Predtým, ako som ťa poznala

• Česko Než jsem tě poznala (viac)

Louise vie všeličo. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum. Will vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá nepodstatné, a presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako náhla búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia... (Forum Film SK)

Lyli

Velká romantika. Krasavec, který nemá jedinou šanci zdrhnout před potrhlou a pitvořící se pečovatelkou. Ou jé, na to my ošklivky čekáme! Mrk, mrk, hlavo. Tenhle snímek není nijak překvapivý, ale to mu neubírá na kvalitě. Bavil mě, dojal mě (slzy jako svi*ě), a naštval mě. Víte, prostě mi přišlo, že ten týpek to snadno vzdal.... ()

Padme_Anakin

Ač se v romanťárnách obvykle nechám utáhnout na vařené nudli, v tomto případě to neklaplo, ne bezvýhradně. Ono se to jeví velmi mile, herecké obsazení je příjemné, natočeno je to pěkně, hudba podmanivá… přesto, pořád jsem měla pocit, že jsem rybka na háčku, táhnutá, kalkulem… Mám si myslet, že všichni kvadruplegici jsou okouzlující a vzdělaní zazobanci? A švýcarské řešení je masám nevyléčitelných běžně dostupné? Inu, zhoupnout romanci typu Higgins vs květinářka v alespoň trochu vstřebatelné drama se holt nepovedlo. Tak tedy za mě za tři – filmová jednohubka, která nenadchne, ovšem ani neurazí. ()

corpsy

Ultimatívny doják posledných mesiacov, ktorý vtiahne aj posledných cynikov. Film skôr ,,dievčenský,, , avšak aj mužská polovica sveta má v sebe tlačítko, ktoré aktivuje všetky tie ženské ,,maniere,,. A tomuto snímku sa to podarilo dokonalo. Budem ale krutý a poslednú hviezdičku mu odopriem, pretože predstava, že dej by sa uberal celkom iným smerom ( resp. by vôbec iný príbeh nebol ), ak by hlavná mužská postava nebola milionár, ktorý si môže dovoliť čokoľvek na svete a tým pádom aj zažiť veci v snímku zažité, ale bola by obyčajným pracovníkom vo fabrike s priemerným platom, je dosť intenzívna. Ale svet takéto príbehy nechce, nieje tak? ()

Marsik

Prostě se rozhodl jinak. Nemám slov. Vynikající film, který mě ale rozložil. Extrémně silný filmový zážitek. 90% (with J.) // (30.11.2019) PRIMA MAX - I na podruhé mě to dostalo. Vážné těma natočeno s citem a příjemným vtipem. Hodnocení jen potvrzuji. 90% (with J.) ()

FFilipCZ

Souhlasím, jako nejspíše většina zdejších uživatelů, že z tohoto filmu je opravdu znatelně cítit nádech Nedotknutelných a Hvězd. Je to sice zvláštní, ale mě tento fakt vůbec nevadil. Nejspíše vzhledem k tomu, že oba snímky, které jsou jakýmsi základem mixu tohoto filmu, jsem hodnotil velice kladně. Zde mě zaujala především opravdu překrásná a sympatická Lou v podání Emilie Clark (předpokládám, že ji všichni znáte ze Hry o Trůny, pokud tedy hned po první scéně, kde se objeví, nezemře). Cením si také závěru, ze kterého se nevyklubal nějaký převonělý happy end jak z červené knihovny a dodává filmu ten správný meaning. ()

baribal

Nic nehraje tak dobře jako obočí Emilky Klárk, které má neskutečný potenciál pro žánr komedií. Příběh do žánru "zamilovala se do postiženého" nepřináší nic nového a vybavím si pár výrazně dojemnějších filmů, kdy krutý osud nepotká někoho pro koho peníze nejsou problém. Co ale film vynáší nad šedivý průměr je krásné prostředí Walesu a herci v čele se super neodolatelným trdlem Emilkou za bouře zrozenou. Jedna z top romancí roku. ()

