetky knihy, ktoré u nás vyšli lokalizované a musím tvorcom naozaj poďakovať za dobre odvedenú prácu.Som rád, že sa konečne natočil hard sci-fi seriál, pri ktorom treba trošku rozmýšľať......novodobej sci-fi tvorby, ktorá spolieha hlavne na kozy, farebné výbuchy, papundeklové kulisy a hlúpe scénáre som bol už vážne prejedený. Toto stojí za to, bez debaty ! ()

plaasaa

Za mně dobrý. Velice uvěřitelná vize toho, jak by to mohlo v mléčné dráze vypadat, řekněme za 100-200 let. Bez teleportů, fejzrů a ufounů. Zhltal jsem všech deset dílů, které do teď vyšli. Pro mně jako fandu sci-fi velice milé překvapení. ()

mivr

pred prvým zhliadnutím som mal veľké očakávania, čakal som viac akcie a viac výletov po galaxii, ale i tak je to veľmi kvalitne natočené a aj špeciálne efekty sú na veľmi vysokej úrovni. Ak bude 2 séria určite dám ešte tomu šancu. Podobných scifi seriálov ako je tento je naozaj málo v dnešnej dobe. ()

t.b.kat

Pokud člověk přežije pár dílů, tak se začne drobek orientovat, ale je tam spousta slepých míst (například někteří herci tam pravidelně vystupují, aniž by člověk pochopil proč). Thomas Jane tam sedl :-) zatím za 2-3* Nekopíruje to stylem trochu Firefly? ()

mnx

Hlad po dobrém scifi mě dovedl až k tomuto seriálu. Jeho sledování bylo však pro mě celkovým zklamáním, a v podstatě i ztrátou času. Počáteční nadšení z efektů brzy vyprchalo, to když jsem pochopil, že tato celkem tuctová scifi detektivka je rozlezlá do 10ti 45 minutových dílů, i když by to celé šlo nacpat do jednoho celovečeráku. Navíc je poslední díl jaksi bez konce, čímž asi tvůrci chtěli jasně naznačit další řadu, která bude nejspíš ještě nudnější než tato předchozí. Nezáživní a nepříliš přesvědčiví herci tomu moc nedodávají. Zdejší nadšení vlastně moc nechápu, asi jsem se díval na jiný seriál.. ()

Amazon chystá God of War

Amazon chystá God of War

08.03.2022

Společnost Sony to s adaptacemi svých herních sérií myslí vážně a po The Last of Us, Uncharted nebo Ghost of Tsushima nás tak čeká oficiálně také fantasy řežba God of War. K té se nakonec přihlásilo… (viac)

Amazon chystá Mass Effect seriál

Amazon chystá Mass Effect seriál

24.11.2021

Streamovací služba Amazon pomalu ale jistě začíná rozjíždět svoji vysokorozpočtvou televizní produkci. Před pár dny si tak odbyla premiéru seriálová adaptace fantasy ságy Kolo času, kterou příští rok… (viac)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)