Diablov advokát

• Česko Ďáblův advokát (viac)

Mladý úspešný právnik Kevin Lomax (Keanu Reeves) obhajuje v rodnom Gainsville učiteľa Lloyda Gettysa (Chris Bauer), obvineného zo sexuálneho obťažovania svojej žiačky Barbary (Heather Matarazzo). Napriek tomu, že počas pojednávania zistí učiteľovu vinu, podarí sa mu napadnúť výpoveď obete a dosiahnuť oslobodzujúci rozsudok. Onedlho dostane ponuku pracovať pre významnú firmu v New Yorku, ktorú prijme. Po tom, ako presvedčí svojho nového zamestnávateľa o svojich schopnostiach, sa s manželkou Mary Ann (Charlize Theron) nasťahujú do prepychového domu, kde bývajú tí najlepší zamestnanci firmy, vrátane jeho majiteľa Johna Miltona (Al Pacino). Zdanlivé šťastie a dokorán otvorená brána k úspechu sa však veľmi rýchlo začne kaliť a manželom sa začínajú diať stále zvláštnejšie a desivejšie veci. Zatiaľ čo sa Kevin začne venovať svojmu novému prípadu černocha Phillipeho Moyeza (Delroy Lindo), obvineného z porušovania hygienických predpisov po tom, ako bol pristihnutý pri rituálnom zabíjaní zvierat, jeho žena Mary Ann postupne zariaďuje ich veľký byt. Keď sa Kevin stane svedkom toho, ako sa naplní Moyezovo prekliatie a sudca stratí hlas, Mary Ann sa začnú zjavovať nepríjemné vidiny démonov. Ich doposiaľ láskyplný a bezchybný vzťah začína dostávať trhliny... Kevinovi je pridelený prípad bohatého podnikateľa Alexandra Cullena (Craig T. Nelson), obvineného z vraždy manželky, syna a služobnej. Kevinova matka Alice (Judith Ivey), ktorá prišla do New Yorku na návštevu, tiež pochopí, že v ich manželstve to nefunguje a varuje syna pred Miltonom. Vidiny Mary Ann sú stále hrôzostrašnejšie, nepohodlní ľudia, pohybujúci sa v okolí firmy, umierajú za zvláštnych okolností. Za všetkým je najpravdepodobnejšie záhadný Milton, ktorý nie je tým, za koho sa vydáva... (TV Markíza)

Tiiso

Kdykoliv se na tento snímek podívám znovu vždy mě potěší a vždy tam něco najdu. A to si myslím že není špatné hodnocení. Který film toto vždy může o sobě říci. Skvělý Al a dobrá myšlenka. ()

Uiboek

Pro mne naprosto mistrovské dílo, které nenechá vydechnout a každou minutu dychtivě sledujete, co se odehrává na plátně, či kdekoli jinde. Al Pacino jako jeden z nejstylovějších ďáblů, jakého jsem kdy viděl. Dokonce jsem si v tu chvíli přál být jako on a ne jak nějaký bůh, to on v tu chvíli byl vše. Hodně dlouho jsem se tak do filmu neponořil, to nejen zásluhou, jak už jsem zmínil, svělých herců, ale také hudbou, která to vše dokresluje. Tento úžasný film jsem už viděl mnohokrát a pokaždé jsem se u něj skvěle bavil a užíval si tu naprosto dokonalou jízdu, ale poprvé jsem z něj byl unešen celý zbývající den, to bylo naprosto neskutečné, jak tento film ve mne zůstal a nutil mne přemýšlet. ()

-tHESWINe-

Trošku přeďáblované, trošku překombinované. Ne, opravdu ... v půlce filmu jsem neměl ani potuchy kdo že vlastně má být ten velký záporňák. Ale Al Pacinovi tahle role vyloženě sedla, takže finální dojem je velmi dobrý. ()