Vxxx

No, já jsem spokojená. Jako čtenář knížky jsem samozřejmě čekala zklamání, ale nekonalo se. Nebo alespoň nijak zvlášť. Celý film, speciálně hlavní hrdinka, na mě působili lehce afektovaně a kýčovitě, ale pravda je, že je to částečně příběhem a částečně tou Anglií. Grimasy Emilie Clarke jsou teda šílené, ale asi jde o zvyk. Od Mother of Dragon jsem tyhle obličejové výrazy prostě nečekala. Ale knížce ten film dostál. Jediné co chybělo bylo vykreslení minulosti a flashbacky Louise, ale jsem za to ráda. Ty pasáže mě nebavily ani v knize a pro příběh to zas tak podstatné není. Nádherný soundtrack, krásně předaný humor a opravdu šikovně využitý prostor postav. 4* a ráda si tento snímek někdy připomenu. ()

Paxxx.cz

Skutečně krásný film, který má své kouzlo a musí se líbit snad všem. Jasně taky jsem si u sledování tohoto filmu vzpomněl na nedotknutelné, ale me Before you si jde svou cestou a určitě je to film, na který si radi vzpomenete a zase si ho pustíte. Emilia Clarke zde záhrala svou postavu skvěle a byla ozdobou filmu, všemu dodává korunu vynikající soundtrack...8/10. ()

Baronne

Příjemná komedie, ale trochu mě to zklamalo.. Sam i Emilia jsou bezva, ale pro mě hodně slabej soundtrack.. SPOILER : Navíc, když se zabije vozíčkář, co má miliardy na kontě, co má dělat těch 99,5% ostatních, který nemaj ani na výlet? ()

filmsim

Slaďárna, která ani ten dojemný konec nezvládla ukočírovat. Hlavní hrdinové za moc nestojí. Emilia Clarke je v GOTu ještě vcelku přijatelná, ale tady přehrává neskutečným způsobem a celý její výstup je křečovitý a ani Sam Claflin zrovna charismatem nehýří. Tvůrci vsadili na zajeté šablony a na poli romantických komedií/dramat toto dílo nic nového nepřináší. Jediným kladem je pro mě velmi povedený hudební doprovod. Je spousta povedenějších, romantičtějších a dojemnějších snímků, než zrovna tento. 4/10 ()

Pierre

Než jsem tě poznala září takovou pěknou sluníčkovskou  idealistickou  feel-good nenáročnou atmosférou a jednotlivé situace jsou milé.  O to více mě překvapilo  zakončení,  (Pozor Spoiler!) s  eutanázii (Konec Spoileru!), i když to dlouhou dobu může vypadat, že na ni na konec nedojde a film bude spíše další oslavou života bez ohledu na překážky jako třeba Nedotknutelní. Eutanázie je zrovna téma okolo kterého jsem i ve svém okolí i  v souvislosti s aktuálně proběhlou prezidentskou volbou v poslední době  zaznamenal různé emoce. Mrzí mě, že těch chvilek mezi Louisou a Willem nemohlo být ještě víc a nestihli se zajit do té Paříže, jak jsem si přál.  Jinak mě ale  osobně  ten závěr nějak nepobouřil. Radikálnějším zakončením se film alespoň odlišil od jemu podobným a  a pointou s dopisem  si tu příjemně sentimentální atmosféru   vlastně ponechal. Nedotknutelní jsou teda mnohem více krásní, to je jasné. I  Hvězdy nám nepřály se mi líbily víc. Navíc   se mi nezamlouvalo  to věčné oslování od Willa ,,Clarkova´´, které si nechal až do konce. Jinak se mi to ale líbilo. ()

kaylin

Trochu jsem se toho bál, že to bude prvoplánové, že to bude moc jednoduché, a ono to skutečně místy vypadá až trochu moc naivně, ale oba hlavní herečtí představitelé tomu dávají ten správný punc. Emilia je opravdu kouzelná. Navíc film nekončí zbytečně romanticky, i když je pořád krásný. Ale takový je život, krásný a krutý. ()

stration

Nádherný film, který jsem si musel vychutnat dvakrát v jednom týdnu. Herci jsou vybraní naprosto dokonale, samý sympaťák, ani jedna záporná postava. Byl jsem dojatý, ale usmíval jsem se, protože z filmu čiší takový příjemný pocit, kdy se vám bude chtít jenom tak žít, a to prostě stačí. ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys

19.11.2016

Emilia Clarke je dobře známá díky seriálové Hře o trůny a pomalu se snaží prosadit na velkém plátně. Dom Hemingway ani pětka Terminátora jí k tomu příliš nepomohly, Emilia to ale nevzdává a po hitové… (viac)