Sollozzo

Pro mě jeden z největších zážitků za poslední dobu. Dlouho jsem odkládal tento snímek, až jsem se jednoho nudného večera na něj kouknul. Více než dvouhodinová stopáž mi celkem rychle utíkala. Výborné dialogy, skvělá hudba i kamera. Ale to co se odehrálo v poslední půlhodině mě srazilo do kolen. Al Pacino je prostě geniální. Jeho proslov na konci mi vyrazil dech. Podle mě, by mohl dělat ve skutečnosti Ďábel jeho poskoka. Protože to, co vychází z jeho úst už není naučený text, je to spíš protržený pytel emocí, které se valí přímo na vás! ()

xenopus

Jo, právníci jsou ztělesněním zla tohoto světa. A Al Pacino je ztělesněním ďábla. Všichni se ve filmu snaží odvést skvělou práci, ale jako celek mě film nezaujal tolik, jak bych čekal podle zdejšího hodnocení. Ale na to jsem si už zvykl... Všechna pozitiva říkají ostatní. Některá negativa říkám já (copak je pětihvězdičkáři nevidí?): zbytečný konec (prostřelená hlava Reevese, uhoření Ala, pak opona - a byl bych spokojen), a vůbec ne úplně dokonale fungující scénář (vypadá to, že celý potenciál předlohy byl využit jen velmi zčásti) a celý film tak nějak bez chuti a bez zápachu. Nakonec morální apel na lidstvo (v roce 2010 již ne tak aktuálním jako v předvečer milénia), který vyznívá spíš jako úder kladívka do prstu než na hlavičku... Průměr, ze kterého film vyvyšuje pouze herecké umění ústřední trojice a místy hudba - a dobře, že aspoň to, jinak bych dal 2*. ()

winstonik

Pán Diabol sa to snaží zahrať na slobodnú vôľu a treba uznať, že sa mu to darí. Ale čo ak ho raz na tej istej pasci chytí konkurencia? ()

zElina

tenhle film znám již dlouho ale zapoměla jsem na něj.. Má sílu a skvělé obsazení. Filmové efekty na mě velice zapůsobily. Líbilo se mi to ovšem není to úplně můj soudeček..:-) ()

kihsleek

Na tomhle filmu není jediná špatná věc, a spousta lidí už o tom napsala spoustu keců. Ale to, co mě při každým shlídnutí odvaří nejvíc, je Paint it Black od Stounů v závěrečnejch titulkách. Nejen, že k tomu filmu (potažmo konci) neskutečně sedne, ale tenhle song se objevil i v závěrečnejch titulkách Full Metal Jacket od Stanleyho Kubricka, což je taky výbornej biják. Že by tam byla nějaká souvislost? :) ()

hero_bk

Pozor, možné spoilery! Film, který se vymyká veškerým zažitým konvencím ohledně ďábla z jiných filmů... Podle mě musel být sám Lomax už Antikristem, ne aby ho ještě musel plodit s Christabellou... Za další absolutně nesnáším vracečky na začátek, což mě hodně naštvalo. Celkově za jinými "ďábelskými" filmy dost pokulhává a nefunguje ani jako soudnička. Je to podobný hybrid jako V moci ďábla, a hybrid musí být opravdu hodně výborný, aby fungoval. Tento nefungoval. ()

singone

Tak tohle je další nářez od mistra Al´Pacina. Keanu Reeves také super. Pointa super. Jeden z mála filmů, na který jsem se opravdu těšil a ještě mě překvapil... Jasných 5* ()

Iddea

Nevím, jak by na mě tento film působil bez Keanu Reevse, Al Pacina nebo Charlize Theron, ale s tímto obsazením je to opravdu, opravdu super! Většina uživatelů vychvaluje především Al Pacina, ale upřímně, to, že zrovna on bude v roli ďábla excelentní, to jsme snad všichni čekali, protože jestli opravdu ďábel existuje, jsem si jistá, že to je Al Pacino :o)) Ale zpět k filmu. Herci byli vynikající všichni. Opravdu skvěle byla vybraná tak trochu fanatická matka a Charlize byla ve své roli tak dobrá, že jsem chvilkami přemýšlela, jestli ji opravdu nesebrali z blázince. Možná někomu může film připadat zbytečně dlouhý nebo utahaný, ale mě přijde tohle tempo akorát. Příběh plyne tak nějak přirozeně, hezky vidíte, jak se všichni pomalu, ale jistě blíží k tomu svému „konci“. ()

Nightswimmer

Ak existuje, tak urcite vyzera a sprava sa ako Pacino. Sam Diabol v autentickom stelesneni a so vsetkymi pokuseniami v ponuke dominuje v miestami az strasidelnej snimke, ktora sa stala povinnym citanim, aj ked trosku holywudskym. No ale kto by uz len odolal diablovi a jeho retorike..? A ten zaver - skoda citovat bez audia. Vanity je, kazdopadne, "definitely my favorite sin.." ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (viac)